M.Silickaja-Šmatavičienė – apie juoką gimdymo metu, vyro pagalbą ir neįprastas Kalėdas

Marija Silickaja-Šmatavičienė su sūneliu Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dabartinis TV laidų vedėjos, prodiuserės ir verslininkės Marijos Silickajos-Šmatavičienės gyvenimo periodas – išskirtinis: jau beveik du mėnesius ji gyvena sūnelio Jokūbo sudėliotu ritmu. Jis, anot Marijos, lemia daug pokyčių jos kasdienybėje – nuo neįprasto pietų miego iki kitokių švenčių. „Dienotvarkė pasikeitė kardinaliai“, – apie naujagimį, kurį mielai pavadina Direktoriumi, portalui Žmonės.lt pasakoja M.Silickaja.

Šie metai Marijai Silickajai-Šmatavičienei ir jos vyrui Liudui – ypatingi: spalį pasaulį išvyko jų pirmagimis Jokūbas. Marija portalui Žmonės.lt pasakoja, kad vaiko gimimas ir auginimas yra visiškai kitoks, nei ji tikėjosi: realybėje sunkiausi buvo tie dalykai, kuriems ji jautėsi pasiruošusi, o gimdymas praėjo taip lengvai, kaip net negalėjo pasvajoti.

„Trimis mėnesiais anksčiau vaikelio susilaukusi sesė Darija tikino, kad gimdymas – labai sunkus procesas. Galvojau, kad taip bus ir man, bet nemeluoju – gimdykloje aš juokiausi. Man nė kiek neskaudėjo! Tiesiog negalėjau patikėti, kad gimdau. Išvažiavau į eilinę patikrą, po kurios dar žadėjau nuvažiuoti pas kolegas į filmavimą, bet ėmiau gimdyti ir... tai dariau su makiažu“, – juokiasi M.Silickaja.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su sūneliu Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.

Vis tik po lengvo gimdymo prasidėjo kur kas sunkesnės dienos. Sesuo Mariją buvo supažindinusi su pirmagimio priežiūra, daug žinių sukaupusi jautėsi ir ji pati, tad net negalėjo tikėtis, kad pirmos dvi savaitės bus sudėtingos ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

„Problematiškas vaikelio maitinimas kas 1-2 valandas ir nuolatinis kėlimasis sukėlė didesnį šoką nei pats gimdymas, kuris daugumą merginų labai gąsdina. Kadangi man viskas pavyko lengvai, galėčiau gimdyti ir gimdyti. Na, bet iš pradžių dienos slinko lėtai ir sunkiai, nes reikėjo ne tik prižiūrėti sūnelį, bet ir pačiai susivokti, apsiprasti. Stipriai veikė hormonai – patyriau ir laimės, džiaugsmo, ir sunkesnių akimirkų, kai tekdavo paverkti“, – neslepia jauna mama.

Sūnaus gimimas atnešė ir daugiau iššūkių. Veikliai ir viską planuojančiai Marijai prarasti laiko kontrolę buvo nelengva.

Marija Silickaja-Šmatavičienė / Asmeninio albumo nuotr.

Dabar galiu kažką planuoti vos dviem valandoms – toks yra vaikučio ritmas. Tokiais intarpais jį reikia pamaitinti ir užmigdyti, nes išalkęs jis pradeda šūkauti, rėkauti, prašyti dėmesio. Atrodo, kad dvi valandos yra visai nemažai, bet vis tiek nepakankamai, kad spėtum kažką nuveikti“, – portalui Žmonės.lt tikina moteris.

Daug energijos atima ir kėlimasis naktį, vėlgi – kas dvi valandas. Nuovargis Mariją įpratino numigti dienos metu – anksčiau tai būtų buvęs neįtikėtinas poelgis. Anot jos, per du mėnesius ji įprato ne tik prie pietų miego, bet ir prie gyvenimo trise, o sūnelis – prie šio pasaulio.

„Viskas eina tik geryn, nes vaikutis jau pradeda suprasti aplinką: šypsosi, reaguoja ir jau nebėra tas mažas kosmonautas, kuris mato tik šėšėlius“, – džiaugiasi M.Silickaja.

Marija Silickaja-Šmatavičienė / Asmeninio albumo nuotr.

Dienomis – sūnaus priežiūra, naktimis – darbas

Marija tikina – motinystė nėra lengva. Vis tik su vaiko auginimu susiję rūpesčiai neužbaigia jos darbų sąrašo: daug papildomų reikalų atsiranda dėl Marijos verslo „Tata Paper“ ir kalėdiniu laikotarpiu įsibėgėjusių darbų.

„Labai įnirtingai ruošiamės šventėms – dalyvausime kalėdinėse mugėse, esame paruošę naują asortimentą ir turime daugybę užsakymų. Niekur nedingo ir gretutiniai darbai, pvz., reklaminės akcijos, o kadangi turiu tik vieną pagalbininkę, tenka daug suktis pačiai“, – Žmonės.lt pasakoja Marija.

Kyla klausimas – kada ji viską suspėja? Dažniausiai didieji darbai prasideda 21-22 valandą vakaro, užmigdžius sūnų. Tuomet Marija imasi būtiniausių reikalų – atrašinėja į laiškus, bendrauja su klientais ir tvarko užsakymus – ir dirba iki nakties. Vis tik kartais jai pavyksta rasti alternatyvų.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su sūneliu Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.

„Būna, kad vienoje rankoje laikau vaiką, o su kita dirbu prie kompiuterio. Padeda ir atvykusi močiutė, mano arba vyro mama – ji prižiūri vaiką, kol aš tvarkausi savo reikalus“, – vardija ji.

Darbas televizijoje taip pat nėra paliktas nuošalyje. Nors M.Silickajos vedama programa „Pagaminta Lietuvoje“ yra paruošta gerokai į priekį, kalėdinėmis laidomis iš anksto nepasirūpinta, tad jas teko nufilmuoti dabar. Marija tikina, kad išeiti iš namų, pasigražinti ir pasimatyti su kolegomis buvo tikra atgaiva. Už laisvą laiką ji dėkinga savo vyrui Liudui, kuris noriai prižiūri jų pirmagimį ir išleidžia žmoną.

„Jis man sako – eik, prasivėdink, keliauk į parduotuvę, paturėk laiko sau. Vyras puikiai supranta, kad uždarius tarp keturių sienų man pradeda važiuoti stogas. Jis dar turi tokią idėją: aš jam palieku tiek pieno, kad užtektų visai dienai, o pati kur nors iškeliauju. Liudas nori suprasti, ką reiškia būti mama ir su vaiku praleisti visą dieną. Klausiu – o ką man tuo metu veikti? Jis pasiūlė važiuoti į SPA, pasiimti drauges. Manau, kad tokiam išbandymui yra dar per anksti, bet kai vaikelis paaugs, gal reiks pabandyti“, – apie vyro entuziazmą pasakoja ji.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su vyru Liudu ir sūneliu Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.

Pagrindinis švenčių akcentas – jaukumas

Kalėdos Marijos šeimoje – didelė šventė su savomis tradicijomis. Kelis metus iš eilės ji su vyru, tėvais, sesės šeima, seneliais, dėdėmis, tetomis ir jų vaikais renkasi į išnuomotą pirtį, kurioje laukia smagi programa. Pirmiausia – užsiėmimai pirtyje su pirtininku, vėliau – šventinė vakarienė, kurios pagrindą sudaro suneštiniai valgiai.

„Siekiame, kad nė vienas nebūtų šeimininkas, turintis visais pasirūpinti. Gi dažniausiai, jei švenčiama pas kažką namie, sisais rūpinasi vienas žmogus. Na, o neutralioje aplinkoje kiekvienas atsakingas už save“, – savo poziciją dėsto TV laidų vedėja.

Ant šventinio stalo visuomet puikuojasi silkė pataluose – firminis Marijos mamos patiekalas, kuris, anot jos, yra nepakartojamo skonio. Jei mama jo paruošti negali, gaminimu užsiima pati Marija, tačiau dažniausiai artimuosius palepina įdaryta žuvimi. Po vakarienės prasideda stalo žaidimai.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su vyru Liudu / Asmeninio albumo nuotr.

Paprastai ši šventė rengiama antrą Kalėdų dieną, tačiau kartais diena parenkama atsižvelgiant į Marijos tėčio darbo grafiką. Moteris tikisi, kad šiemet toks susibūrimas, kad ir su mažiau dalyvių, vėl įvyks. Vis tik ji pabrėžia, kad šių metų švenčių planus stipriai veikia jos bei sesės Darijos šeimose atsiradę naujagimiai – jie diktuoja lėtesnį ir ramesnį švenčių tempą.

„Atėjo laikas, kai visi vaikai seneliams peri anūkus, tai Kūčios ir Kalėdos bus ramios, jaukios ir šeimyniškos, jas praleisime naujuose sesės namuose. Jos kitokios bus dar ir dėl to, nes pirmą kartą per šventes būsiu mama (šypsosi). Naujieji metai taip pat bus neįprasti – vyras pasiūlė juos atšvęsti šeimoje. Buvo labai keista iš jo tai išgirsti, bet pritariau šiai idėjai“, – portalui Žmonės.lt pasakoja Marija.

Šventę, kuri bene labiausiai asocijuojasi su trankiais vakarėliais ir linksmybėmis, Šmatavičių šeima ramiai ir jaukiai praleis su draugais, auginančiais mažus vaikučius.

Fotogalerija:

Marijos Silickajos-Šmatavičienės šeimos Kalėdos (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau