Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laura Mizgirytė-Latour. Geram skoniui dydis – ne kliūtis

„Sports Illustrated“ renginys
Vida Press nuotr. / „Sports Illustrated“ renginys
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Turbūt ne viena prisiekiame sau po Naujų metų numesti (ar priaugti) kelis kilogramus, atsikratyti celiulito, užsiauginti raumenų, tilpti į trimis dydžiais mažesnę suknelę ir panašiais, pasitikėjimą savimi tirpdančiais pažadais.

Vida Press nuotr./Denise Bidot
Vida Press nuotr./Denise Bidot

Nekalbu apie 40 dydžio kūną (JAV 10), kuris Lietuvoje laikomas „pilnumu“ – iš Rytų įsibrovę grožio standartai ne vieną, netelpančią į „teisingus“ dydžius (jų nedaug), verčia jaustis antrarūše.

Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje plus size industrijos net nėra (jų XL dydis dažnai yra europinis M), o grožio standartas, nepaisant tunkančios rytiečių populiacijos, vis dar yra paauglės kūnas (ir paaugliškas naivumas). Sektina? Nemanau.

Vakaruose, kur dar visai neseniai didesnio dydžio drabužiai tebuvo beformiai marškiniai ir tunikos, plus size industrija dabar siekia 20 milijardų dolerių – tai tik pradžia. Nes visos moterys, net ir ne modelio figūrų (didesnio nei 44 dydžio, t. y. daugiau nei 50 procentų mados vartotojų), nori atrodyti stilingos. Juo labiau kad daugelis yra patenkintos savo kūnais, nesiruošia jų slėpti ir turi, ką parodyti (vidurinį pirštą), postringaujantiems apie sveikatą ir įsivaizduojamą „apsileidimą“.

Vida Press nuotr./Iskra Lawrence
Vida Press nuotr./Iskra Lawrence

Šiuolaikinių dizainerių kolekcijos podiumams nebėra tik sample size (nenusakomo mažumo dydis, tapęs keiksmažodžiu net tarp ypač lieknų modelių). „Prabal Gurung“, „Michael Kors“, „Christian Siriano“, „Tome“ podiumais žengia įvairių apimčių modeliai, tarp jų – Candice Huffine, Denise Bidot, Ashley Graham. Ashley yra supermodelis, garsenybė, nors į sample size nė akies krašteliu nepažvelgtų. Tačiau jos instagramą seka 6 mln. gerbėjų.

Vida Press nuotr./Ashley Graham
Vida Press nuotr./Ashley Graham

Šios moterys ne tik griauna senus stiliaus nurodymus, tiksliau – draudimus, ko nesirengti. Jos rengiasi tai, ką nori, atrodo stulbinamai, žengia iškeltomis galvomis ir pavergia minias gerbėjų. Jas galime laikyti nauju, feministiniu standartu – ne, ne „būti stora“, o priimti save tokią, kokia esi (su celiulitu ir be), neleisti niekam baksnoti pirštais į jų figūras ir mėgautis mada. Tad patarimų, ką rengtis įspūdingų vingių figūrų savininkėms, neteiksiu – pažiūrėkite šių stilingų gražuolių galeriją.

Vida Press nuotr./Tess Holliday, Kelly Knox, Callie Thorpe, Felicity Hayward, Sonny Turner, Ali Tate ir Hayley Hasselhoff
Vida Press nuotr./Tess Holliday, Kelly Knox, Callie Thorpe, Felicity Hayward, Sonny Turner, Ali Tate ir Hayley Hasselhoff

www.lauralatour.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt