„Mados infekcija“ 2016. Mortos Nakaitės kolekcija-eksperimentas

Mortos Nakaitės kolekcijos modelis / Pauliaus Gasiūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-18 11:42
Dizainerė Morta Nakaitė ruošdamasi „Mados infekcijai“ nešvaisto laiko ir nedaugžodžiauja, nors jos kolekcijos pavadinimas ir stebina ilgu, beveik moksliniu pavadinimu – „Eksperimentinė kolekcija apie nebylią, švarią, jautrią būseną“. Mados festivalis prasideda jau šiandien, kovo 18-ąją, o mes pristatome paskutiniąja šiam renginiui skirtos rubrikos heroję.

Dizainerė M.Nakaitė, viena iš konkurso „Injekcija“ laimėtojų, savo pasaulyje stengiasi sujungti įvairias meno formas: ji mokėsi skambinti fortepijonu Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, baigė „Skalvijos“ kino režisūros kursus, o dabar savo idėjas realizuoja mados dizaine.

Dizainerė jau yra pabuvojusi ir „Mados infekcijos“ užkulisiuose, kur padėjo įvairiems garsiems dizaineriams, o šiemet ji pati stebins žiūrovus savo kolekcija. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

– Morta, kaip apibūdintum savo kolekciją? Kuo ji išskirtinė?

– Tai eksperimentinė kolekcija apie nebylią, švarią, jautrią būseną. „...Tą dieną žmogus atsikėlė ir ramiai išėjo į gatvę. Vėl buvo žiema.“ Skulptūriški, ramūs siluetai joje derinami su netradiciniais faktūrų ieškojimais, bandoma išgauti minkštumo, skaidrumo pojūtį. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

– Kokias tendencijas ji diktuoja? 

– Kolekcija kurta žvelgiant į 2016 metų rudens-žiemos tendencijas: tekstūra tapo svarbesnė už spalvą. Žmogaus kūną naudojant kaip karkasą, spontaniškai ir instinktyviai ieškoma naujų formų. Drąsiai didinami tūriai ir taip išgaunami masyvūs, ekspresyvūs siluetai, kuriuose dominuoja paprastos formos, per didelių su per dideliais daiktų derinimas, ypač didelės apykaklės ir gerokai per ilgos rankovės. 

– Koks bus drabužių koloritas?

– Kolekcijoje dominuoja neapdorotas, nebalintas impilinis audinys ir jam giminingi tonai.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

– Kokiam žmogui kūrei šią eksperimentinę kolekciją? 

– Gyvam.

– O ar esi laiminga dėl rezultato? 

– Momentai, kuomet džiaugiuosi darbais, yra labai reti. Visada gali būti geriau. 

– Ko tikiesi iš šių metų „Mados infekcijos“? 

– Geros patirties.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai