Makalius pataria: svajonių Niujorkas – nebrangiai

Rimvydas Širvinskas-Makalius Niujorke / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Niekada nemiegantis Niujorkas neabejotinai yra vienas svarbiausių miestų kiekvieno keliautojo to-do-list'e. Jei nori aplankyti apdainuotą nerealiausių filmų aikštele tapusį megapolį, tačiau nenori šiai kelionei skirti milžiniškų sumų, skaityk Makaliaus patarimus ir į Niujorką keliauk pigiau!

Pasirink gerą laiką savo kelionei

Tokie miestai kaip Niujorkas turi ką pasiūlyti bet kuriuo metų laiku. Vis dėlto, kiekvienas jų turi savo pliusų bei minusų:

  • Žiemą lankyti Niujorką geriausia po švenčių, kuomet visos minios šiek tiek išsiskirsto, tačiau miestą vis dar dengia sniego magija. Vis dėlto, jei nori po miestą lakstyti vos su švarkeliu ar nedidele striukele, palauk šiltesnių dienų :)
  • Pavasarį Niujorke pradeda šilti, medžiai – žaliuoti, pumpurai – sprogti, žodžiu, Centrinis parkas tuo metu yra tikra romantikų svajonė! Tiesa, aplink Velykas ir Pavasario atostogos gali tekti susidurti su pabrangusiais viešbučiais ir daugybe žmonių.
  • Vasarą galėsi džiaugtis ilgesnėmis dienomis, restoranų ir viešbučių nuolaidomis, tačiau gali tekti susitaikyti su tikrai dideliu karščiu.
  • Ruduo yra tikrai puikus laikas aplankyti Niujorką. Oras kiek pravėsęs, tačiau vis dar malonus – tikrai puiki proga žvalgytis po miestą. Vis dėlto, ne tu vienas gudrus. Rudenį Niujorką aplanko daugiausiai žmonių, todėl kainos būna tikrai didžiausios.

Iš anksto planuok savo nakvynę

Deja, bet didžiuliame mieste pasimesti ir taip lengva, o jei nakvynės paieškas pasiliksi paskutinei minutei, gal tekti gerokai pasinervinti. Turėk omeny, kad Niujorke viešbučių kainos tikrai aukštos. Tiesa, visuomet gali mėginti ieškoti nakvynės per populiarius tinklalapius, kuriuose apsistoti kartu siūlo miesto gyventojai. Dar viena galimybė – apsilankyk savanorystės tinklalapiuose. www.helpx.net gali atrasti ir tokių pasiūlymų, kai nemokama nakvynė, o kartais ir maistas, siūlomi už pagalbą namuose, versle ar net gyvūnų priežiūrą.

Susiplanuok savo biudžetą

Gal atrodo nuobodu ir bereikalinga, tačiau būtinai sudėliok savo išlaidas: kiek planuoji skirti maistui, kiek nakvynei, viešajam transportui, lankytiniems objektams, lauktuvėms, apsipirkinėjimui, pramogoms... Jau nukeliavęs netingėk žymėtis kiekvieno išleisto cento – bus lengviau išvengti netikėtų išlaidų ir nemalonių staigmenų, kai pritrūksi pinigų svarbiausiems dalykams. Žinoma, planuodamas biudžetą būtinai susirask planuojamų aplankyti muziejų ir vietų kainas, pasidomėk, kiek kainuoja transportas, maistas ir kiti dalykai. Svarbiausia sėkmingos ir taupios kelionės taisyklė: googlinti, googlinti ir dar kartą googlinti. Taip pat nepamiršk turėti bent dvi banko korteles bei šiek tiek grynųjų, išdėliotų skirtingose garderobo bei daiktų vietose. Dėl vienos vagystės nesinori visai susigadinti kelionės ;)

Nusipirk miesto kortelę

Niujorke gali įsigyti New York Pass miesto kortelę, kuri suteiks tau nuolaidas ar nemokamus įėjimus į daugybę lankytinų objektų ir turistų pamėgtų vietų. Iš pradžių gali pasirodyti, kad kortelė – tikrai brangi, tačiau tavo suplanuotos biudžeto eilutės turėtų parodyti, kad nemažai sutaupysi. Paspaudęs čia sužinosi visas geriausias miesto kortelės nuolaidas ir lengvatas.

Venk savaitgalių ir švenčių

Nors romantika per Šv. Valentino dieną ar įspūdis per Naujuosius Niujorke gali priblokšti, tačiau atsimink, kad norinčių pajausti tą atmosferą – daugybė. Suveikia paprasčiausi pasiūlos ir paklausos dėsniai ir tavo galimybės sutaupyti sumažėja iki minimumo. Kelionei rinkis nepopuliariausią laiką, kuomet minios kitų turistų ne taip stipriai gąsdins piniginę.

Naudokis viešuoju transportu

Nors filmai ir sukūrė įspūdį, kad visi Niujorke važinėja geltonaisiais taksi, tačiau siūlau nepiktnaudžiauti šiuo patogiu būdu. Visų pirma, gali įstrigti nesibaigiančiuose kamščiuose ir nemažą sumelę pakloti už smarkiai sugaištą laiką. Visų antra... Įsigyk metro bilietą, mėgaukis išskirtine patirtimi – Niujorko metro gali pamatyti tikrą vietinių kasdienybę! Taip pat apsvarstyk galimybę daug kur eiti pėsčiomis. Niujorko gatvėse tave kas nors gali nustebinti už kiekvieno kampo – neverta praleisti šių įspūdžių vien dėl tingulio!

Išbandyk nemokamas atrakcijas ir naudokis nuolaidomis

Times Aquare, Centrinis parkas, Rockefeller centras ir gausybė kitų vietų nepareikalaus jokių išlaidų! Jei esi kokio nors Niujorke gaminto filmo ar serialo fanas, susidėliok jo žemėlapį ir eik vietomis, kuriose tavo mylimiausi veikėjai skyrėsi, taikėsi ir keitė gyvenimą – visuomet galima sumąstyti ką nors nebrangaus ir įspūdingo! Paspaudęs čia rasi jau sukurtus žemėlapius!Įdomūs muziejai dažniausiai taip pat skelbia nuolaidas ar nemokamą įėjimą tam tikromis dienomis. Verta eiti nepopuliariu laiku – gali tikrai daug sutaupyti! Paspaudęs čia rasi muziejų ir dienų, kuomet įėjimas į juos – nemokamas, sąrašą!

Valgyk pigiai

Žinau, kad norisi išsirinkti prabangiausią restoraną ir pasimėgauti vakariene žvakių šviesoje, bet pasvarstyk ar maistas yra tai, dėl ko atkeliavai į Niujorką. Jei apsilankyti vienoje ar kitoje vietoje – tavo svajonė, tuomet puiku, įtrauk ją į savo biudžetą, tačiau kas dieną pietauti ypatingose vietose kainuos tikrai daug. Nespjauk į maisto parduotuves ir galimybę užkąsti už tikrai nedidelę kainą bei kinų, italų ar indų kvartalus, kuriuose tikrai rasi pigesnių vietų pavalgyti. Būtinai paragauk populiariojo gatvės maisto! Tiesa, du kartus per metus – žiemą ir vasarą Niujorke vyksta Restoranų savaitė, kuomet papietauti ar pavakarieniauti gali už dvigubai mažesnę sumą. Verta išmėginti?

Neapsipirkinėk be proto

Nesižavėk marškinėliais vien dėl to, kad juos nusipirkai Niujorke. Jei tavo tikslas sutaupyti, tuomet teks paaukoti pačius pačiausius batelius ar nereikalingus suvenyrus. Jei norisi parsivežti kažką sau, iš anksto nustatyk sumą, kurią planuoji išleisti, tačiau žavėtis magnetukais už dvigubą kainą – tikrai ne protingo keliautojo žingsnis. Geriau pinigų likutį išleisti įspūdžiams. Pavyzdžiui, paspaudęs čia rasi pigiausius bilietus į Brodvėjų!

Neapsiribok lankomiausiomis vietomis

Nukeliauk į NoHo, Tribeca ar Greenwich Village rajonus. Ten neišleisi pinigų turistų spąstams, tačiau pamatysi tikrąjį niujorkiečių gyvenimą. Beje, norėdamas išvengti nemažų Empire State Building, Rockefeller Center ar 1 World Trade Center apžvalgos aikštelių kainų, apsilankyk kuriame nors ant stogo įsikūrusiame bare. Vienu šūviu nušausi du zuikius

Bendrauk su vietiniais

Dar prieš kelionę pamėgink susirasti patikimą vietinį gyventoją: gal Niujorke gyvena kas nors iš pažįstamų? O gal ten jau buvęs draugas susipažino su kokiu labai įdomiu žmogumi? Vietiniai tau parodys geriausias ir įdomiausias vietas, kuriose kainos nebus pritaikytos turistams.

Naudokis tuo, kuo ir vietiniai

Net nemąstyk apie prabangius turistinius uosto kruizus ir pasinaudok nemokamu Staten Island Ferry keltu, kuris kursuoja visiškai nemokamai. Niujorko uosto vaizdai nuo to tikrai nesuprastės! Stebėk, kur vietiniai valgo, ką daro, pasiskaityk įvairiausių blogų apie gyvenimą Niujorke ir pasiruošk kelionei taip, lyg ten jau būtum buvęs!

Ieškok nebrangių renginių

Tikrąjį Niujorką pamatysi open-mic vakaruose, džiazo klubuose, poezijos skaitymuose ir slam'o vakaruose. Pamėgink ieškoti nymag.com/agenda, http://nycfreeconcerts.com/ ar kituose tinklalapiuose.

Linksminkis anksčiau

Nors gali atrodyti, kad tikrasis gyvenimas verda naktį, tačiau nepamiršk, kad apie Niujorką sakoma, kad jis niekada nemiega. Net antradienio rytą čia gali atrasti puikiausių vakarėlių. Eik į barus anksčiau, kol vietiniai dar dirba, ir naudokis laimingomis valandomis, du už vieno kainą akcijomis ir mažesnėmis žmonių miniomis.

Daugiau kelionių patarimų rasi www.makalius.lt

Rimvydas Širvinskas-Makalius Niujorke (5 nuotr.)
Asmeninio archyvo nuotr.
+2
Skaitykite daugiau