M. Kuzminskas ragina padėti sergantiems vaikams: jei visi susivienys, pažada pasirodyti nauju amplua

Palangoje į treniruočių stovyklą rinkosi vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai/V. Liaudanskio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-23 14:47
Prie onkologinėmis ligomis sergančių vaikų pergalių galime prisidėti ir mes. Krepšininkas Mindaugas Kuzminskas kartu su Rimanto Kaukėno įsteigtu paramos fondu ir aukojimo platformos aukok.lt projektu „Tapk Ambasadoriumi“ kviečia nelikti abiejingiems ir padėti sunkias ligas išgyvenančios šeimoms.

Mindaugai, ar jau seniai padedate kolegai Rimantui Kaukėnui daryti gerus darbus?

Kiek galiu, kiek esu Lietuvoje, aš tikrai visada palaikau Rimanto paramos fondą, skirtą vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Dalyvauju įvairiuose renginiuose. Esu ir pats ne kartą vykęs aplankyti sergančių vaikų, nes, man atrodo, tai teisinga ir gera padėti. Jeigu gyvenimas suteikė galimybę būti dėkingoje situacijoje, kuomet vien savo apsilankymu gali kažkam praskaidrinti dieną, tad kodėl tuo nepasinaudojus? Todėl ir šį kartą aš nusprendžiau tapti ambasadoriumi platformoje aukok.lt, kviečiu visus norinčius ir galinčius prisidėti.

Galbūt su onkologinėmis ligomis jums teko susidurti ir artimųjų rate?

Taip, ši situacija man yra pažįstama. Su onkologinėmis ligomis kovoja ir anksčiau kovojo ne vienas mano šeimos narys, todėl panašios situacijos yra patirtos „savo kailiu“. Suprantu, kiek daug pastangų reikia įdėti dėl kiekvienos pergalės, kiek laiko ir stiprybės tai kainuoja. Todėl į tokius projektus žiūriu iš šiek tiek kitos prizmės. Tai nėra vien finansiniai dalykai ir medikamentai. Tai tuo pačiu yra ir palaikymas, pozityvumas ir buvimas ten, kai tavęs reikia.

Užsibrėžėte tikslą surinkti 5 tūkstančius eurų. Kam tiksliai bus skirti šie pinigai? 

Rimanto Kaukėno fonde dirba patys didžiausi savo srities profesionalai, tad jie geriausiai matys, kam pinigėliai bus skirti:  ligoninėms, vaikams ar jų šeimoms. Rimanto Kaukėno paramos grupė veikia jau ilgą laiką, todėl žmonės, kurie žino visus vaikų poreikius, pasirūpins, jog jie gautų tai, ko šiuo metu jiems  labiausiai trūksta. Taip pat jų fondu pasitikiu 100% ir, kiek susidūriau pats, įsitikinau, kad kiekvienas pagalbos tiekimas ir dar daugiau, pasiekia būtent tuos žmones, kuriems jos labiausiai reikia.

Kada paskutinį kartą lankėte vaikus ligoninėje?

Stengiuosi apsilankyti ligoninėje kiekvieną vasarą. Esu buvęs ne tik ligoninėse, bet susitikęs ir žmonių namuose ar restoranuose. Priminimų yra daug. Yra itin džiuginančių, kuomet pavyksta pagaliau įveikti ligą, tačiau yra ir tragiškų. Tiek vienais, tiek kitais dalintis būtų nekorektiška, nes tai liečia kitus žmones...

Kaip kiekvienas iš mūsų tiems vaikams galėtų padėti nematerialiai?

Jiems reikia dėmesio ir laiko. Reikia, kad kažkas praskaidrintų dieną. Visuomenė galėtų skirti daugiau dėmesio ir onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvams. Kiekvienas geras žodis, palaikymas, galbūt kažkoks pasikalbėjimas gali pagelbėti. Mums reikia būti vieningiems ir reikiamu momentu nebijoti prieiti, parodyti solidarumą. Gyvenime ne visada viskas remiasi į pinigus ar finansines galimybes. Pirmoje vietoje eina žmogiškumas, bendravimas... Reikia tik turėti noro padėti ir tam yra įvairiausių būdų.

Pereikime prie šmaikščiosios šios akcijos dalies. Jūs pažadėjote, kad jei surinksite 5 tūkst. eurų sumą, tris dienas iš Palangoje vykstančios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklos skaityti pranešimus apie oro sąlygas. Ar tai tiesa?

Tikrai! Neįsivaizduoju, kaip man tai seksis, tačiau bandysiu. Orų pranešėju iki šiol nesu bandęs dirbti (juokiasi).

Kam šovė į galvą ši mintis?

Man! Aš vis mąsčiau ir mąsčiau, ką būdamas stovykloje prie jūros galėčiau linksmo, kitokio padaryti. Pamaniau, jog visiems įdomu, kokie gi orai kurorte. Todėl, jei kartu surinksime 5 tūkst. eurų, pažadu pasidalyti orų prognoze. Vaizdo įrašus rasite mano instragramo paskyroje.

Norintys prisidėti prie Mindaugo Kuzminsko iniciatyvos, tai galite padaryti ČIA.

Naujausi straipsniai