Makiažas vasaros festivaliams – laisvė būti savimi ir nesulaukti kritikos

G.Mateikaitės kurtas makiažas / Ramintos Vainutytės nuotr.
G.Mateikaitės kurtas makiažas / Ramintos Vainutytės nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-07-14 13:10
AA

Vasara – festivalių metas. Didesnių ar mažesnių vyksta praktiškai kiekvieną savaitgalį. Jei ne Lietuvoje, tai kaimyninėse šalyse. Festivaliuose svarbus bendras įvaizdis – apranga, šukuosena, makiažas. Apie pastarąjį žinome turbūt mažiausiai. Koks jis turėtų būti? Kaip pasidažyti, kad makiažas ilgai laikytųsi? Į klausimus atsako vizažistė Gintarė Mateikaitė.

– Ką galėtumėte pasakyti apie festivalių makiažą, kuo jis ypatingas?

– Makiažas festivalių metu yra ne tik priemonė atrodyti dailiau, bet būdas atskleisti save. Festivaliuose kuriame tam tikrą personažą, atspindintį mūsų vidų – išgyvenimus, būseną, požiūrį į pasaulį. Mes kuriame laisvės pojūtį – tas atsispindi ir išvaizdoje, o kartu ir makiaže. Tad makiažo tikslas nėra sukurti tobulai gražios moters ar vyro įspūdį. Tikslas yra parodyti save tokį, koks esi.

Festivaliuose kuriame tam tikrą personažą, atspindintį mūsų vidų – išgyvenimus, būseną, požiūrį į pasaulį.

Festivalinio makiažo esmė yra paprastumas, o ne įmantrios makiažo technikos ar bandymas atkartoti įžymybių įvaizdį. Nemanau, kad yra tokių, kurie per festivalį bando būti panašūs į kokią Kim Kardashian. Paprastume slypi visas grožis. Kodėl? Todėl, kad festivalyje tu neturi veidrodžio ir sąlygų pasigražinti ir tau tai tiesiog nerūpi. Makiažas turi būti paprastas, bet ilgai išliekantis. Paprastas – tai dar nereiškia, kad neįdomus ar blankus.

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

– Kuo jis skiriasi nuo dieninio arba vakarėlių makiažo?

– Dieninis makiažas skirtas paslėpti trūkumams ir pabrėžti privalumams, sukurti gaivos įspūdį. Festivalio metu mes taip pat bandome pabrėžti savo privalumus ir paslėpti trūkumus. Tiesiog dažomės atlaidžiau sau ir drąsiau. Taip pat – kūrybiškiau.

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Klubinis makiažas skirtas padaryti moteris nerealiai gražiomis, atitikti standartus, madas – laikomasi kitų vertinimo kriterijų. Ir klube tai svarbu. Pažvelgę į vakarėlių nuotraukas matome, kad visos moterys yra gražios arba labai gražios, vyrauja panašios tendencijos. Pavyzdžiui, intensyvus veido bruožų modeliavimas ir iliuminavimas; akių makiažu siekiama sukurti seksualų žvilgsnį, todėl dažnai atliekamas dūminis makiažas, naudojami pravedimai, priklijuojamos blakstienos. Lūpų makiažas taip pat vyrauja nuo ryškaus iki blizgaus. Visos siekia būti pastebėtos, seksualios ir gražesnės už kitas.

O festivalių metu dingsta poreikis būti pačiai gražiausiai ir seksualiausiai vakarėlio dalyvei. Norisi būti patogesnei pačiai sau. Visos žinome, kad aukštakulniai labai gražu, bet juk ne visur. Tas pats galioja ir makiažui.

Noriu pabrėžti, kad vyrai tais pačiais būdais bando išreikšti save – makiažas ne išimtis. Vyrai ryškina akis, naudoja įvairius veido ir kūno piešinius, simbolius ir ženklus.

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

– Ar yra kokios nors festivalių makiažo tendencijos?

– Žinoma, yra. Kaip ir visur, mada daro didelę įtaką. Festivalių makiažas yra akivaizdžiai kitoks, išskirtinis. Jame nevengiama blizgučių, ryškių spalvų, formų ir piešinių ne tik ant veido, bet ir kūno, taip pat mėgstama tamsoje šviečianti priemonė.

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Festivaliniame makiaže dažnai gali išvysti veidrodinį gamtos atspindį – žvaigždžių, dangaus mėlio, žolės žalumo, darnos.

Ir čia dingsta ribos: lūpos gali būti mėlynos spalvos, akys – intensyviai apvestos kad ir raudona linija, visas veidas gali švytėti nuo blizgių dalelių, aukso dulkių. Taip pat veidas gali būti savaip išpieštas, ir tada jau nebesvarbu nei kryptis, nei linijų plotis, nei spalvos – renkiesi, kaip tau gražu, ir visi tave supras ir priims tokį, koks esi.

Gal tai ir yra svarbiausia priežastis, kodėl ir mus visus taip traukia festivaliai – laisvė būti savimi ir nesulaukti kritikos. Festivaliniame makiaže dažnai gali išvysti veidrodinį gamtos atspindį – žvaigždžių, dangaus mėlio, žolės žalumo, darnos. Taip pat dažnai gali susidurti su visišku natūralumu.

Festivalio makiažai vyrauja nuo labai lengvų, gaivių iki išskirtinai ryškių.

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

– Festivaliai trunka ilgai – dieną, dvi, kartais ir keturias. Tai reiškia, kad mergina, pasidažiusi ryte, nori būti tikra, kad iki nakties makiažas išliks. O ir oro pasitaiko visokio – tai lyja, tai kepina saulė. Jei festivalis vyksta prie vandens telkinio, dar ir maudomasi. Kaip pasidažyti, kad makiažas išliktų?

– Labai svarbu tinkamai pasiruošti: kai saulės būna daug, nepamiršti apsauginės priemonės nuo saulės, o numatant lietų rinktis vandeniui atsparius produktus.

Festivaliams visada rekomenduočiau naudoti vandeniui atsparias priemones, viską, kas ilgai išlieka. Ilgai išliekantį makiažo pagrindą, pudrą, akių pravedimus, šešėlius, tušą, lūpų dažus. Kuo daugiau ilgai išliekančio efekto, tuo daugiau makiažo liks ant jūsų veido.

Žinoma, svarbi ir tinkama eiga. Norint, kad akių ar lūpų makiažas ilgiau laikytųsi, galima naudoti makiažo bazes („primer“).

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Svarbi makiažo kūrimo eiga. Silikoninė bazė; ilgai išliekantis makiažo pagrindas; užbaigimui skirta pudra, kuri sutvirtina makiažą; o tada jau drąsiai galima ant viršaus tepti viską, ką norite, ir tai tikrai ilgai išliks. Festivalinio makiažo esmė yra detalės, kurios dažomos vandeniui atspariomis priemonėmis, kartais klijuojamos ant veido.

Makiažą festivaliui rinkitės pagal tai, kaip jaučiatės. Rekomenduoju nebijoti atskleisti savęs.

Sienna Miller ir Poppy Delevingne / AFP/„Scanpix“ nuotr.