M. Petruškevičiaus dekoracijomis vilniečiai džiaugėsi neilgai: po dviejų dienų briedžiui nulaužė ragus, pavogė varpus

Paryčiais buvo sugadintos Manto Petruškevičiaus kurto dekoracijos desertinei „Sugamour“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-18 14:42
Jau kelerius metus sostinės centre įsikūrusi desertinė „Sugamour“ vilniečius lepina ne tik gardumynais, bet ir pribloškiančiomis dekoracijomis, kurias jiems sukuria floristas Mantas Petruškevičius. Deja, naujausiomis puošmenomis vilniečiai džiaugėsi neilgai – šeštadienį paryčiais du jaunuoliai nusprendė dekoracijas „pakeisti“.

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip jaunuoliai nulaužia vieno medinio briedžio ragus, pavagia prie jų kaklų pritvirtintus varpus, kuriuos M.Petruškevičius specialiai užsakė iš italijos. Žinoma, kai dekoracijos yra paliekamos per naktį viešai prieinamoje vietoje, atsiranda rizika, kad jos bus sunaikintos, tačiau tai nepateisina vandalizmo.

Pats M.Petruškevičius, kalbėdamas su portalu Žmonės.lt, pabrėžė, kad tiek Londono, tiek Paryžiaus gatvėse puikuojasi gerokai brangesnės puošmenos, tačiau ten jų nieks negriauna ir nevagia. Pasak jo, tai mentaliteto ir auklėjimo problema.

„Kai kuriuos žmones per anksti iš kalėjimo išleidžia“, – pasipiktinęs kalbėjo Mantas ir nusistebėjo, kad taip pasielgė jauni žmonės. Anot floristo, tokio nederamo elgesio priežastis turėtų slypėti namuose. „Žmonės iš socialiai tvarkingų šeimų taip nesielgia“, – tikino M.Petruškevičius.

Ko gero garsiausias Lietuvos floristas ne kartą puošė viešbučių ir restoranų sales, jų prieangius, tačiau dar niekada nebuvo taip, kad kas nors imtų niokoti jo dekoracijas. Mantas pabrėžia, jog ir dabar nelaiko to išpuoliu prieš save, greičiau kvailumo ir girtumo išdava.

Jam tik liūdna, kad poros žmonių vandalizmas griauna kitiems šventinę nuotaiką. Nors dekoracijos stovėjo vos porą dienų, vilniečiai ir miesto svečiai plūdo prie jų fotografuotis, sodino ant briedžių vaikučius, juos įamžino nuotraukose ir video medžiagoje.

Jau artimiausiu metu Mantas pasirūpins, kad briedžiai ir vėl būtų tokie, kokie buvo numatyti jo vizijoje. Prie žaliaskarių eglių pastatyt stilizuoti mediniai briedžiai pagal specialius brėžinius buvo pagaminti Lietuvoje. Netrukus tas pats gamintojas pasirūpins naujais ragais.

Tiesa, M.Petruškevičiaus kalėdinių dekoracijų vizija dar nėra pilnai įgyvendinta. „Pagrindinė puošmena, savaime suprantama, bus sniegas“, – sakė Mantas ir patikino, kad pasnigus kompozicija bus papildyta naujomis detalėmis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai