Maistas smegenims. Kokie produktai didina IQ?

Maistas smegenims / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-22 07:00
Dažnai išgirstame, kad nuo to, ką valgome, priklauso ne tik mūsų savijauta, bet ir išvaizda. Žinia, atitinkamas maistas mums padeda paspartinti medžiagų apykaitą, suteikia daugiau energijos, o netinkamas, atvirkščiai – apsunkina organizmą ir netgi sendina. Įdomu, o kokie produktai padeda mūsų smegenims? Siūlome ne tik pasidomėti, bet ir įtraukti juos į savo mitybos racioną!

► Graikiniai riešutai

 

Graikiniai riešutai jau seniai liaupsinami dėl ypatingos savo sudėties. Rytiečių išminčiai teigia, kad, norint pašalinti nervinę įtampą ir stresą, kasdien reikėtų suvalgyti bent po kelis jų branduolius. Tačiau svarbiausia, kad graikiniuose riešutuose gausu geležies, kobalto, cinko, riebiųjų rūgščių (Omega-3), B grupės vitaminų. Mūsų organizmui labai naudingas ir graikinių riešutų aliejus, kuriuo galima gardinti salotas ar bet kokius kitus patiekalus arba gerti vieną. Graikiniai riešutai ne tik stiprina smegenų veiklą, kraujagysles, bet ir padeda išsaugoti gerą atmintį.

 
Augaliniai aliejai

 

Jau minėtas graikinių riešutų, sezamų sėklų, saulėgrąžų, kukurūzų, dygminų aliejus labai naudingi mūsų organizmui ir imuninei sistemai. Jie turtingi nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios puikiai veikia kognityvines funkcijas, smegenų veiklą, suteikia jėgų ir gyvybingumo. Svarbiausia rinktis itin geros kokybės, šalto spaudimo, kad būtų išsaugotos visos naudingosios medžiagos.

 

► Avokadai

 

Valgomojoje vaisiaus dalyje yra net 40 proc. aliejaus, kurio didelę dalį sudaro jau minėtos nesočiosios riebalų rūgštys. Todėl, skanaudami avokado, kuris puikiai tinka ir dietinei mitybai, ne tik pamaitinsite smegenų ląsteles, bet dar ir paspartinsite informacijos įsisavinimą, apsaugosite organizmą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, depresijos, įtampos, sustiprinsite imuninę sistemą. Taip pat avokaduose gausu kalio (daugiau nei bananuose), natrio, fosforo, magnio, kalcio.

 

► Žuvis

 

Lašišos, sardinės, upėtakiai – visos šios riebios žuvys pasižymi dideliu nesočiųjų riebalų kiekiu, itin teigiamai veikiančiu protinę veiklą ir nervų sistemą. Jeigu trūksta šių minimų naudingųjų medžiagų, tuomet prastėja atmintis, galima agresija, depresija. Taip pat žuvyje yra ir jodo bei fosforo, o šie mikroelementai mūsų smegenims tiesiog būtini. 

 

► Spanguolės

 

Pats laikas skubėti į mišką ir prisiuogauti šių nuostabių raudoniu tviskančių uogų, kurios rudens ir žiemos mėnesiais itin stiprins imunitetą ir pagelbės jaustis energingiems. Spanguolėse gausu vitamino C, o jis nuo aplinkos poveikio saugo nervines ląsteles. Apskritai spanguolės puikiai veikia virškinimo sistemą, gerina apetitą, saugo nuo uždegimų ir peršalimo. Kadangi jose gausu antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais, jodo ir kitų mikroelementų, mokslininkai teigia, kad spanguolės vaidina ir didelį vaidmenį išsaugant gerą atmintį. 

 

► Kakava

 

Energijos smegenims suteiks ir dar vienas puikus produktas – kakava. Tačiau neturime omenyje saldžių šokoladinių saldainių, šokolado plytelės ir pan. Norėdami pažadinti protinę veiklą, rinkitės kakavos pupelių gėrimą arba juodojo šokolado plytelę: pagerinsite ir savijautą, ir atmintį.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai