„Måneskin“ ir vėl epicentre: grupės eurovizinė daina – plagiavimo skandale

„Eurovizijos“ nugalėtoja Italijos grupė „Måneskin“ / Andreso Puttingo EBU nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-06 15:30
Italijos rokeriai „Måneskin“ su daina „Zitti e buoni“ tapę šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojais ir vėl atsidūrė skandalo epicentre. Nyderlandų grupė „The Vendettas“ italus apkaltino nuplagijavus jų kūrinį. 

Apie dainų panašumus prakalbo Nyderlandų grupės „The Vendettas“ narys Jorisas Lissensas.

Kaip rašo „Newsbeezer“, J.Lissensui šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojų daina priminė grupės „The Vendettas“ 1994-aisiais pristatytą kūrinį „You want it, you have it“.

„Dabar kyla klausimas, ar šis kūrinys – plagiatas. Žinoma, šie jaunuoliai, kai pasirodė mūsų daina, dar  nebuvo gimę, tačiau, kaip sakė „Måneskin“ lyderis – rokenrolas niekada nemiršta“, – komentavo J.Lissensas.

Beje, kaltinimų nuplagijavus jūrinį, italų rokeriai sulaukia ne pirmą kartą. Visai neseniai „Eurovizijos“ nugalėtojus plagiatu apkaltino ir dainininkas iš Italijos – esą daina „Zitti E Buoni“ panaši į atlikėjo Anthony Laszlo dainą „F.D.T“.

Kol kas „Måneskin“ nariai į šiuos kaltinimus nesureagavo. 

„Måneskin“ daina „Zitti e buoni“:

„The Vendettas“ daina „You want it, you have it“:

Pergalę lydėjo narkotikų skandalas

Prieš dvi savaitės šių metų „Eurovizijos“ konkursą su daina „Zitti e buoni“ laimėjusi Italijos roko grupė „Måneskin“ neapsiėjo be skandalų. Grupės vokalistas Damiano Davido (22) apkaltintas neva vartojęs narkotines medžiagas tiesioginės konkurso transliacijos metu. Grupė tai kategoriškai neigė – Damiano grįžęs į Italiją, kaip ir žadėjo, atliko narkotikų testą.

Gegužės 24-osios vakarą „Eurovizijos“ organizatoriai išplatino oficialų pranešimą, kuriame paskelbė, kad Damiano Davido atlikto narkotinių medžiagų testo rezultatas – neigiamas. 

„Damiano Davido savanoriškai atliko narkotikų testą, o šis parodė neigiamą rezultatą, kurį savo akimis matė EBU atstovai. Žaliajame kambaryje nebuvo vartojami narkotikai ir mes manome, kad šis klausimas yra išspręstas. Dar kartą pasveikinkime grupę „Måneskin“ ir palinkėti jiems didžiulės sėkmės“, – buvo rašoma „Eurovizijos“ rengėjų puslapyje.

Italijos roko grupė „Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.
Italijos roko grupė „Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad sąmyšis dėl grupės „Måneskin“ nario Damiano Davido elgesio tiesioginės translicijos metu kilo dar iki paskelbiant italų atstovus nugalėtojais.

„Eurovizijos“ renginio kameros užfiksavo, kaip jaunuolis palinksta prie stalo ir prie jo kone priliečia galvą. Nesimatė, ką būtent Damiano darė, tačiau internetas ėmė ūžti neva rokeris vartojo narkotines medžiagas, tiksliau – kokainą, kurį tariamai traukė per nosį.

Stereotipinis požiūris į sunkesnio žanro muzikos atlikėjus, neva jie dažnai būna apsvaigę, šokiravo pačią grupę.

Iškart po pergalės „Måneskin“ ėmė vyti bet kokias kalbas šalin ir per spaudos konferenciją teigė esantys prieš narkotikus. „Nevartoju narkotikų, prašyčiau. Jokio kokaino“, – teigė Damiano.

Naujausi straipsniai