Mados ir stiliaus konsultantė Marija Palaikytė: kas madinga šį pavasarį ir vasarą?

Marija Palaikytė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-27 09:41
Ilgėjančios dienos ir viltis, kad karantino suvaržymai galų gale baigsis, ne vieną namuose užsibuvusį priverčia dažniau varstyti savo drabužių spintos duris ir spėlioti, kas gi madinga šį pavasarį, vasarą. TV3 Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ – pokalbis su stiliaus ir mados konsultante bei mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikyte.

Pandemijos sukelti suvaržymai paliko pėdsaką kiekvienoje gyvenimo srityje, ne išimtis ir mados pasaulis. Anot Marijos, žmonės ėmė skirti pirmenybę patogesnei aprangai, tad natūralu, kad šiemet bus išlaikytas dėmesys būtent tokiems drabužiams. Tačiau mados tendencijų analitikė pastebi, kad yra ir kita pandemijos paveiktos mados pasaulio pusė – ilgimės galimybių atrodyti ryškiau ir, žinoma, svajojame turėti progų puoštis.

„Patogumas irgi gali būti patrauklus ir suspindėti. Spindesys taip pat gali būti patogus. Šis balansas turbūt ir bus pagrindinė šių metų ašis“, – mano Marija. Kalbėdama apie madingiausias šių metų spalvas stiliaus konsultantė pabrėžia, kad nėra nemadingų spalvų, svarbiausia, kad spalvos tiktų konkrečiam žmogui.

„Domėtis mada tikrai verta, bet svarbiausia – netaikyti sau aklai tų tendencijų, nes, visų pirma, nėra vienos tendencijos, jų yra labai daug. Vienas žmogus negali visų jų dėvėti vienu metu. To ir nereikia, nes siekiamybė yra harmonija tarp vidaus ir išorės“, – kalba Marija.

Marija Palaikytė laidoje „Pasaulis pagal moteris“
Marija Palaikytė laidoje „Pasaulis pagal moteris“

Pasaulis švenčia įvairovę

Manantys, kad pavėlavo rasti savo asmeninį stilių, turėtų persigalvoti – anot Marijos, tam niekada nevėlu, o savo stilių galima formuoti ilgai, kol galų gale rasime tai, kas mums labiausiai tinka.

„Grožio standartai yra viena iš labiausiai pasenusių sąvokų. Dabar pasaulis švenčia įvairovę. Gyvenimas neturėtų būti skirtas kažkokių trūkumų maskavimui. Jau pati sąvoka trūkumų maskavimas demotyvuoja, nuteikia negatyviai ir veda į saviplaką. Mes savo kūne gyvename ir juo reikia rūpintis, bet nustokime save bausti“, – vertinti savo kūnus iš pozityvios perspektyvos ragina mados ir stiliaus žinovė.

„Stilius neturi nieko bendro su kilogramais. Jei žmogus yra išraiškingesnių, putlesnių formų, nereikia kūno slėpti po kažkokiais krentančiais, bedvasiais drabužiais. Tikslas – pabrėžti liekniausias kūno dalis“, – apie šią ir kitas stiliaus paslaptis laidoje „Pasaulis pagal moteris“ papasakojo Marija.

Marija Palaikytė laidoje „Pasaulis pagal moteris“
Marija Palaikytė laidoje „Pasaulis pagal moteris“

Amžinas vyrų galvos skausmas – kojinės ir batai

Mada skirta ne vien moterims, suklusti turėtų ir vyrai, kiekvieną vasarą sukantys sau galvas, kokias gi kojines mūvėti įsispyrus į... šlepetes. Šis absoliučiai nesuderinamas derinys daugeliui moterų sukelia atlaidžią šypseną, tad vyrai turėtų įsiklausyti į Marijos patarimus ir pamiršti apie kojines avint šlepetes. Jiems mados žinovė taip pat duos keletą labai paprastų, bet gyvenimą palengvinsiančių patarimų.

Jeigu manote, kad būti madingu reiškia kiekvieną sezoną pirkti naujus drabužius – klystate. Šiuolaikinis stilingas žmogus, anot M.Palaikytės, tikrai nėra tas, kuris perka visus naujausius ir tariamai madingiausius gaminius.

„Stilingas yra tas, kuris geba dėvėti turimus drabužius ir kaskart atrodyti naujai. Tai tikrai nėra taip sudėtinga, tiesiog drabužiai turi tarpusavyje derėti“, – mano Marija.

„Mada džiugina, sukuria svajonę, emociją, džiugina ir kitus, matančius mus, tad palinkėčiau į madą žvelgti plačiau, suprasti, kad mada yra visoje mus supančioje aplinkoje, tai ne tik drabužis, bet ir gyvenimo būdas. Siūlau mėgautis procesu, nebijoti mados, nebijoti pabandyti, ieškoti savo stiliaus, neleisti, kad aplinkinių spaudimas ar kažkokios tariamos taisyklės stabdytų mus. Visi žmonės gali būti stilingi, o sėkmingas įvaizdis tikrai gali prisidėti prie mūsų sėkmės plačiąja prasme“.

Norintys daugiau sužinoti apie šių metų mados tendencijas, kokios yra šių metų spalvos, madingiausi raštai ir koks drabužis šį pavasarį verčiausias investicijų, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“, TV3 kanalu, šį sekmadienį, 10 val.

Marija Palaikytė / Asmeninio albumo nuotr.
Marija Palaikytė / Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai