Makiažo triukai, padėsiantys sumažinti ir padailinti ilgą nosį

Makiažo gudrybės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Svajojate apie mažesnę ir dailesnę nosį? Nuolat išgirstate nemalonių komentarų, kad ši jūsų veido dalis per didelė? Nesusigūžkite į kiautą ir nemanykite, kad tai – pasaulio pabaiga. Keletas makiažo gudrybių, taisyklingų reikiamo atspalvio potėpių ir pamatysite, kaip neatsidžiaugsite per porą minučių sukurta dailia nosimi.

Šiek tiek kompleksuojate ir nerimaujate, kad aplinkiniams jūsų nosis atrodo per ilga? Pasistenkite nusiraminti ir nustokite austi mintį, jog ši problema niekada neišnyks iš jūsų galvos ir nuolat drebins pasitikėjimo savimi pamatus. Siūlome paprastą ir prieinamą būdą – padailinkite, jei jums nepatinka, savo nosį pasitelkdamos tam tikrus makiažo triukus. Sumaniai naudokite kreminę pudrą bei kitas dekoratyvinės kosmetikos priemones ir pamatysite, pačios nustebsite efektingu, akivaizdžiu ir, svarbiausia, greitu pokyčiu – dailia neilga nosimi. Taigi griebiamės reikalo!..

Ką privalu padaryti prieš nosies makiažą?

Iš pradžių jums derėtų įsigyti koreguojamųjų įvairių atspalvių makiažo priemonių. Klausiate, kodėl ne vieno atspalvio, o daugiau? Ogi būtent spalvų ir šviesos žaismė jums padės sukurti reikiamo ilgio ir formos nosį. Geriausiai pasirinkite kelių atspalvių kremines pudras arba kremo konsistencijos maskuoklius (anglų k. concealer). Jie turėtų būti keliais tonais tamsesni ir šviesesni už natūralią jūsų veido odos spalvą.

Prieš imdamosi dekoratyvinių kosmetikos priemonių ir pradėdamos nosies gražinimo procedūrą, nepamirškite šių trijų svarbių veiksmų:

  1. nuprausti švariai veido odą,
  2. nuvalyti jį toniku,
  3. patepti veidą matiniu kremu.

Šie trys dalykai jums padės išvengti odos blizgesio, kuris, mūsų nelaimei, kartais gali sumaišyti visas kortas – sugadinti net profesionaliausią makiažą ir paleisti vėjais visas mūsų pastangas.

Dailus nosies makiažas / Fotolia nuotr.

Ilgos nosies korekcija

Užtepkite ant veido tolygiai makiažo pagrindo naudodamos specialų makiažo teptuką ar  kempinėlę. O dabar pradėkite koreguoti nosies ilgį ir formą.

Atminkite, kad, darant makiažą, tamsūs tonai vizualiai mažina, siaurina ir gilina norimą veido dalį, o šviesūs – atvirkščiai, didina, iškelia ir platina!

Kad ilga nosis vizualiai  atrodytų trumpesnė, ji turi atrodyti šiek tiek platesnė. Todėl nosies viršų ir vos vos jos viršutinius šonelius patepkite šviesesnio atspalvio nei jūsų veidas toniniu kremu, o tarpuakį – gerokai tamsesne spalva.

Ant nosies pertvaros tarp šnervių ir iki jos galo brūkštelėkite dviem tonais tamsesnio nei jūsų veidas toninio kremo arba papudruokite biriąja pudra. Beje, ši makiažo gudrybė pagelbės ir tuo atveju, jei jūsų nosies galiukas yra šiek tiek nusileidęs – tad tamsinkite jį drąsiai! Ilgų ir plačių nosyčių savininkės tą patį gali daryti ir naudodamos tamsią kompaktinę pudrą arba Egipto žemę: padailinkite ja nosies šonus, tarpuakį ir nosies galiuką.

Jei svajojate apie plonesnę nosį, tuomet patamsinkite viršutines jos šonų dalis, o tarpuakį ir nosies nugarėlę pašviesinkite.

Kad nosies makiažas atrodytų nepriekaištingai, į akis neturi kristi tamsių ar šviesių tonų brūkštelėtos linijos – spalvos iš vienos į kitą privalo pereiti tolygiai ir dailiai. Jog šis nosies dailinimo procesas būtų sklandus, naudokite makiažo kempinėlę. Truputį sudrėkinusios ją vandeniu, atsargiai tapšnokite nosį, kol nebeliks plika akimi matomų ryškių tamsių ir šviesių kremo ar pudros tonų brūkšnių. O toliau? Toliau šią veido dalį papudruokite – tai sutvirtins, užfiksuos makiažą, neleis jūsų darbui nutekėti.

Dar keletas nosį dailinančių gudrybių...

Nukreipsite žmonių dėmesį nuo ilgos nosies, jei dekoratyvine kosmetika paryškinsite skruostus, akis ar vizualiai padidinsite lūpas.

  • Kad jūsų akys atrodytų didesnės, naudokite šešėlius, kontūro pieštuką, blakstienų apimtį didinantį tušą. Apatinius akių vokus subtiliai pagražinkite tamsesniais šešėliais – šis makiažo triukas optiškai sumažins ilgą nosį.
  • Gyvenimą gadina trumpa ir plati nosis? Nieko tokio. Mums ir vėl pagelbės visagalis makiažas. Kad ši veido dalis atrodytų gerokai siauresnė, nosies šonus patepkite tamsia pudra, o jos viršutinę dalį, nugarėlę – šviesia.
Dailus nosies makiažas / Fotolia nuotr.
  • Nepamirškite putlių ir išraiškingų lūpų! Beje, nemanykite, kad po žodžiu „išraiškingos“ slypi tik itin ryškūs raudoni atspalviai. Ne. Tačiau... lūpos neturi būti padažytos ir pernelyg blankia spalva – būdamos neišraiškingos, jos nenukreips aplinkinių dėmesio nuo didokos nosies.  Taigi pasirinkite neutralią ar kiek ryškesnę spalvą: apveskite lūpas pieštuku, užtepkite lūpų dažų, o ant jų viršaus – truputį blizgio.
  • Suvienodinti veido linijas padės išraiškingi, ilgi ir dailaus linkio antakiai.  Taip jūsų nosis nebeatrodys didelė – ji harmoningai derės su kitomis veido dalimis.
  • Pasak profesionalių vizažistų, labai klysta tos dailiosios lyties atstovės, kurios mano, kad ilgą jų nosį paslėps plaukų kirpčiukai. Priešingai! Kirpčiukai, uždengdami kaktą, kaip tik į ryškią dienos šviesą „ištraukia“ nosį – ji dar labiau krinta į akis. Tad jei norite išvengti šios klaidos, atminkite – jokių kaktą dengiančių kirpčiukų! Kuo labiau atidengsite veidą, tuo mažiau aplinkiniams ir jums pačioms į akis kris ilga jūsų nosis.
Skaitykite daugiau