Mados išpardavimai: kada ir ką reikia pirkti, kad sutaupytum?

Mergina / „Fotolia“ nuotr.
Mergina / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-07-18 11:00
AA

Moterys dažnai pastebi, kad šiandien drabužių kainos (jei prisimintume ankstesnius metus – jaunystės, prieš krizę ar tiesiog porą metų anksčiau) nepaliaujamai kyla. Ir išpardavimai – vienas iš būdų, padedantis vartotojams ir toliau pirkti, įsigyti norimus ar reikiamus daiktus, tačiau aplenkti didžiules kainų prarajas, ėdančias piniginę.

Beje, šis faktas – ne iš piršto laužtas. Vartotojų kainų indeksus tirianti ataskaita, kasmet skelbiama internete, pateikia statistiką, kad per metus drabužių kainos – marškinėlių, megztinių, kelnių bei suknelių – pakilo gerais 2,7%. Ar įmanoma pirkti „ekonomiškai protingai“? Apgalvoti išlaidas ir stilingus drabužius susipirkti pigiau, nei byloja skaičiai etiketėse?

Tiesą sakant, taip. Nesvarbu netgi, koks jūsų pajamų šaltinis – mažas ar didelis, pastovus ar nelabai.

Svarbiausia – susipažinti su geriausiais laikais „šopintis“, žinoti keletą rinkos triukų (kada kokios prekės parduodamos pigiausiai), nepasiduoti raudonų SALE etikečių ir perbrauktų kainų akcijai bei neskubėti pirktis sezono pažibų, rinksiančių dulkes ir dūlėsiančių spintoje. 

Teisingas įplaukų skirstymas bei mados perliukų rinkimasis su saiku užtikrins neraudančią banko sąskaitą bei netgi sumažins „neturiu kuo apsirengti“ grėsmę!

Nuo ko pradėti?

Kartais toks vienas kitas netikėtas atradimas gali maloniai nudžiuginti taip, kaip naujai atrastas aksesuaras, asmeninio stiliaus prieskonis ar netikėtas spintos turinio paįvairinimas.

Nuo spintos pagrindų. Išpardavimų metu akį neretai traukia „pigiau nei buvo!“ efektas, kuris įpainioja mus į tas pačias pinkles: pirkinių maišeliuose atsiranda drabužiai, kurių net neplanavome pirkti, bei tokie mados daikčiukai, kurie net iš tolo neprimena asmeninio mūsų stiliaus. Nesakome, kad tai visiškai blogai. Kartais toks vienas kitas netikėtas atradimas gali maloniai nudžiuginti taip, kaip naujai atrastas aksesuaras, asmeninio stiliaus prieskonis ar netikėtas spintos turinio paįvairinimas.

Tačiau kone kiekvienos spintos pamatas yra neutralūs, universalūs drabužiai, praturtinti vienu kitu ryškesniu ar ekstravagantiškesniu akcentu.

Tiesą sakant, dauguma moterų netgi neturi tokių drabužių, kaip juodos kelnės, klasikinio kirpimo balti marškiniai ar tamsiai mėlynas švarkas. O be reikalo – mados žurnalai akivaizdžiai demonstruoja, kiek neišsemiamų progų, derinių ir variantų su jais galima atrasti.

Balti „Valentino“ marškiniai su peršviečiamos medžiagos įsiuvais ties pečių linija. / Gamintojo nuotr.

Vertingiausios medžiagos

Vienas iš aspektų, padėsiantis išlaikyti ilgaamžę drabužinę, – rinktis ne taip greitai susidėvinčias medžiagas. Grynas šilkas, krepas su vilna, esančia jo sudėtyje, medvilnės pluoštas nusinešioja palyginti ne taip greitai, kaip plona ir nepatvari sintetika, ne taip lengvai plyšta, be to, šie audiniai universaliai pritaikomi gali būti ištisus metus, o tai – itin aktualu, kai gyvename šalyje su keturiais skirtingais sezonais.

Ištikimybė prekės ženklui...

...nėra tokia bloga, kaip tai gali skambėti. Tiesą sakant, jei jūs savo džinsus visuomet randate tik „Zara“ parduotuvėje ir metai iš metų pakeitusi prekybos tašką vėl nusiviliate, nes jums tinkamiausius modelius gamina tik šis ženklas, neverta tiek blaškytis. Geriau pasidžiaukite, kad yra parduotuvė, kurioje tiesūs juodi džinsai jums visuomet tinka idealiai, ir išbandykite kitas tos parduotuvės siūlomas spalvas.

Taip pat skaitykite: Mados tinklaraštininkės Vaidos Rupšytės deriniai su ryškiomis kelnėmis

Balti „Valentino“ marškiniai su peršviečiamos medžiagos įsiuvais ties pečių linija. / Gamintojo nuotr.

Tikimybė, kad panašios modelio variacijos jums tiks irgi puikiai, gana didelė. Be to, tai kur kas patogiau, nei lakstyti iš vieno taško į kitą ir stebėtis, kaip to paties dydžio kelnės vienoje parduotuvėje kabo nuo klubų tarsi maišas, o kitoje į tą dydį nesugebate net įsisprausti.

Spalvos

Neutralūs atspalviai, kaip jau turbūt supratote, yra kone patogiausias ir paprasčiausias būdas užtikrinti asmeninio stiliaus vientisumą ir tai, kad kiekvienas turimas daiktas derėtų su bet kuriuo spintoje jau esančiu ar naujai įsigytu pirkiniu.

Kas yra neutralios spalvos? Tai – tamsiai mėlyna, smėlio spalva bei balta, rusvi tonai ir, žinoma, juoda. Beje, pastarąją galite drąsiai pakeisti tamsiausiu mėlynos atspalviu, kadangi ji tokia pat tamsi ir intensyvi, tačiau ne tokia monotoniška, o dera prie visko.

Kas yra neutralios spalvos? Tai – tamsiai mėlyna, smėlio spalva bei balta, rusvi tonai ir, žinoma, juoda.

Jei dievinate raudonus atspalvius, drabužinėje gali vyrauti ir prigesinti raudoni – tamsaus vyno spalvos, spanguolių tonai, blukinta raudona. Šios puikiai derės prie rudų – moteriškam įvaizdžiui sukurti arba prie juodų bei mėlynų – kontrastui išgauti.

Be to, visi šie išvardyti atspalviai bus paįvairinti priderinus panašios spalvos margą audinį – langeliai, dryžiai ir kiti „printai“ sukurs žaismingą, akiai malonų efektą ir neribotas galimybes eksperimentuoti, nereikalaujančias neaprėpiamo drabužių spintoje skaičiaus.

Balti „Valentino“ marškiniai su peršviečiamos medžiagos įsiuvais ties pečių linija. / Gamintojo nuotr.

Ką daryti su ryškiais drabužiais? Mes puikiai žinome, kad kartais salotinė geltona ar smaragdo žalia tiesiog užburia parduotuvės vitrinoje ar žurnalo puslapyje. Vienas kitas toks drabužis – puiku, jei tik jį dėvėsite. Ir visai nesvarbu, kad beveik neturite jo prie ko priderinti, palikite vietos silpnybėms.

Taip pat skaitykite: Viena maža juoda suknelė – 4 skirtingi įvaizdžiai

Tačiau kad kuo išmaniau naudotumėte spalvų paletę, kurdamos savo stilių, laikykitės pagrindinių principų ir neleiskite dominuoti nesuderinamiems, žaižaruojantiems spalvų efektams. Beje, atskleisime, kad viena iš ryškiausių spalvų, atlaikanti visas tendencijų kaitas bei sezonas iš sezono keliaujanti į priekį, tai ryški raudona. Tokią spalvą, nesvarbu, kokie metai, galite turėti visada. Be to, raudona – viena praktiškiausių ryškių spalvų.

Kada geriausia pirkti internetu?

Turbūt esate girdėję apie „Ryanair“ ir „Wizzair“ bilietus – to paties skrydžio kaina žymiai skirsis, jei pirksite bilietą sekmadienį arba antradienį. Internetinėje drabužių bei aksesuarų prekyboje vyrauja gana panašios tendencijos. Pasirodo, yra net kelios kompanijos, tiriančios šiuos procesus ir pateikiančios ataskaitas bei išvadas, kada ko geriausia ieškoti. Tad jeigu jums prie širdies internetinės parduotuvės ir dairotės:

  • maudymosi kostiumėlių – sutaupysite iki pusės kainos, pirkdamos sekmadieniais;
  • apatinio trikotažo bei viršutinių drabužių (švarkų, striukų, paltų) – iki pusės kainos pigiau rasite, jei ieškosite šeštadieniais;
  • kone 40 proc. pigiau gamintojai mėgsta parduoti aksesuarus penktadieniais – diržus, šalikus, papuošalus ir kitas smulkmenas;
  • ketvirtadieniais ieškokite internete rankinių. Tai sutaupyti galite net trečdalį originalios kainos;
  • trečiadieniai – vaikų drabužių diena;
  • antradieniai – vyrų mada. Šiomis dienomis kainos tendencingai gali kristi net 40 proc.;
  • na, o pirmadieniais per pusę pigiau internetinėse parduotuvėse galite atrasti puošnius drabužius, klasikines kelnes bei... akinius nuo saulės.

Tiesa, šie šablonai nustos galioti, kai jie pasklis tarp vartotojų plačiai – juk prekybininkai nori pelną visuomet didinti, tačiau galite pamėginti jais pasinaudoti, gal pravers? O jei išties rimtai susidomėjote rinkos pokyčiais, dar daugiau skaičių bei tikslesnių duomenų galite rasti šioje svetainėje.

Išpardavimai parduotuvėse

Drabužiams atkeliavus į parduotuves, dažniausiai jie užsilaiko šešias savaites, kol prekybininkai pradeda mušti kainas. Ypač, jei naujų gaminių niekas taip ir neperka. Dažniausiai tai prasideda savaitgalio išpardavimais. Vadinasi, nusižiūrėjusi dailią suknelę iš naujos kolekcijos parduotuvėje, palaukite pusantro mėnesio ir užsukite į parduotuvę ketvirtadienį ar bet kurią savaitgalio dieną – didelis šansas, kad kaina bus gerokai mažesnė.

Taip pat skaitykite: Karšta vasara: 10 derinių su džinsiniais šortais

Kaip manote, kurią metų dieną kone visos prekės pigiausios? Ogi antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją. Pirma – dauguma žmonių tada vis dar švenčia su giminėmis ir net negalvoja apie parduotuves (ypač jei stovėjo eilėse prie dovanų gruodžio mėnesį).

Antra – dovanų po Kalėdų niekas nebeieško, o prekių perteklius mūsų globalioje visuomenėje – akivaizdus, tad prekybininkams nelieka nieko kito, kaip žymiai mažinti kainas ir stengtis parduoti viską, kas likę.

Vadinasi, nusižiūrėjusi dailią suknelę iš naujos kolekcijos parduotuvėje, palaukite pusantro mėnesio ir užsukite į parduotuvę ketvirtadienį ar bet kurią savaitgalio dieną – didelis šansas, kad kaina bus gerokai mažesnė.

Pamenate tą posakį – roges ruošk vasarą? Mados rinkoje jis – ne visai tikslus. Perfrazuosime jį taip: reikalingą daiktą pirkite, besibaigiant sezonui. Vadinasi, jei jums prireikė žieminio palto, pirkite jį sausį ar netgi vasarį. Kuo ilgiau lauksite, tuo kaina bus mažesnė. Ir nors tai neatrodo itin racionalu (juk laukti teks visus metus), klasikinis ir ilgalaikis stilius, kokybė, atlaikysianti ne vieną sezoną, bei kur kas mažesnė kaina – tikrai geresnis komplektas nei paskubomis žiemai artėjant nusipirktas brangus gaminys.

Maudymosi kostiumėliais taip pat geriausia pasirūpinti iš anksto. Nors šių išpardavimai prasideda dar vasarą, bet rugsėjis – pats geriausias metas apsipirkti pigiai. Tai – mėnuo, kai prasideda ruduo ir kai parduotuvės trokšta atsikratyti vasaros gaminių.

Na, o atėjus spaliui ieškokite džinsų. Kaip manote, kodėl? Todėl, kad prieš grįždami į mokyklos suolus, mokiniai bei jų tėvai tiesiog šluoja prekybos centrus, ieškodami šių jaunimo uniforma tapusių kelnių. O pirkimo bangai nuslūgus ir prekėms likus parduotuvėse, likutį prekybininkai trokš parduoti pigiau, siūlydami palankesnes nuolaidas.

Taip pat skaitykite: 5 prekybininkų ir jūsų pačių spąstai, kurie skatina išlaidauti