Maestro Stasys Povilaitis serga vėžiu: žmona Birutė patvirtino – jo būklė sunki

Stasys Povilaitis / Ievos Jonelytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Maestro Stasį Povilaitį (68) onkologinė liga paguldė į ligos patalą. Jau du mėnesius dainininko būklė – itin prasta, o pastarosiomis dienomis vėžys progresuoja. Šią žinią portalui Žmonės.lt patvirtino S.Povilaičio žmona Birutė.

Birutė Povilaitienė Žmonės.lt sakė, kad vos prieš kelias dienas dainininkas grįžo iš ligoninės Klaipėdoje, o šiuo metu gydosi namuose.

S.Povilaitis, kurio dainas puikiai žino tiek vyresni, tiek jaunesni jo gerbėjai, pastaruosius mėnesius beveik visuomet guli ligoninėje. Kartais po keturias, kartais po dešimt dienų. Tačiau pats maestro daug geriau jaučiasi namuose, todėl, esant galimybei, medikai jį išleidžia gydytis savarankiškai.

Mes gražiai leidžiame tas dienas, kurios mums liko. Tai man dabar svarbiausia, – sakė ponia Birutė.

Kaip Žmonės.lt sakė B.Povilaitienė, apie tai, kad jos vyras serga plaučių vėžiu, jis sužinojo prieš trejus metus.

Jau kurį laiką maestro serga ir cukriniu diabetu.

Tačiau to nepaisydamas, 68-ąjį gimtadienį sausio viduryje atšventęs muzikantas iki vasaros vidurio intensyviai koncertavo, jo grafike vieną koncertą vijo kitas.

Stasys Povilaitis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Vėžys eina labai plačiai, plinta po visur. Susirgo prieš trejus metus, tačiau niekam nerodė, kad yra sergantis žmogus, visą tą laiką koncertavo. Toks buvo jo paties pasirinkimas. Nors žinojo, kad negalima. Jis labai nori gyventi“, – Žmonės.lt kalbėjo dainininko žmona.

Stasys Povilaitis prastai pasijuto prieš du mėnesius, kai liepos 6-ąją Palangoje vyko renginys „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“, skirtas Valstybės dienai paminėti.

Tuomet S.Povilaitis drauge su kitomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis koncertavo ant tilto. Iškart po pasirodymo maestro nusilpo, jam buvo iškviesta greitoji pagalba. Nuo to laiko dainininkas daugiausia laiko praleido ligoninėje.

Stasys Povilaitis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Tai buvo jo paskutinis koncertas. Aš tuo metu buvau Vilniuje, o grįžusi radau jau išvežtą į ligoninę“, – sakė ponia Birutė.

Pasak jos, medikų prognozės liūdnos, nepaisant to, kad daugelį dalykų jie tiesiog nutyli. „Būklė nėra visiškai kritinė. Jis valgo, tačiau po to priepuolio Palangoje nebevaikšto. Jis nenori su niekuo kalbėti, tik ilsisi“, – sakė maestro žmona.

„Nugyvenome iki auksinių vestuvių. O dabar... Mes labai gražiai leidžiame tas dienas, kurios mums liko. Tai man dabar svarbiausia“, – kalbėjo ponia Birutė.

Skaitykite daugiau