„Måneskin“ vokalistui Damiano Davidui atliktas narkotikų testas: kvaišalų skandale dedamas taškas

„Eurovizijos“ nugalėtoja Italijos grupė „Måneskin“ / Andreso Puttingo EBU nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-24 20:03
Šių metų „Eurovizijos“ konkursą su daina „Zitti e buoni“ laimėjusi Italijos roko grupė „Måneskin“ neapsiėjo be skandalų. Grupės vokalistas Damiano Davido (22) apkaltintas neva vartojęs narkotines medžiagas tiesioginės transliacijos metu. Grupė tai kategoriškai neigė – Damiano grįžęs į Italiją, kaip ir žadėjo, atliko narkotikų testą.

Gegužės 24-osios vakarą „Eurovizijos“ organizatoriai išplatino oficialų pranešimą, kuriame paskelbė, kad Damiano Davido atlikto narkotinių medžiagų testo rezultatas – neigiamas. 

„Šiandien Damiano Davido savanoriškai atliko narkotikų testą, o šis parodė neigiamą rezultatą, kurį savo akimis matė EBU atstovai.

Žaliajame kambaryje nebuvo vartojami narkotikai ir mes manome, kad šis klausimas yra išspręstas. Esame sunerimę, kad ši spekuliacija, paskatinusi netikras naujienas, nustelbė renginio dvasią ir neigiamai paveikė grupę.

Dar kartą pasveikinkime grupę „Måneskin“ ir palinkėti jiems didžiulės sėkmės“, – rašoma „Eurovizijos“ rengėjų puslapyje.

Žmonės.lt primena, kad sąmyšis dėl grupės „Måneskin“ nario Damiano Davido elgesio tiesioginės translicijos metu kilo dar iki paskelbiant italų atstovus nugalėtojais.

„Eurovizijos“ renginio kameros užfiksavo, kaip jaunuolis palinksta prie stalo ir prie jo kone priliečia galvą. Nesimatė, ką būtent Damiano darė, tačiau internetas ėmė ūžti neva rokeris vartojo narkotines medžiagas, tiksliau – kokainą, kurį tariamai traukė per nosį.

Stereotipinis požiūris į sunkesnio žanro muzikos atlikėjus, neva jie dažnai būna apsvaigę, šokiravo pačią grupę.

Iškart po pergalės „Måneskin“ ėmė vyti bet kokias kalbas šalin ir per spaudos konferenciją teigė esantys prieš narkotikus.

„Nevartoju narkotikų, prašyčiau. Jokio kokaino“, – teigė Damiano.

„Eurovizijos“ nugalėtoja Italijos grupė „Måneskin“ / Andreso Puttingo EBU nuotr.
„Eurovizijos“ nugalėtoja Italijos grupė „Måneskin“ / Andreso Puttingo EBU nuotr.

Vėliau grupė dar kartą išsakė savo poziciją ir atrėmė kritiką neva į sceną ėjo apsvaigę.

„Tikrai šokiruoja kai kurių žmonių kalbos, kad Damiano vartojo narkotikus. Mes esame prieš narkotikus ir niekuomet nevartojome kokaino. Esame pasiryžę atlikti testus, nes neturime ko slėpti. 

Čia mes atvykome tam, kad grotume savo muziką. Labai dėkojame visiems už palaikymą. Džiaugiamės savo pergale „Eurovizijoje“. Rokenrolas niekada nemirs. Mylime jus“, – savo poziciją gerbėjams išsakė grupė „Måneskin“.

Grupė „Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.
Grupė „Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.

Po kilusio skandalo „Eurovizijos“ gerbėjai siūlė diskvalifikuoti „Måneskin“ ir nugalėtojo vardą suteikti antrąją vietą užėmusiai Prancūzijos atstovei Barbarai Pravi. Visgi prancūzė, dar iki Davido testo rezultatų paskelbimo, pareiškė tokių ambicijų neturinti. 

„Måneskin“ išrinko žiūrovai. Tai yra jų vieta, jų pergalės akimirka. Juos pasirinko ir visuomenė, ir žiuri. Ar jie vartojo narkotikus, ar dėvi apatinius, ar daro dar ką nors – ne mano problema“, – sekmadienį televizijai „France 2“ sakė B.Pravi.

Naujausi straipsniai