Makalius pataria: svarbūs daiktai, kuriuos verta pasiimti į kelionę

Rimvydas Širvinskas-Makalius Braiso kanjone / Asmeninio archyvo nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius Braiso kanjone / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-06 19:48
AA

Jei jums pažįstama situacija, kai lagaminas pilnas, bet atsidūrę viešbutyje vis tiek suprantate, kad neįsidėjote kokios nors svarbios smulkmenos, šis tekstas kaip tik jums. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius dalijasi patarimais, kaip susikrauti lagaminą, kad kelionė būtų patogesnė ir malonesnė.

Dauguma turbūt sutiks, kad kelionės be visų malonių įspūdžių su savimi atsineša ir panikos pilnus momentus: KĄĄĄĄĄ DĖTIS Į LAGAMINĄ? Na, gerai, gal kiek perdedu, tačiau pamenu, prieš kelias savaites, ruošdamasis kelionei į Kaliforniją, paskutinę minutę pakavau savo lagaminą ir vis tikrinau, ar nieko nepamiršau. Svajoju, kad vieną dieną mokslininkai išras kokią nors super technologiją ir lagaminai pakuosis patys. Nežinau, kaip tau, bet man didžiausias iššūkis – nepamiršti kokios nors svarbios smulkmenos. Čia nekalbu apie rūbus, batus ar apatinius. Savo sąraše turiu kelis svarbius daiktus be kurių nesileidžiu į jokią kelionę. Tai, pamaniau, pasidalinsiu, nes tikiu, kad jie ir tavo kelionę padarys patogesnę ir malonesnę.

Patogus miegas – būtinas kelionės palydovas

Visos kelionės yra panašios tuo, kad prasideda tam tikroje transporto priemonėje – autobuse, automobilyje, traukinyje ar lėktuve. Kad ir kokios tos transporto priemonės būtų patogios, iškęsti 10 valandų skrydį ar 6 valandų kelionę autobusu, sėdint vienoje vietoje, nėra labai lengva. Norisi ne tik turėti įvairių užsiėmimų, bet ir patogiai išsimiegoti. Kadangi lėktuvo kėdė tikrai neprimena 5* viešbučio lovos, į kelionę visuomet pasiimu mane gelbstinčius dalykus: minkštą pagalvėlę, ausų kištukus ir miego akinius, kurie apsaugo nuo įkyrių šviesų ir leidžia lengviau užmerkti akis. Kai turiu visus šiuos daiktus po ranka, išlipu iš lėktuvo pailsėjęs ir noriu ne griūti tiesiai į lovą, o apžiūrėti svečią miestą.

Pasas, telefonas, kortelė – pirmyn į oro uostą!

Ne kartą prieš kelionę esu pajuokavęs, kad galėčiau į oro uostą važiuoti su savimi turėdamas tik pasą, mobilųjį telefoną ir kredito kortelę. Skamba kiek netikėtai? O tu tik pagalvok! Ateinu į oro uostą, paduodu pasą ir keliauju kur tik noriu! Na gerai, ne visai kur noriu, o ten, į kur esu iš anksto nusipirkęs bilietą. Nuskridęs įsijungiu telefoną su mobiliuoju ryšiu, susirandu žemėlapyje savo viešbutį, vedamas navigacijos dar pasidarau saulėtą asmenukę ir pasidalinu ja su draugais socialiniuose tinkluose. Žinoma, nepamirštu visiems paminėti, koks puikus pas mane oras. Atvykstu į viešbutį, paduodu kredito kortelę ir mano atostogos jau prasideda!

Kosmetinės turinys

Kol visi šneka apie tai, kaip svarbu į kelionę pasiimti patogius batus, aš niekada nevažiuoju į oro uostą savo lagamine neturėdamas kosmetinės su būtiniausiais higienos reikmenimis. Ir šneku visai ne apie šampūną ar kremą nuo saulės (kurių pamiršti taip pat nevalia!), bet apie tokias priemones kaip rankų dezinfekavimo skystis ir paprastas muilas. Tuoj papasakosiu, kodėl! Mėgsti valgyti paplūdimyje ar kokioje kitoje vietoje, kur dažnai nebūna sąlygų nusiplauti rankas? Aš irgi.

Kartais tiesiog pasitaiko situacijų, kuomet norisi švaros, o kad ta švara nebūtų našta, visuomet turėk dezinfekcinio gelio ar skysčio. Tuomet ir rankos bus švarios, ir neprireiks vandens ar servetėlių. Paprastai dezinfekciniai geliai būna supakuoti nedidelėse tarose, kad būtų patogu pasiimti su savimi į kelionę. Na, o kam gi reikalingas paprastas muilas? Jei keliauji ten, kur tavęs laukia maudynės itin sūrioje jūroje, būtinai pasiimk muilo gabalėlį, kuriuo ant kūno užsilikusią druską nuplausi daug geriau nei bet kokia dušo želė. Paprasta, tačiau patikrinta ir tikrai veikia bei padeda!

Šlepetės

Yra žmonių, kurie šventai tiki, kad viešbučių kambariai valomi labai kruopščiai (tiesa, dažniausiai kambariai išties būna itin tvarkingi). Gal ne tiek dėl švaros, kiek dėl asmeninio komforto, viešbučio ar hostelio kambaryje dažnai aviu gumines dušo ar lauko šlepetes. Prieš keliaujant siūlau ir tau pasidomėti – aukštesnės klasės viešbučiuose beveik garantuotai rasi vienkartines šlepetes, o jei keliauji ekonomiškai, pasirūpink jomis iš anksto. Jei jau pamiršai, tikrai rasi, kur nusipirkti, tik kainuos jos ne eurą ar du.

Geriausi elektroniniai draugai tavo kelionei

Kadangi visi technikos stebuklai šiomis dienomis mus lydi nuo „labas rytas“ iki „labanakt“, ir kelionėje be jų sunkiai išsiversi. Tad sudarinėdamas reikalingų daiktų sąrašą, išmaniojo telefono į jį net netraukiu, nes tai yra pirmas daiktas, kurį visuomet su savimi pasiimu. Žinoma, nebūk visos kelionės metu į jį įnikęs, bet prisimink, kad tai ryšio priemonė, žemėlapis ir puikus fotoaparatas viename. O kad nereikėtų bėgioti su įkroviklio laidu ir ant kiekvieno kampo ieškoti elektros lizdo, visuomet su savimi pasiimk ir energijos banką, kuris tave išgelbės kai telefono kampe žybsi 1%, o tu labai labai nori nufotografuoti nerealų vaizdą! Jeigu kelionės metu ketini keliauti automobiliu, labai rekomenduoju į lagaminą įsimesti automobilinį įkroviklį – daug kas apie jį net nepagalvoja, o aš panaudoju praktiškai kiekvienos kelionės metu.

Kad ir kaip mėgčiau keliauti su visais įmanomais patogumais, pasakysiu atvirai: ne kartą įsitikinau, jog svarbiausi dalykai kelionėse yra ne garderobas, daiktai ar patogumas, o nuotaika, nusiteikimas ir įspūdžiai, kuriuos patiriame išvykę. Kai esi pilnas naujų potyrių, tuomet ir išsikrovęs telefonas ar neplautos rankos atrodo visiškai nedidelė problema. O jeigu ką ir pamiršai, visada gali nusipirkti, jeigu nepamiršai piniginės. Linkiu, kad ir tavo kelionės būtų įspūdingos, įsimintinos ir smagios. Užkeliauk pasaulį!

Daugiau kelionių patarimų galite rasti www.makalius.lt