Madride Diana Nausėdienė susitiko su pirmosiomis poniomis: lankė žymias vietas

Diana ir Gitanas Nausėdos Madride / Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos ir „Vida Press“ nuotr.
Prezidento komunikacijos grupė
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, vykstant NATO viršūnių susitikimui Madride, kartu su kitų NATO valstybių pirmosiomis poniomis ir ponais lankė meno ir istorinio paveldo objektus, siekiant atkreipti dėmesį į pagarbos kultūrai svarbą.

NATO valstybių vadovų sutuoktiniai ir partneriai taip pat diskutavo apie tvarumą, klimato kaitą, kovą su maisto trūkumu, sveiką mitybą bei kitus šiandienos žmonijai tenkančius aktualiausius iššūkius.

D.Nausėdienės teigimu, vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą, visam pasauliui aktualios problemos, tarp jų – kultūros ir paveldo objektų išsaugojimas, įgauna naują reikšmę.

Diana Nausėdienė Madride / Vida Press nuotr.

„Apsilankymai svarbiausiuose Madrido kultūros ir paveldo objektuose simbolizuoja ne tik bendrystę tarp mūsų šalių, bet ir pagarbą viena kitos kultūroms, kurios yra ir visos Europos bei viso pasaulio kultūros būtinieji dėmenys. Visame pasaulyje kultūra ir jos paveldas turi būti puoselėjami ir saugojami. Karui Ukrainoje brutaliai niokojant ne tik žmonių gyvenimus, bet ir didžią šios šalies kultūrą, jos paminklus, turime apie tai kalbėti garsiai. Privalome padaryti viską, kad kultūros paveldas Ukrainoje būtų apsaugotas“, – sakė D.Nausėdienė.

NATO lyderių sutuoktiniai ir antrosios pusės Madride lankė tokius žymius objektus kaip karališkieji La Granja de San Ildefonso rūmai, karališkoji La Granja stiklo manufaktūra, Nacionalinis karalienės Sofijos meno muziejus.

Diana Nausėdienė Madride / Vida Press nuotr.

D.Nausėdienė kartu su kitais delegacijos atstovais simboliškai įsiamžino prie legendinio tapytojo Pablo Picasso paveikslo „Guernica“, meno kritikų laikomo galingiausiu antikariniu paveikslu-manifestu meno istorijoje.

Fotogalerija:

Diana ir Gitanas Nausėdos Madride (16 nuotr.)
+10

Skaitykite daugiau