Mados tendencijų analitikė M. Palaikytė: kokias tendencijas vyrų mados pasaulis siūlo šiemet?

Vyrų mados savaitės akimirkos/ Marijos Palaikytės nuotr.
Autorius: Marija Palaikytė
Publikuota: 2020-02-13 20:03
Mada niekada nebebus tokia, kokia buvo. Pasaulis drąsiai žengia pokyčių link, o mada ryškiau nei bet kada švenčia naująjį – sąmoningą – stilių! Mes nebenorime dėvėti anonimiškų drabužių – vis dažniau mūsų pasirinkimą lemia ne tik daikto patrauklumas, bet ir istorija. Kas, kaip ir kur pagamino mūsų drabužius, kokia yra prekių ženklo reputacija? Tokie vertybiniai klausimai tapo pagrindine tema ir Florencijoje praūžusioje „Pitti Uomo“ vyrų mados savaitėje.

„Pitti Uomo“ – viena ryškiausių tarptautinių vyrų mados savaičių, garsėjanti ne tik turiniu, bet ir įspūdingu svečių stiliumi. Jūsų įkvėpimui – jau 16-ą sezoną iš eilės šio žavingo gatvės mados spektaklio akimirkos mano akimis. Tad kokias naujausias tendencijas vyrų mados pasaulis siūlo šiemet?

Etiška mada. Sąmoningas vartojimas yra ryškiausia globali tendencija, tačiau labai svarbu suprasti, kad mados kuriama svajonė niekur nedingsta – ji kinta kartu su mūsų požiūriu. Stilius gali būti atsakingas, o estetika gali būti etiška. Yra daugybė šios tendencijos interpretacijų: perdirbti audiniai, odos bei kailio alternatyvos – pavyzdžiui, ananasų pluošto oda, – pakartotinis vartojimas, prikeliant vintažinius drabužius bei aksesuarus, ir taip toliau. Gamtą tausojanti mada tampa prioritetiniu pasirinkimu.

Kaubojaus stilius. Įspūdinga skrybėlė ar tik taiklios detalės – Laukinių Vakarų prieskoniai buvo itin dažnas stilingųjų pasirinkimas. Nauja smūginė tendencija? Tikrai taip. Ar verta investuoti? Tik jei tai tikrai artima jūsų stiliui.

Odiniai sprendimai. Oda jau ne tik aksesuarams – odinis paltas pamažu tampa kultiniu pasirinkimu. Intriguoja klasikinio kostiumo ir odinių detalių kombinacijos. Dažniausiai akcentuojamos gamtai nekenksmingos odos tendencijos.

Balta ir visi smėlio atspalviai. Vyriškos mados tendencijos dabar labiau nei bet kada anksčiau siūlo monochrominius derinius, kai pasirenkama viena dominuojanti spalva ir žaidžiama skirtingais atspalviais. Ypač madingi visi įmanomi smėliniai atspalviai ir jau kelis sezonus iš eilės lyderiaujanti balta spalva. Šviesūs tonai tinka ir paltams.

Žalia. Ši spalva ypač mėgstama monochrominiuose deriniuose. Kaip ir gamtoje – atspalvių pasirinkimas beribis.

Mėlyna. Oficiali 2020 metų spalva yra sodri mėlyna. Nors vyriškoje madoje ši spalva klasikinė, o Lietuvoje vertinama kaip nuobodokas sprendimas, šiemet mėlyna įgauna visai kitą reikšmę. Ji simbolizuoja stabilumą, kurio chaotiškais laikais taip stinga, metaforišką naktį prieš pat pokyčių aušrą. Atkreipkime dėmesį į „Pitti Uomo“ stilinguosius – meistriškame derinyje mėlyna gali atrodyti išskirtinai.

Galvos apdangalai. Skrybėlės, beretės, megztos kepurės ir kiti įvairiausių formų galvos apdangalai tapo neatsiejama stilingo vyro aprangos dalimi. Svarbu pasirinkti veido formai ir bendram įvaizdžiui tinkamiausią kepurės formą ir medžiagą.

Rankinės. Tai viena ryškiausių aksesuarų evoliucijų – kasmet vyriška mada vis daugiau dėmesio skiria rankinėms. Stambus krepšys, lagaminėlis ar kuprinė – jau įprasti vyriško įvaizdžio atributai. Dabar vis populiaresnės tampa delninės ar net tradiciškai moteriškos stilistikos rankinės. Neabejoju, kad rankinė netrukus taps nuo lyties nepriklausomu aksesuaru.

Detalės. Švarko kišenėlę puošiančios fantazijos (siūlyčiau jas kartais derinti net po dvi), švarko atlapo smeigės, skarelės vietoje kaklaraiščio (itin aktuali tendencija), apyrankės ir kiti papuošalai. Savitumą tikrai išreiškia detalės, bet sėkmė priklauso nuo meistriškumo.

Golfas. Tai vienas labiausiai mano rekomenduojamų stiliaus sprendimų, kuris nepriklauso nuo tendencijų. Derinkite golfus su švarkais, o eilutės formalumas priklausys nuo golfo audinio lengvumo ir tekstūros. Keičiant golfus, šalikus, kišenėlės fantazijas tas pats švarkas kaskart atrodys kitaip.

Apsiaustas. Netikėta, savita ir tikrai abejingų nepaliekanti tendencija. Antklodę primenantis apsiaustas – išskirtinės asmenybės pasirinkimas.

Langučiai ir rombai. Be klasikinių langelių ir dryžių, šiemet pakilimą išgyvena rombai. Nostalgiški šiuo raštu puošti megztiniai dabar ypač madingi.

Velvetas. Ši ryški tendencija dar neketina trauktis: visi nori velvetinio švarko, palto, kostiumo ar bent smulkios detalės – skrybėlės ar kepurės. Top rekomendacija – siauros baltos velvetinės kelnės.

Mezginiai. Nertiniai, švarko formos megztiniai ir kita – mezgimas vėl grįžta į madą ir siūlo stilingą praktiškumą šaltajam sezonui.

Sportinės nuotaikos. Tikrasis sportinis stilius, masyvios sportinės avalynės kultas pagaliau apleidžia lyderių pozicijas. Tačiau dabar su malonumu galime žvelgti į sportinės ir klasikinės aprangos samplaikos interpretacijas.

Esu įsitikinusi, kad sąmoningo vartojimo idėjos neverčia atsisakyti mados. Sąmoningumas kalbant apie stilių reiškia tai, kad turime išmokti gerbti aplinką, madą ir save. Siekiamybė – investicijos į tikrus dalykus, o ne į besaikę kiekybę. Mada keičiasi plačiąja prasme, ribos tarp tradiciškai vyriškų ar moteriškų elementų vis blankesnės net ir klasikinėje madoje. Išvydus provokuojantį derinį ar garsiausių mados namų siūlomas drąsias tendencijas, svarbu suprasti, kad tai mes kuriame madą, o ne mada keičia mus. Mada yra tiesioginis mūsų pačių atspindys.

Žavimės stiprios moters, dėvinčios kelnes ar net smokingą, įvaizdžiu, bet suglumę stebime, kaip vyrai prisijaukina tradiciškai moteriškai madai priklausančius audinius, faktūras ar kitus atributus. Taip, pasaulis keičiasi, bet mada neatima vyriškumo, nes ne drabužiai jį lemia. Klasikinis vyriškas stilius visada bus žavingas bei madingas lygiai taip pat, kaip ir moteriška klasika. Už įvairovę, savitumą ir naująjį – sąmoningą – stilių.

Žurnalo „Žmonės“ prenumeratą rasite paspaudę ČIA.

Naujausi straipsniai