Mados kūrėja palygino aktorę Gintarę Latvėnaitę su britų aktore Tilda Swinton

Gintarė Latvėnaitė / Vilijos Graužinytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-26 08:24
Ukrainiečių kilmės dizainerė Svitlana Pučkova, penkerius metus gyvenanti ir kurianti Lietuvoje, naujos kolekcijos fotosesijai ieškojo žinomos lietuvaitės, panašios į legendinę britų aktorę Tildą Swinton. Ir rado... aktorę Gintarę Latvėnaitę. „Ir Tilda, ir Gintarė – abi stiprios moterys, pakerinčios ne tik savo išskirtine išvaizda, bet ir giliu intelektu“, – sako S. Pučkova.

Dalyvauti fotosesijoje G. Latvėnaitę nebuvo lengva prikalbinti. Moteris šiuo metu vaidina premjeriniame monospektaklyje „Dvasiniai reikalai“, taip pat audžia mintis apie būsimąjį stand-up tipo spektaklį, intensyviai renka medžiagą apie motinos ir vaiko psichologiją. „Norėtųsi teatro pagalba suburti bendruomenę, kurioje mamos galėtų dalytis savo patirtimi, padėtų viena kitai, drauge su vaikais kurtų ir žaistų“, – savo planais dalijasi G. Latvėnaitė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Išvydusi kūrėjos S. Pučkovos darbus aktorė sutiko dalyvauti fotosesijoje, patikėjusi, kad ši bus prasminga. Drauge su fotografe Vilija Graužinyte ir makiažo akademijos „Makeup secrets“ vadove Rasa Sinkevičiūte moterys susitiko sostinės viešbutyje „Comfort Hotel LT Rock'n'Roll“. Netradiciniai kadrai buvo užfiksuoti ne tik rokenroliško viešbučio hole, restorane, koridoriuose, bet ir garaže.

„Tai, kad kūrėjai pasirodžiau panaši į T. Swinton, mane tik dar labiau drąsina ir verčia džiaugtis tikslingu profesijos pasirinkimu. Norėčiau ir darbų prasme neatsilikti nuo garsiosios britų aktorės. Juk mes nuostabios, kaip ir visos kitos moterys, kurios turi savo dvasinių reikalų“, – šypsosi G. Latvėnaitė.

Aktorė neslepia, kad būti vienai scenoje, vaidinant monospektaklyje „Dvasiniai reikalai“ – didelis iššūkis. G. Latvėnaitė puikiai suvokia, kad tik nuo to, kaip ji šiandien jausis scenoje, žiūrovai patirs skirtingus jausmus. „Kai gęsta šviesos ir ekrane po truputi dingsta atvaizdas, mano širdis labai stipriai pradeda plakti. Kai įeinu į sceną viskas nurimsta. Aš žinau, kad aš ne viena. Aš drauge su žiūrovais, lygiai kaip ir jie stebiu vidinį herojės Viktorijos pasaulį.“

Spektaklio metu kalbama apie skaudžią temą – skyrybas. „Skirtis visada labai nelengva. Kenčia abu: ir tas, kuris palieka, ir paliktasis. Žmogaus reakcija į skyrybas yra įvairi: nuo skausmo, neapykantos, vienatvės iki džiaugsmo, laisvės, naujo gyvenimo pradžios“, – neabejoja G. Latvėnaitė.

Spektaklio „Dvasiniai reikalai“ režisierius – G. Latvėnaitės sutuoktinis Kirilas Glušajevas. „Atradau nuostabų kūrėją ir puikų moteriškos psichologijos žinovą. Kūrybinis procesas buvo nuostabus, visos akimirkos be galo prasmingos, nes Kirilas subūrė nuostabią komandą, kurios dėka turime stilingą, skoningą ir elegantišką spektaklį“, – sako aktorė, tikinti, kad šis jos vyro darbas pakeis visuomenės susiformavusį požiūrį, kad monospektakliai yra sumažinta, pigesnė didelio spektaklio versija.

Pašnekovė prisipažįsta, kad prasidėjus šio spektaklio repeticijoms, supratusi, kad atėjo pats metas įgyvendinti ir seniai trokštamus išvaizdos pokyčius. Taip raudonplaukė tapo trumpų sidabro spalvos plaukų savininke. „Štai taip gimė aštri ir silpna, grubi ir pažeidžiama Viktorija Egelman. Ir kartu – naujoji aš. Visomis prasmėmis“, – atvirai sako aktorė.

G. Latvėnaitė žavisi minimalizmu, skandinavišku aprangos stiliumi. Prie širdies ir vyriškas klasikinis kostiumas. Na, o kasdieną ji pirmenybę teikianti vienspalviams bazinių formų, laisvo kritimo drabužiams.

G. Latvėnaitė mados fotosesijoje dalyvavo pirmą kartą ir ši patirtis jai labai patiko. „Labai myliu Vilnių. Lietuvės itin gražios moterys. Jos visada atkreipia dėmesį į stilingas detales, tačiau norėtųsi, kad jų įvaizdis būtų šiek tiek gyvesnis, spalvingesnis“, – sako ženklo „s385_“ įkūrėja, iš Ukrainos į Lietuvą atvykusi gyventi S. Pučkova.

Ką reiškia mįslingas jos prekės ženklo pavadinimas? „Tai yra mano artimiausių giminaičių gimimo datų kodas, o „s“ – tiesiog mano vardo pirmoji raidė“, – šypsosi Svitlana.

Naujoji S. Pučkovos kolekcija vadinasi „Galimybės”. „Visada gyvenime turime galimybę atrasti naujienų, akimirkų, įkvėpimo... Galimybės padeda gyventi ir veikti, kaip tu nori“, – sako kūrėja. Pagrindinė kolekcijos mintis – komfortas ir ramybė. Vyraujančios spalvos: pieno balta, pilkai balta ir žydra, šaltai rožinė, persikinė, juodos ir baltos spalvų derinys.

Papuošalus S. Pučkova pradėjo kurti jau gyvendama Lietuvoje, kad sustiprintų kuriamų drabužių efektą, tarsi išbaigtų norimą įvaizdį.

„Mano drabužiai yra skirti moterims, kurios mėgsta patogumą, nori būti išskirtinėmis ir nebijo nešioti rūbų, kurie joms patinka“, – sako S. Pučkova, kurios dauguma kolekcijos drabužių yra laisvo silueto, megzta rankomis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai