Makiažas nešiojančioms akinius: privalumų daugiau, nei įsivaizduojate!

Jennifer Aniston / Vida Press nuotr.
Jennifer Aniston / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-08-04 09:02
AA

Seniai praėjo tie laikai, kai akiniai buvo tik regos korekcijos, bet ne stiliaus detalė. Nepaisant to, daugelis moterų, kurioms akiniai yra kasdienybė, bent jau per šventes ir iškilmingas progas stengiasi arba apsieiti be jų, arba naudoti kontaktinius lęšius. Nes giliai širdyje jos nešiojasi įsitikinimą, kad be jų atrodo gražiau.

Akiniai teikia daugybę privalumų – ne tik pagerina regėjimą: ne taip pastebimos smulkios raukšlelės ar pajuodę, įkritę paakiai, galima eksperimentuoti renkantis makiažo spalvas, o kai kurios makiažo klaidos po stiklais ne taip pastebimos.

Tereikia atsižvelgti į keletą detalių. Gal ir jums bus įdomu bei naudinga pasinaudoti šiais patarimais?

1. Kokie rėmeliai: ryškūs ar vos pastebimi?

Tamsūs ar juodi akinių rėmai jau yra ryškus veido akcentas. Todėl nereiktų persistengti. Makiažo pagrindas gali būti vienintelė dekoratyvinės kosmetikos priemonė, kuri leis atrodyti ir natūraliai, ir nenuobodžiai. Juk visą „darbą“ atlieka akiniai! Galite kiek paryškinti antakius, blakstienas ar lūpas ir tikrai neliksite nepastebėta.

Šešėlius derinkite prie rėmelio atspalvio. Dieną galite apsieiti ir be jų arba dažytis natūralių spalvų, vakarui drąsiai rinkitės ir kontrastingą, kelių spalvų akių makiažą. Pavyzdžiui, violetinių atspalvių šešėliai ir žalias blakstienų tušas. Nenešiojančios akinių taip atrodytų kiek pretenzingai, tačiau „akiniuotės“ atrodo puikiai! Beje, ryškūs rėmai atitraukia dėmesį nuo mažų makiažo klaidelių, pavyzdžiui, ne itin kruopščiai paskirstytų šešėlių.

Jei nešiojate itin plonus, metalinius akinių rėmelius ar beveik berėmius akinius, kai stiklai tik sujungiami kojelėmis, turite būti gerokai atidesnė, kai darotės makiažą. Jo taisykles labiau diktuos jūsų nešiojami akinių stiklai ir jų stiprumas.

2. Esate toliaregė ar trumparegė?

Kaip žinia, kai aplinkiniai žiūri į žmogų, nešiojantį akinius su „pliusiniais“ stiklais, akys ir zona aplink jas atrodo kiek padidinta, o „minusinius“ – sumažinta.

Vadinasi, toliaregės turi vengti visko, kas gali paryškinti raukšleles ar optiškai didinti akis. Verčiau rinktis matinius, o ne blizgius šešėlius. Akių kontūrui išbandykite smėlio, rusvus, pilkšvus atspalvius. Atsargiai su juoda. Jei esate šviesiaplaukė, galite kontūro ir atsisakyti, puikiai atrodys nepriekaištingai nudažytos blakstienos.

Trumparegės gali drąsiai rinktis šviesą atspindinčią kosmetiką, taip pat naudoti ryškesnius, kontrastingų spalvų šešėlius. „Minusiniai“ akinių stiklai draugauja su dirbtinėmis blakstienomis, jos atrodo gerokai natūraliau, nei tada, kai nusiimate akinius.

Tačiau dėmesio! Blakstienos neturi liesti akinių stiklų. Kartais nereikia nė dirbtinių – turinčios ilgas blakstienas skundžiasi, kad, jas padažius, po kiek laiko nusidažo ir akinių stiklai. Tokiu atveju rinkitės ne ilginantį, bet apimties suteikiantį ar vandeniui atsparų tušą arba išbandykite blakstienų rietiklį. Tik nepersistenkite, kad nepažeistumėte blakstienų. Beje, galite jų ir nedažyti – pabandykite pabrėžti jų liniją tamsiu šešėliu arba akių apvadu.

3. Akinius derinti prie antakių, o ne atvirkščiai!

Renkantis naujus akinių rėmelius būtina atkreipti dėmesį į savo antakių formą. Rėmėliai turi ją atkartoti, tuomet atrodysite tikrai gerai. Tai viena pagrindinių taisyklių ne tik renkantis akinius, bet ir darant kasdienį ar šventinį makiažą. Jei rėmeliai tamsūs – antakius galite dažyti ryškiau, nei įsigijusios šviesius, nes pernelyg didelis kontrastas atrodys nelabai gražiai.

Prie sidabro spalvos rėmelių geriau atrodys tamsiai pilka ar anglies spalva paryškinti antakiai, prie aukso, rudos, tamsiai žalios – visi rudi atspalviai. Tačiau spalva neturėtų būti labai intensyvi.

4. Šilta–šalta

Turėkite omenyje, kad prie akinių derinti reikia ne tik akių makiažo spalvas, bet ir lūpų dažų bei skaistalų: jei išsirinkote šiltų atspalvių akinių rėmus, tai ir lūpų dažai bei skaistalai turėtų būti iš šiltos paletės. Ir atvirkščiai.

Kontrastingi, tamsūs akinių rėmai diktuoja tas pačias taisykles, kaip ir ryškiai dažytos akys. Tai nereiškia, kad juodi akinių rėmeliai ir raudonas lūpdažis nesuderinami, tiesiog tai labiau tiks vakare ar kuriant fatališkos moters įvaizdį.

Šios taisyklės nereikia paisyti aklai: juodi, pilki ar balti akinių rėmai nėra nei šilti, nei šalti. Kartais gražiai atrodo ir šaltų bei šaltų spalvų derinimas, juk kiekviena iš mūsų esame skirtinga!

5. Nuvalyti perteklių

Svarbi detalė – net jei rekomenduojame drąsiai mėgautis spalvomis, nepamirškite, kad makiažo pagrindo, kreminės pudros, net skaistalų ir šešėlių perteklius gali nubyrėti ant akinių stiklių, prilipti prie kojelių ar toje vietoje, kur akiniai liečia nosį. Todėl ryškioms spalvoms – „Taip“, bet storam dekoratyvinės kosmetikos sluoksniui – „Ne“.

Siūlome pasigrožėti mūsų galerija, kurioje ne tik makiažo pavyzdžiai nešiojančioms akinius, bet ir garsiausios planetos moterys, derinančios stilingus akinius ir gerą makiažą.

Makiažas, nešiojančioms akinius (23 nuotr.)
+17