Makalius pataria: kur skaniai pavalgyti Romoje?

Itališka virtuvė / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-03 19:39
Nėra geresnio būdo pažinti šalį nei jos virtuvė. Tačiau kaip nesuklysti svečioje šalyje renkantis restoraną ar kavinukę? Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius dalijasi patarimais, kur skaniai pavalgyti Italijoje.

Kai kalba pasisuka apie maistą – italai žino, ką kalba. Antipasti, Foccacia, Gorgonzola, Minestrone, Panettone, Gelato, Pizza, Spaghetti, Prosciutto Cotto – vien tik girdint šiuos žodžius man pradeda gurgti pilvas. Visa Europa sako „Dirbk, kad gyventum, bet negyvenk dėl darbo“, o štai italai drąsiai kviečia „Valgyk, kad gyventum, bet negyvenk, kad valgytum.“ („Mangiare per vivere e non vivere per mangiare.“)!

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

Nori pajusti tikrą itališką dvasią? Tuomet lankydamasis Romoje tiesiog privalai užsukti į pačiame miesto centre įsikūrusį turgų Campo dei Fiori (daugiau informacijos rasi paspaudęs čia). Čia, bene vieninteliame Romos turguje po atviru dangumi, pilnais žandais ragausi šviežių vaisių ir alyvuogių, galėsi įsigyti dar neregėtų jūros gėrybių ar žuvies. Nenustebk, kainų čia rasi įvairių, bet būtinai aplankyk šią unikalią, net kelis šimtus metų veikiančią prekybvietę. Adresas: Piazza di Campo de' Fiori, 00186 Rome.

Net neabejoju, kad lankydamasis Romoje, užsuksi ir į Vatikaną. Apžiūrėjęs garsiąją Šv. Petro Baziliką ir įspūdingąjį Vatikano muziejų neabejotinai būsi išalkęs, todėl siūlau prisiminti šią vietą – prie pat Vatikano įsikūrusį restoranėlį Pizza Zizza. Pasak kelionių gido tripadvisor.com tai yra picerija nr. 1 Romoje! Daugiau informacijos rasi paspaudęs čia. Adresas: Via Delle Fornaci 11, 00165 Rome.

Mėgsti greitą maistą? Skaniausi itališki panini sumuštiniai mieste – Panino Divino. Greito maisto užeiga, įsikūrusi taip pat netoli Vatikano. Daugiau informacijos rasi čia. Adresas: Via Dei Gracchi 11/a | Angolo Via Ottaviano, 00192 Rome.

Nori nusivesti savo antrąją pusę prabangios romantiškos vakarienės? Puikus, dievišką itališką maistą tiekiantis, ant kalvos įsikūręs restoranas La Pergola tavo paslaugoms! Tiesa, piniginę teks papurtyti, nes kainos čia gan aukštos, tačiau pro panoraminius langus atsiveriantys Romos senamiesčio vaizdai ir burnoje tirpstantys patiekalai verti kiekvieno cento. Daugiau informacijos rasi čia. Adresas: Via Alberto Cadlolo 101 | Rome Cavalieri.

Kaip ir aš negali atsispirti saldumynams, kad ir kas tau ką sakytų? Tuomet Romos žemėlapyje pasižymėk šią vietą – Pasticceria Valzani SNC . Ši maža saldumynų parduotuvėlė gali ir praslysti pro tavo akis Romos margumyne, bet būtinai atrask šią šokolado rojumi tituluojamą vietą, veikiančią nuo 1925 metų. Daugiau informacijos čia. Adresas: Via del Moro 37 AB | Piazza Santa Maria in Trastevere, 00153, Rome.

Esi iš tų, kuriuos žodis Gelato nuteikia puikiai net ir šaltą žiemą? Tuomet ruošk skrandį nepamiršatiems potyriams ir keliauk į Fatamorgana (daugiau informacijos rasi čia). Įvairiausių skonių ir spalvų, nuostabios tekstūros tikri itališki ledai tiesiog pažadins tavyje vaiką. Atsargiai, nes kartą paragavęs – negalėsi sustoti! Adresas: Piazza Degli Zingari 5, 00184 Rome.

Jei vaikščiodamas po vis kitais vaizdų koliažais atsiskleidžiančią Romą pajusi troškulį – nepirk daugybės buteliukų vandens. Rankinėje turėk vieną buteliuką ar lengvą gertuvę – nuolat ją galėsi pripildyti Nasonifontanėliuose. Juk jų rasi visame mieste ir taip sutaupysi ir pinigų dar vienai gardžiai tikrų itališkų ledų porcijai.

Roma – ypatingas miestas, kur kiekvienoje gatvėje tave užklups kažkas netikėto. Tad nebijok atsipalaiduoti, pasiklysti, bendrauti ir atrasti savo skonių Italijos sostinę. Neaplenk turistų retai lankomos ledainės ar gardžius kokteilius gaminančio baro, įrengto buvusioje bibliotekoje. Išalkai? Griebk gabalėlį pjaustomos picos tiesiog pakelės užeigėlėje! È ora di mangiare! – laikas valgyti!

Daugiau kelionių patarimų galite rasti www.makalius.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai