Maestro Andriui Kulikauskui jubiliejaus proga surengtas koncertas – sveikino žinomi bičiuliai

Renginio akimirkos / Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-01 19:55
Sekmadienio vakarą Vilniaus muzikinio baro „Artistai“ vasaros terasoje geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ sukvietė paminėti ypatingos progos. Čia būrys aktorių ir muzikantų sveikino maestro Andrių Kulikauską, kuriam liepos 30 dieną sukako 70 metų.

Vakaras vyko žemaičių ir lietuvių kalbomis, o jame šeimininkavo radijo ir TV laidų vedėja, žemaitė Daiva Tamošiūnaitė-Budrė. 

Andrius Kulikauskas mielai priėmė sveikinimus nuo žiūrovų, o nuo scenos juos dalino ilgametis scenos kolega, aktorius Saulius Bareikis, gitaristas Gintaras Šulinskas, jaunoji atlikėja ir profesionali pianistė Justė Kazakevičiūtė kartu su kanklininke Lina Žilinskaite.

Renginio akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.
Renginio akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.

Andriaus Kulikausko sukurtas dainas atliko aktorius Olegas Ditkovskis ir atlikėja Neda Malūnavičiūtė.

Progos pasveikinti Andrių nepraleido ir kompozitoriaus scenos partneriai Nijolė Narmontaitė, Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas bei teatro „Atviras Ratas“ aktoriai Ieva Stundžytė, Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Giedrius Kiela.

„Keistuolių teatro“ kūrėjai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis kartu su šį ypatingą vakarą prie jų prisijungusiu Andriumi Kaniava atliko pačias gražiausias maestro sukurtas dainas. 

Renginio akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.
Renginio akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Visuomet malonu, kai kolegos ir bičiuliai geranoriškai ateina pasveikinti. Ir anksčiau yra buvę, kad per gimtadienį sveikina su dainomis ir palinkėjimais. Labai malonu, glosto dūšią“, – Žmonės.lt sakė A.Kulikauskas.

Paklaustas apie gimtadienio norą, jubiliatas sakė tenorįs, kad viskas būtų taip, kaip esamą akimirką.

„Norėčiau tiesiog išlikti toks, koks esu dabar. Nebeturiu tikslų kažko įrodyti ar pasiekti. Gyvenu paprastą gyvenimą, turiu mėgstamas veiklas, šiuo metu jaučiuosi sveikas – tad lai tiesiog lieka tiek, kiek dabar yra. Svarbu, kad neprarasčiau optimizmo, nes jis – variklis į priekį!“ – entuziastingai sakė maestro.

Andrius Kulikauskas – žinomas kompozitorius ir atlikėjas, žemaitis, buvo populiariojo aštuntojo dešimtmečio estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ vadovas ir muzikantas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė garsųjį „Dainos teatrą“.

A.Kulikauskas kūrė muziką filmams ir spektakliams, dažnai talkino autorinių dainų atlikėjams, akompanavo ir aranžavo begalę dainų, kūrė įvairiausius projektus.

Ne vienerius metus daug koncertavo vienas, drauge su Sauliumi Bareikiu, turėjo bendrą programą su Vladu Bagdonu, su teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktoriais ir Aidu Giniočiu buvo subūrę projektą „Kuli family“, buvo grupės „Adios“ (A.Kulikauskas, O.Ditkovskis ir S.Bareikis) narys, sėkmingai pasirodė LRT televizijos projekte „Dainų daina“. Nuo 2017 m. maestro veiklą sustabdė negandos – iki šiol juntamos ištikusio insulto bei tarpuplaučio vėžio pasekmės. 

2008 m. dienos šviesą išvydo pirmoji A.Kulikausko sudaryta dainų knyga „Pašėlęs vėjas“. Kūrėjas yra išleidęs šias kompaktinės plokštelės: „Tu paklausyk“ (2002), „Vakaro melancholija“ (2006), „Visas aš (beveik)“ CD/DVD (2012), „Ateina Dievas“ (2018). 2009 m. muzikantas buvo apdovanotas Vytauto Kernagio vardo gitara, kuri teikiama už autentišką profesionalumą, geriausią poezijos vertimą į muzikos kalbą bei kūrybinį indėlį į dainuojamąją poeziją.

2018 m. A.Kulikauskui buvo įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“. 

Naujausi straipsniai