Rimvydas Širvinskas-Makalius: „Vasarą visus raginu atostogauti Lietuvoje“

Rimvydas Širvinskas-Makalius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
2017-08-05 15:00
AA

„Visus uždirbtus pinigus išleidžiu kelionėms. Neturiu nei nuosavo būsto, nei automobilio, – tikina kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas ir vadovas Rimvydas Širvinskas. – Bet gerai žinau, kad senatvėje būsiu įgijęs nerealių patirčių ir galėsiu kitiems papasakoti labai daug.“

Kam sako „taip“?

  • Baidarių žygiams. Mūsų šalyje šiltasis sezonas toks trumpas, tad vasarą visus raginu atostogauti Lietuvoje. Pats mėgstu su draugais ilsėtis sodybose. Kartą ar du per metus turime tradiciją vykti į baidarių žygius. Dažniausiai švenčiame vasaros atidarymą ir uždarymą. Pirmą kartą baidare plaukiau gal dvidešimties metų. Iki to laiko vengdavau šios pramogos – bijojau įkristi į vandenį (juokiasi). Pirmą kartą prieš plaukdamas tiesiog drebėjau iš baimės, tačiau visai be reikalo, nes plaukėme neįtikėtinai ramia Šventosios upe. Nuo tada „užsikrėčiau“ šia pramoga. Be to, atradau, kad plaukiant baidare atsiveria visai kitokie, dar nematyti Lietuvos vaizdai.

Mūsų šalyje šiltasis sezonas toks trumpas, tad vasarą visus raginu atostogauti Lietuvoje.

  • Kretai. Nuo trylikos metų esu įpratęs atostogauti šioje nuostabioje saloje. Tai viena mylimiausių mano pasaulio vietų. Šią vasarą keturioliktą kartą joje lankiausi. Žaviuosi Graikijos gamta, žmonėmis, kultūra, vietiniu maistu. Esu aplankęs daug Graikijos salų, tačiau į Kretą sugrįžtu todėl, kad jaučiuosi joje savas. Žmonės čia šiek tiek arogantiški – kaip kokie katinai, bet man jie patinka. Jei tau kažko iš jų reikia, turi eiti ir prašyti, nesitikėdamas, kad ką nors jie patys pasiūlys. Man tinka ir graikiškos tradicijos – iš namų graikai išlenda tik vėlai vakare – apie devintą ar dešimtą. Tada eina vakarieniauti į miestą. O jų virtuvė nuostabi. Labiausiai mėgstu graikų ruoštus kalmarus – jie tiesiog fantastiški.
  • Tailando virtuvei. Pasaulio virtuvių sąraše ji visgi atsiduria pirmoje vietoje. Bet kokį patiekalą užsisakius šiame krašte gali būti tikras, kad pavalgysi labai skaniai. Žinoma, privalai mėgti jūros gėrybes. Tailandiečių patiekalas Pad Thai su ryžių makaronais man patinka bene labiausiai. Galima jį rinktis su kiaušiniu, vištiena, daržovėmis, jūros gėrybėmis... Skanaujant šį patiekalą atsiskleidžia visos Azijos spalvos.
  • Pasitikėjimui savimi. Keliaudamas pastebiu, kaip gerai save vertina prancūzai bei italai. To labai stinga lietuvaičiams. Tikrai turime kuo didžiuotis, deja, mums atrodo, kad kiti geresni, pranašesni už mus. Pavyzdžiui, daugelis lietuvių, gerai nemokėdami angliškai, bijo keliauti, galvoja, kad jų nesupras. O štai nemažai prancūzų arba italų net nesistengia kalbėti angliškai. Italijoje man teko vaidinti vištą, kad mane suprastų, jog noriu užsisakyti picą su vištiena (juokiasi). Taigi aukščiau galvas – jei ir gerai nekalbate angliškai, tai neturėtų tapti priežastimi atsisakyti kelionių. Gestų kalba suprantama visame pasaulyje!

TAIP PAT SKAITYKITE: Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius

Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.

Kam sako „ne“?

  • Visų egzotiškų patiekalų ragavimui. Nors labai mėgstu svetimą kraštą pažinti per vietinę virtuvę, visgi nepatarčiau egzotiškoje šalyje ragauti viską iš eilės. Pats irgi turiu karčios patirties, pavyzdžiui, viešėdamas Seišeliuose suvalgiau troškintą šikšnosparnį. Kol nežinojau, ką valgau, buvo skanu, bet kai sužinojau, pasijutau prastai. Filipinuose esu valgęs jų nacionalinį patiekalą – acte išmirkytą medžio kirminą. Tąkart viskas baigėsi gerai, bet ne kartą po vietinio maisto buvau apsinuodijęs ir net parsivežęs keistų ligų, kurias teko vėliau gydytis ligoninėje.
  • Poilsiui neiškeliant kojos iš viešbučio. Klaidinga būtų sakyti, kad lankeisi kokioje nors šalyje, jei visas atostogas praleidai viešbučio teritorijoje. Pastebiu, kad vis daugiau žmonių per atostogas pasyvų poilsį derina su pažintiniu. Vis mažiau klientų užsisako maitinimą Viskas įskaičiuota, nes nenori būti pririšti prie viešbučio. O pats anksčiau, atvykęs į svetimą šalį, penkias dienas intensyviai keliaudavau, o kitas penkias gulėdavau prie jūros ar baseino. Laikui bėgant supratau, kad intensyviai keliaudamas pavargstu, o kelios, viena paskui kitą pasyviai slenkančios dienos irgi teikia nuobodulį. Geresnis variantas – diena ar dvi poilsio, o tada – ekskursijų dienos ir vėl ramus laikas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keliaujate į JAE? Mitai, kuriuos turėtumėte pamiršti

  • Atostogoms be plano. Didžiulė klaida – neplanuoti atostogų. Prieš kažkur vykstant tiesiog būtina žinoti, ką norėtumei veikti, ypač jei keliaujama su visa šeima. Reikėtų visiems šeimos nariams susėsti bei išsiaiškinti kiekvieno lūkesčius ir pagal tai sudėlioti atostogų planą.
  • Pesimizmui. Iš Azijos visada grįžtu pasisėmęs gyvenimo džiaugsmo. Azijiečiai taip gražiai geba džiaugtis kiekviena akimirka. Lietuviai dažnai neįvertina to, ką turi. Ir pats nesu išimtis – dažnai skundžiuosi mažomis problemomis. Bet kai pamatau, kaip žmonės gyvena be vandens, elektros, po šešis kilometrus kasdien žingsniuoja pasisemti šaltinio vandens, pasidaro gėda dėl savo susikurtų problemėlių. Pamenu, kartą Filipinuose jaučiausi baisiai nelaimingas, nes buvau užsirūstinęs ant draugo, kad nesutiko su manimi keliauti į tą paplūdimį, į kurį norėjau. Tada gerą pamoką gavau iš filipinietės, kuri už kelis eurus man darė masažą. Ji sako: „Kodėl liūdi? Nusišypsok, juk šiandien – dar viena, nuostabi bei saulėta tavo gyvenimo diena. Neturi jokios teisės pykti ant jos.“ Rimtai susimąsčiau. Kelionės po vargingas Azijos šalis puikiai gydo nuo pesimizmo.

TESTAS. Kokios atostogos jums tinkamiausios?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!