Mados studijos savininkė Agnė Zokaitė-Stakauskienė sukvietė į atradimų savaitgalį: „Nėra nefotogeniškų moterų“

Moterų fotosesija/Enrikos Paulauskienės nuotr.
Paulina Taškutė
Šaltinis: Žmonės
AA

Kiekvienos moters gyvenime ateina laikas, kai norisi pokyčių, laiko sau ar atradimų. Kartais pakanka nusipirkti kokį nors aksesuarą, pasikeisti šukuoseną, iš naujo pradėti svajoti ir tokiu būdu vėl pamilti save. „Luka flores“ suknelių studijos savininkė Agnė Zokaitė-Stakauskienė kartu su „Vilkės namų“ įkūrėjomis Egle Aukškalniene ir Marta Paliukiene pirmąjį spalio savaitgalį moterims suteikė išskirtinę galimybę atitrūkti nuo kasdienių darbų rutinos.

Pažinimo, judesio, fotografijos bei mados savaitgalio metu dailiosios lyties atstovės pajuto harmoniją, atsipalaidavo ir per fotografiją žvilgtelėjo į save kiek kitokiu žvilgsniu.

Didžiausias atradimas moterims – atsipalaidavimas

Ilgai lauktas „Atradimų” savaitgalis prasidėjo nuo bendro moterų susitikimo vakaro, kuriame iškart tapo aišku, kad visos esame panašios – jautrios, talentingos, stiprios ir intelektualios, siekiančios tobulumo kokioje nors veikloje, iššūkiuose, santykiuose. Akivaizdu – moterims didžiausias atradimas yra poilsis, atsipalaidavimas, paprastas buvimas juo mėgaujantis ir grožio sau kūrimas“, – apie pagrindinę renginio idėją atvirai pasakojo E. Aukškalnienė.

Noras suteikti moterims atradimo džiaugsmą per grožį ir fotografiją, „Vilkės namų“ įkūrėjoms buvo kilusi jau seniai ir ši idėja surado pritariančių bendraminčių. Ilgainiui dirbdamos su kūrėja A. Zokaitė-Stakauskienė, fotografėmis Kristina Sereikaite ir Enrika Paulauskiene, moterys kartu nusprendė, jog toks įvairiapusiškas, lengvumo ir grožio, savęs ir kitų pažinimo savaitgalis turėtų įvykti ir pritraukti kitas moteris. „Šįkart turėjome galimybę kurti jaukius, šiltus, globojančius „atradimus“, nes išskirtinį rūpestį suteikė „Vytautas Minerals Spa“, o moterims rytus pradėti su jogos praktika padėjo jogos mokytoja Aistė Margė. Ateityje planuojame įvairius savaitgalius ne tik skirtingose Lietuvos vietose, bet ir užsienyje“, – ateities planus atskleidė ir M. Paliukienė.

Moterų fotosesija

Grožis ir lengvumas – neatsiejama moteriškumo dalis

A. Zokaitė-Stakauskienė pasakojo, kad moterys tikrai jautėsi „Atradimuose“ pasisėmusios minčių apie savo grožį, įvaizdžius, patogumą būnant su savimi: „Kiekviena išsinešė iš savaitgalio tai, ką norėjo atrasti. Galbūt vienai tai paprastumo atradimas, kitai – lengvumo ir įvairiapusiškumo, trečiai – kūryba ir bendrumas. Atrodo, visos atsakėme sau į tam tikrus klausimus ir gavome įkvėpimo.“

Agnė teigė, jog pagrindinė užduotis buvo sukurti lengvumo ir jaukumo atmosferą, pasirūpinti viskuo, kas yra aplink moteris ir suteikti joms galimybę pasijusti gražioms, leidžiant pačioms pasirinkti norimus įvaizdžius: „Fotosesijose jos pačios rinkosi sukneles, kurios buvo įvairių modelių, spalvų, faktūrų. Moterys įdėjo indelį kuriant savo atvaizdą pasirinktu drabužiu, kūno ir veido išraiškų kalba. Tai buvo nuostabu – kiekviena dailiosios lyties atstovė buvo kitokia, savotiška.“

Fotografija leidžia priimti save tokią, kokia esi

„Atradimų“ renginio iniciatorės siekė, kad moterys pamatytų savo gražiausias puses, atskleistų lengvumą, paslaptingumą, seksualumą. Tai padėjo padaryti fotosesijos, kurios, pasak fotografės K. Sereikaitės, leidžia moterims įsijausti į kitus vaidmenis. Fotosesijose visada jaučiamas lengvumas, paprastumas, tuomet atsiskleidžia gražiausios žmogaus pusės.

K. Sereikaitė teigė, kad kiekviena moteris turėtų save priimti tokią, kokia yra, neslepiant jokių trūkumų: „Kiekvienai šiuolaikinei moteriai svarbu atrasti naujas savo puses. Pažinti ir priimti tokią, kokia ji yra čia ir dabar, nes niekada nežinai, ką atneš rytojus – transformacijos vyksta labai greitai. Ir tai smagiausia dalis, kai spėji užfiksuoti šias būsenas. Mes dalinamės energija, pojūčiais, o pati nuotrauka yra fotografo požiūris į pasaulį ar šiuo atveju – į moterį. Jis leidžia pamatyti save iš šalies ir visai kitomis akimis.“

Moterų fotosesija

„Visada sakiau ir sakysiu, jog nėra nefotogeniškų ar dar blogiau – negražių moterų. Labai dažnai girdžiu šias frazes. Noriu, kad moteris suprastų – tik nuo jos pačios vidinio pasaulio ir harmonijos su savimi priklauso išorinis grožis. Taip, banalu, bet tokia visų amžių tiesa ir norint išmokti save mylėti, reikia nemažai įdirbio“, – apie moters baimes fotografuotis pasakojo kita renginio „Atradimai“ fotografė E. Paulauskienė.

Moteris teigė, kad labai džiaugiasi turėjusi galimybę įamžinti dailiosios lyties atstoves „Atradimuose“, atskleisti jų grožį ir padėti kovoti su baimėmis: „Manau, kad viskas, kas nutinka gyvenime, vyksta neatsitiktinai, taip pat ir ,,Atradimai“ – labai džiaugiuosi turėjusi galimybę pabūti viso šio renginio dalimi. Čia sutikau nuostabių moterų, susipažinau su jų skirtingais pasauliais ir tarsi pasiėmiau kažką neapčiuopiamo – iš kiekvienos bent po mažą lašelį. Ačiū joms!“

„Atradimų” savaitgalis unikalus ir tikrai jį kartosime – galbūt kitu metų laiku, su kitokia energija ir kitokiais kuriamais atradimais ir patirtimis. Mus kasdien įkvepia pažintys su moterimis, kurios aplanko mūsų jaukią užsiėmimų, treniruočių ir susitikimų studiją „Vilkės namai”. Moteris vėl kviesime kurti, pažinti, atrasti” – dalinosi planais ir ateities vizijomis studijos, įsikūrusios Ogmios mieste, šeimininkės.

Moterų atradimų savaitgalis (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau