Mados fotosesijoje – Paryžiaus apsėsta B. Molytės herojė

Beata Molytė V. Maco fotosesijoje / Jurgitos Kunigiškytės nuotr.
Beata Molytė V. Maco fotosesijoje / Jurgitos Kunigiškytės nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-27 16:37
AA

Kaip vyksta tikra mados fotosesija pirmadienį galėjo pamatyti ir mados žurnalistai – kostiumo dizaineris Vaidas Macas juos pakvietė stebėti savo projekto „Paryžiaus obsesija“ („Le Obsession de Paris“ – pranc.) fotografavimo užkulisius.

Prieš objektyvą pozavusi garsi šokėja ir aktorė Beata Molytė įkūnijo Paryžių iki apsėdimo įsimylėjusią heroję, kuri skausmingai jo ilgisi ir dėl to išgyvena tikrą subtilių emocijų audrą: melanocholiją jos veide keitė viltis, o ją – skausmas, kad Paryžius ir vėl atrodo nepasiekiamas. Heroję poetiškose fotografijose įamžino su V. Macu ne pirmą kartą bendradarbiaujanti fotomenininkė Enrika Samulionytė.

Itin kruopščiai ne tik į kūrybos procesą, bet ir į jo kūrinių fotografavimą žiūrintis V.Macas fotosesijas paprastai paverčia ypatingomis patirtimis tiek modeliams, tiek visai kūrybinei komandai. Šis kartas – ne išimtis. Prieš fotosesiją apie amžinąją Paryžiaus trauką kūrybinei komandai pasakojo mados istorikas dr. Eugenijus Skerstonas, proceso metu inspiracines paties menininko kurtas eiles prancūzų kalba skaitė aktorė Karolina Masiulytė-Paliulis, kuriai akomponavo gyvai atliekama lyriška muzika.

Fotostudijos erdvę puošė didžiuliai plakatai su juose chaotiškai išdėliotomis raidėmis P-A-R-I-S. Šiomis raidėmis, tik šilkinėmis, rankomis išsiuvinėti ir keturi specialiai fotosesijai sukurti V. Maco kostiumų ansambliai.

„Visada siekiu, kad kūrybinė komanda maksimaliai įsijaustų į nuotaiką, sąmoningai kuriu atmosferą. Šįkart turėjome perteikti poetišką ilgesio iškamuotos moters istoriją. Moters, kuri kenčia ir savo kančioje yra tokia graži. Moters, kuri tyliai ilgisi didžiojo miesto. Moters, kuriai meilė miestui yra tokia stipri.“

B. Molytė V. Maco fotosesijoje (11 nuotr.)
+5

Papasakoti apie Paryžių paprašytas dr. E.Skerstonas buvo atviras – tai yra miestas, dėl kurio išties galima išeiti iš proto. „Paryžius yra tobulas. Jis idealus miestas tiek liūdėti, tiek džiaugtis. Jis visais laikais įkvėpė kūrėjus, taip pat ir mados.“