Makalius apie mūsų keliavimo ypatumus: kas pralenks Turkiją?

Makalius Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-21 19:41
Atostogų maratonas prasidėjo, o klausimas, kur praleisti užtarnauto poilsio dienas, rūpi ne vienam. Likti Lietuvoje ar ieškoti kaitresnės saulės svetur, kokios kryptys populiarios ir prieinamos mūsų kišenei? Apie tai pasakoja kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius.

– Kokios populiariausios šios vasaros kryptys?

– Populiariausios kryptys yra tos, kurios siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį. Keliautojai renkasi Pietų Europą, ypač dažnai – Turkiją ir Bulgariją. Jau keliolika metų iš lyderės pozicijų nesitraukianti Turkija atvira visiems. Geras oras nuo pat ankstyvo pavasario, viskas įskaičiuota ir viskuo pasirūpinta – ar gali būti geriau?!

Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja ir Bulgarija. Netolima šalis, neilgas skrydis, o oras itin malonus ir ne per karštas. Sparčiai plečiasi Bulgarijos kurortai, atsidaro daug naujų viešbučių. Populiari ir Graikija bei jos salos. Tie, kurie keliauja keletą kartų per metus, vienas iš atostogų praleidžia Europos didmiesčiuose, kuriuose galima daug pamatyti ar apsipirkti, todėl renkasi, pavyzdžiui, Romą ar Barseloną.

– Ar galima teigti, kad Turkijoje atostogos tampa pigesnės nei Lietuvoje?

– Sudėjus maitinimo, apgyvendinimo ir pramogų išlaidas, atostogos užsienyje dažnai yra pigesnės arba atsieina tiek, kiek Lietuvoje.

– Ką lietuviai renkasi dažniau – aktyvų ar pasyvų poilsį?

– Anksčiau būčiau sakęs, kad lietuviai keliautojai linkę gulėti ir nieko neveikti. Visgi dabar matome, kad kryptis renkasi stengdamiesi įvertinti, ką tose vietovėse galima pamatyti ir ką nuveikti. Lietuviai tapo savarankiškesni, rečiau užsisako ekskursijas – dažniau keliauja nuomotais automobiliais, patys planuoja maršrutus.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

– Kur atostogas praleisti renkamasi vasarą – užsienyje ar Lietuvos kurortuose?

– Daugiau žmonių domisi kelionėmis į užsienį. Tačiau žiemos metu labai suaktyvėjęs poilsis Lietuvos kurortuose – Druskininkuose, Birštone ir kituose. Lietuvoje atsidarė daugybė SPA centrų, prabangių viešbučių ir sanatorijų. Aš, pavyzdžiui, neatmetu galimybės pailsėti savo šalyje, todėl stengiuosi vasaros atostogas praleisti Lietuvoje.

– Ar dažnai lietuviai renkasi egzotiškas šalis?

– Kadangi turime galimybę skraidyti pigiomis avialinijomis, daugelis lietuvių jau yra apkeliavę Europą. Kasmet vis daugiau žmonių nori skristi toliau. Panašėja tolimųjų ir artimųjų skrydžių kainos. Taip yra todėl, kad brangsta skrydžiai Europos ribose – pigių skrydžių bendrovės kelia kainas, o tolimi reisai pinga dėl didėjančios konkurencijos.

Neretai žmonės pagalvoja apie tai, kad Europoje išleis mažiau skrydžiui, bet daugiau sumokės už nakvynę ir pramogas, kurios Europoje nėra pigios. O sumokėjus už skrydį pora šimtų eurų daugiau ir nuskridus į Vietnamą, Tailandą, Malaiziją ar Balio salą galima pragyventi už grašius bei daugiau sau leisti.

– Ar vis dar populiarūs savaitgalio pabėgimai?

– Savaitgalio pabėgimai praranda savo populiarumą, kadangi pigių skrydžių bendrovės kilstelėjo kainas į kitus Europos miestus. Anksčiau buvo populiaru skristi į Paryžių, Milaną, Romą, Barseloną, Londoną, tačiau dabar, sezono metu, tai pakankamai brangu. Todėl žmonės dažnai renkasi laikotarpį nuo spalio mėnesio iki birželio, kai skrydžiai pigesni. Pastaruoju metu labai populiarėja kelionės autobusu į artimesnes vietoves. Pavyzdžiui, į Čekiją, Slovakiją, Latviją, Estiją, Švediją.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

– Kokias įspūdingiausias, o galbūt keisčiausias atostogas pačiam yra tekę planuoti?

– Kartą organizavome povestuvinę kelionę, kurios biudžetas buvo 100 eurų. Jaunavedžiams pasiūlėme „tranzuoti“ Europoje. Taigi, jie išvažiavo į kelionę su 100 eurų kišenėje ir grįžo namo, regis, su 116 eurų. Tai buvo veikli, aktyvi ir nuotaikinga pora, tad miestuose jie susigalvodavo, kaip pasipelnyti. Vienur grojo, kitur kažką pardavinėjo. Jaunavedžiai pasiekė savo tikslą – nuvažiavo iki Vakarų Europos, susirado daug draugų, nemokamas nakvynės vietas bei patyrė daug nuotykių.

– Ką patartumėt vasaros atostogas planuojantiems paskutinę minutę?

– Rekomenduoju salas Europoje, pavyzdžiui, Ispanijoje, Italijoje. Linkiu rasti kažką naujo ir nepatirto, kad grįžę galėtumėte pasidžiaugti unikaliais atsiminimais iš atostogų.

– Kokie jūsų vasaros planai?

– Planuoju keliauti po Lietuvą. Su draugais leisimės į baidarių žygį, praleisiu savaitgalį Birštone ir Prienuose. Mūsų šalyje geru oru galime džiaugtis tik daugiau nei mėnesį, kartais du, todėl stengiuosi pasinaudoti šia proga. Taip pat kiekvienais metais turiu tradiciją nuskristi bent kelioms dienoms į Kretą, todėl labai tikiuosi, jog ją man pavyks tęsti. Tai bus trylikti metai iš eilės, kai vykstu į savo mylimiausią salą.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai