„Måneskin“ maudosi šlovėje: gerbėjai graibsto marškinėlius, kopijuoja vyrišką makiažą

„Måneskin“ / „Etro“, Scanpix ir Instagram nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-03 12:37
Italijos rokeriai „Måneskin“ su daina „Zitti e buoni“ tapę šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojais, ir toliau maudosi šlovės spinduliuose – grupės populiarumas auga kaip ant mielių: hitais tampa ne tik jų kūriniai, bet ir įvaizdžio sprendimai.

Charizmatiškieji rokeriai „Måneskin“ užkariauja vis daugiau širdžių – po pergalės „Eurovizijoje“ jų daina „Zitti e buoni“ sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, negana to, gerbėjai rodo didelį susidomėjimą ir jų įvaizdžiu.

Prieš kelias dienas grupė socialiniuose tinkluose paskelbė parduodanti specialius marškinėlius – tai trumpesnio kirpimo ir trumpų rankovių marškinėliai su užrašu „Zitti e buoni“.

Vos spėję juos pareklamuoti, grupės nariai pranešė, kad specialaus leidimo marškinėliai iššluoti vos per 28 minutes, tačiau nuramino gerbėjus, kad jų dar bus galima užsisakyti vėliau.

Rokerių mada susidomėję gerbėjai gali įsigyti ir kitokių su grupės ar jų dainos pavadinimu papuoštų maškinėlių. Italus pamilę klausytojai dėl grupės atributikos tiesiog aikčioja.

„Mano banko sąskaita verkia, bet esu tokia laiminga!“ –  po grupės marškinėlių reklama komentavo viena iš daugelio gerbėjų, kuri juos įsigijo.

Kad gerbėjams patiko ne tik rokerių muzika, bet ir įvaizdis, liudija ir dar vienas įdomus momentas. „Måneskin“ pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje buvo tikras „glam-rock“ epochos atgimimas dėl nepriekaištingai parinktų drabužių, kuriuos muzikantams sukūrė italų prabangos prekės ženklas „Etro“.

Grupės nariai Damiano Davidas, Victoria De Angelis, Thomasas Raggi ir Ethanas Torchio koncertavo pasipuošę avalyne su platforminiais kulnais, o akis ir jų kontūro liniją paryškinę išraiškingu makiažu – taip dar kartą įrodydami, kad mada yra meno ir saviraiškos priemonė ir neprivalo atitikti lyčių stereotipų.

Nuo jų pergalės konkurse „Google“ paieškų, susijusių su „akių kontūrais vyrams“ (Eyeliner for men, – angl.), skaičius padidėjo net 70 proc., remiantis „Google“ paieškos laikotarpiu nuo gegužės 23 iki 29 dienos duomenimis, juos lyginant su ankstesne, gegužės 1622 d. savaite.

Italijos roko grupė „Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.
Italijos roko grupė „Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.

Pergalę lydėjo narkotikų skandalas

Prieš pusantros savaitės šių metų „Eurovizijos“ konkursą su daina „Zitti e buoni“ laimėjusi Italijos roko grupė „Måneskin“ neapsiėjo be skandalų. Grupės vokalistas Damiano Davido (22) apkaltintas neva vartojęs narkotines medžiagas tiesioginės konkurso transliacijos metu. Grupė tai kategoriškai neigė – Damiano grįžęs į Italiją, kaip ir žadėjo, atliko narkotikų testą.

Gegužės 24-osios vakarą „Eurovizijos“ organizatoriai išplatino oficialų pranešimą, kuriame paskelbė, kad Damiano Davido atlikto narkotinių medžiagų testo rezultatas – neigiamas. 

„Damiano Davido savanoriškai atliko narkotikų testą, o šis parodė neigiamą rezultatą, kurį savo akimis matė EBU atstovai. Žaliajame kambaryje nebuvo vartojami narkotikai ir mes manome, kad šis klausimas yra išspręstas. Dar kartą pasveikinkime grupę „Måneskin“ ir palinkėti jiems didžiulės sėkmės“, – buvo rašoma „Eurovizijos“ rengėjų puslapyje.

Žmonės.lt primena, kad sąmyšis dėl grupės „Måneskin“ nario Damiano Davido elgesio tiesioginės translicijos metu kilo dar iki paskelbiant italų atstovus nugalėtojais.

„Eurovizijos“ renginio kameros užfiksavo, kaip jaunuolis palinksta prie stalo ir prie jo kone priliečia galvą. Nesimatė, ką būtent Damiano darė, tačiau internetas ėmė ūžti neva rokeris vartojo narkotines medžiagas, tiksliau – kokainą, kurį tariamai traukė per nosį.

Stereotipinis požiūris į sunkesnio žanro muzikos atlikėjus, neva jie dažnai būna apsvaigę, šokiravo pačią grupę.

Iškart po pergalės „Måneskin“ ėmė vyti bet kokias kalbas šalin ir per spaudos konferenciją teigė esantys prieš narkotikus. „Nevartoju narkotikų, prašyčiau. Jokio kokaino“, – teigė Damiano.

„Måneskin“ daina „Eurovizijos“ nugalėtoja „Zitti e buoni“:

„Måneskin“ hitas „I Wanna Be Your Slave“:

Naujausi straipsniai