Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Blanca Blanco paaiškino, kodėl neprisidėjo prie „juodojo“ protesto

Blanca Blanco
Scanpix ir ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas / Blanca Blanco
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Sekmadienio vakarą vykę „Auksinių gaublių“ apdovanojimai plačiai nuskambėjo ne dėl laureatų, o dėl „juodojo“ protesto – visi svečiai buvo raginami vilkėti juodos spalvos drabužius. Taip buvo viešai pasmerktas priekabiavimo ir lytinio smurto kultas Holivude.

„Atėjo metas solidarumui, o ne madai. Ilgus metus mes, moterys, pardavinėdavome įvairius apdovanojimų šou su savo sukniomis, ryškiomis spalvomis, dailiais veidais ir spindesiu. Šįkart ši industrija negali tikėtis, kad mes ateisime pasipuikuoti“, – leidiniui „The New York Times“ prieš apdovanojimus sakė aktorė Eva Longoria.

Taip kalbėjo ne tik Eva Longoria. Po sekso ir prievartos skandalų, kurie po Harvey Weinsteino nusikaltimų demaskavimo įgavo sniego gniūžtės efektą, Holivude judėjimai #MeToo ir „Time's Up“ paragino visas viešnias rengtis juoda spalva.

Prie šio nebylaus protesto prisijungė ir vyrai. Iš viso tik trys renginio svečiai nesirengė juodais drabužiais. Indų kilmės Holivudo užsienio spaudos asociacijos prezidentė Meher Tatna rinkosi gėlėtą tradicinį savo kultūros rūbą, vokiečių modelis bei aktorė Barbara Meier dabinosi šviesia pūsta suknele.

„Scanpix“ nuotr./Blanca Blanco
„Scanpix“ nuotr./Blanca Blanco

Tačiau didžiausią šoką sukėlė aktorės Blanca Blanco apranga – ji vilkėjo raudoną, visai paslapties nepaliekančią suknelę. Po ja garsenybė nemūvėjo net apatinių. Protesto prieš seksualinį priekabiavimą ir moterų sudaiktinimą fone Blanca Blanco atrodė tiesiog įžūliai.

Nuslūgus skandalui Blanca Blanco ryžosi prabilti. „Aš dievinu raudoną spalvą. Raudoni drabužiai nereiškia, kad aš esu nusiteikusi prieš judėjimą. Aš gerbiu ir palaikau drąsias aktores, kurios per savo veiksmus ir stiliaus sprendimus griauna šį prievartos ciklą. Gėdinimas yra dalis problemos, – leidiniui „People“ sakė Blanca Blanco. – Problema yra svarbesnė už mano suknelės spalvą.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt