M.Daikerytė šventes sutiko Maldyvuose: „Lietuvoje būti pavojingiau nei čia“

Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-31 08:11
Atlikėja, vizažistė ir „Studio M“ salono savininkė Milita Daikerytė (23) po įtemptų metų saule mėgaujasi egzotiškuosiuose Maldyvuose. Jauna moteris iš karto už akių užbėga kritikams – sugriežtintas saugumas, sąmoningumas bei didžiausia apsauga ją lydi visos viešnagės metu. „Pasižiūrėjusi į Lietuvoje nuo žmonių lūžtančius prekybos centrus, čia, kur esu dabar, jaučiuosi saugesnė“, – sako ji.

Milita, visiems šie metai buvo kupini iššūkių, tačiau tau jie atnešė ir daug dėmesio. Įvyko nemažai pokyčių, kaip jautiesi?

Manau, kad tai – laikotarpis, kurio neimanoma adekvačiai įvertinti. Jis yra tiesiog per daug permainingas ir nenuspėjamas. Negaliu išsiskirti ir sakyti, kad išgyvename sudėtingą periodą, nes tikiu, kad visi jaučiamės panašiai. Nežinomybė niekada nesuteikia saugumo jausmo ir joje gyventi nėra labai komfortiška. Kita vertus, kai kurie momentai man labai patinka.

Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Muzikinis projektas dar ryškiau privertė žibėti tavo žvaigždę, koks didžiausias komplimentas, kurio šiais metais sulaukei?

Šiais metais nemažai energijos atidaviau scenai ir didžiausią dalį savęs palikau ten. Tai nebuvo tiesioginis komplimentas, bet šis pasikalbėjimas su Samu (Sauliumi Urbonavičiumi -aut. past.) ant scenos po vieno iš pasirodymų man nugulė ant širdies ir labai nostalgiškai nuskambėjo:

– Milita, scenai tavęs trūksta, ji verkia dėl tavęs. 

– O buvo laikas, kada aš verkiau dėl jos. 

Bet drįstu sakyti, kad kiekvienas gražus žodis, komplimentas ar paskatinimas man yra svarbus. Kad ir kokia šalta kartais beatrodyčiau.

Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Po „X faktoriaus“  tapai atviresnė. Paprasta gerbėjus įsileisti į širdį?

Rakteliu į mano širdį tapo žmonės, kurie taip stipriai mane palaikė. Buvo labai neįprasta ir netikėta. Viešumo esu ragavusi ir anksčiau, buvau pripratusi, kad ten, kur televizija ar scena iš paskos eina ir įžeidinėjimai, pavydas, apkalbos. O šis naujas atverstas lapas muzikoje tapo lyg svajonė, kuria dar gyvenu. Juk prie muzikos sugrįžti neplanavau.

Neslėpsiu, po projekto laimėjimo atsirado daug didesnis pasitikėjimas žmonėmis. Tapau atviresnė ir mažiau bijanti tikrosios savęs. Atsirado noras dalintis patirtimis, kurios galbūt kažką ikvėps. 

Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tavo kelias į pripažinimą tikrai nebuvo paprastas. Jei galėtum, kažką keistum?

Šiuo momentu jaučiuosi praėjusi pakankamai pamokų ir situacijų, kad elgčiausi brandžiau ir protingiau. Jeigu konkrečiai – būčiau atsargesnė ir ne tokia patikli. Gyvenime ne kartą patikėjau ir nusivyliau kai kuriais žmonėmis.  Taip pat daug dalykų būčiau dariusi tyliau, kukliau ir ramiau.  Tiesa, kardinaliai keisti situacijų, kurios įvyko mano gyvenime, nenorėčiau, nes tik dėl jų esu tokia, kokia esu. Kiekviena nesėkmė yra geriausia gyvenimo pamoka ir galimybė tobulėti. Kiekviena nesėkmė yra savotiška sėkmė.

Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Ar šiuo metu turi su kuo dalytis savo išgyvenimais, antrąją pusę?

Turiu.

Per šventes iškeliavai į Maldyvus, kur šiuo metu ir esi. Nebuvo abejonių dėl kelionės?

Po 4 atšauktų kelionių, galiausiai išvykti per šventes buvo tikras svajonės išsipildymas. Gal atostogos nėra tokios laukiamos, jeigu moki susiplanuoti savo laiką taip, kad pavyktų ir pailsėti, bet as esu maksimalistė. Jeigu esu namuose – Vilniuje, nedirbti nemoku, tikriausiai todėl, kad žinau, jog ateis laikas atostogoms, kai skirsiu laiko ir poilsiui. O šiais metais, deja, išvykti planuotai nepavyko, reiškia, nepavyko ir paatostogauti. Patvirtina galimybė iškeliauti buvo laukiamiausia žinia.

Net ir pastarosios kelionės planai keitėsi daugiau nei penkis kartus, o įsigijome ir pasitvirtinome kelionę tik vieną dieną prieš išvykstant.  Palikti Lietuvą per šventes man – netikėčiausias posūkis. Dažniausiai šis periodas būna pats darbingiausias metuose. Pavyzdžiui, per Naujuosius sukuosi nuo ankstyvo ryto iki pat vėlaus vakaro. Šiais metais situacija kiek kitokia... dirbti neišėjo, tad pirmąkart gyvenime per šventes buvau ne Lietuvoje. 

Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Milita Daikerytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kokie įspūdžiai? Tikriausiai daugeliui įdomu, ar tokiu niūriu metu saugu keliauti? Nebuvo baisu?

Žinoma, kad ne. 

Lietuvoje yra pavojingiau nei šioje saloje. Prieš išvykstant visi darosi testus, turistai įleidžiami tik su neigiamais atsakymais. Taip pat ir atvykimas į Lietuvą – tik su neigiamu testo rezultatu. 

Aišku, niekas neapsaugotas nuo susirgimo ir yra tikimybė pasigauti virusą, tačiau prasirgus tikimybė maža – mano testas parodė daug antikūnių, nesu ir nešiotoja. Be to, pagal statistiką ir vaizdus iš prekybos centrų mūsų šalyje, panašu, kad būti užsienyje šiuo metu net saugiau nei Lietuvoje.

Neseniai nėrei dar į vieną veiklą, papasakok, kas laukia žmonių, nuspręsiančių dalyvauti tavo kursuose? Apie ką jie?

Karantinas visgi turi privalumų. Įgyvendinau dalykus, apie kuriuos labai įtemptai bei ilgai galvojau. Anksčiau jiems padaryti trūko laiko. Kai tik pasaulį užvaldė pandemija, iš karto svarsčiau, kokios galimybės bus tęsti darbus, o netrukus atsivėrė nauja niša – elektroninė prekyba. Kadangi sistemos visai neturėjome ir nebuvome pasiruošę, o laiko nebuvo – viską teko daryti savarankiškai, rankiniu būdu - pati bendravau su pirkėjom, rekomendavau, tuomet generuodavau užsakymus iš sandėlio, sutikrindavau pirkėjų mokėjimus, tuomet pati į maišelius viską ir pakuodavau, kol galiausiai atsidurdavau prie paštomato, kur suvesdavau adresus. Buvo ekstremaliai sudėtingas darbas, bet džiaugiuosi, kad radome išeitį ir bent taip galėjome komunikuoti su klientais, būti naudingi.
Dabar toliau darbus tęsiame su elektronine Studio M prekyba. Esu ypač dėkinga žmonėms, kurie palaiko mažąjį verslą ir leidžia mums bent taip judėti.

Taip pat pagaliau realizavau 8 metų savo darbo vaisių – ėmiausi virtualių makiažo mokymų.

Šiam įvykiui kaupiausi labai ilgai, norėjau, kad pirmoji mano online pamoka būtų aukščiausios kokybės, profesionali. Galiausiai savo tikslo pasiekiau.

Milita Daikerytė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Milita Daikerytė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Demonstruojamas gaivus makiažas pamokos metu yra universalus, nes nėra moters, kuriai netiktų švytintis ir taisyklingai iškontūruotas veidas, pabrėžta antakių forma ar išraiškingos lūpos. Juokauju, kad stebėtojos sutaupys daug vizitų pas vizažistą, nes juk pasitaiko daug progų, kai nesinori akivaizdžiai matomo „makiažo”, bet norisi atrodyti ryškiau nei eilinę dieną. Tikiuosi, kad klientėms tai bus galimybė savarankiškai pasigražinti ir per šventes  jaustis nekasdieniškai.

Pamokos skirtos net ir toms, kurios anksčiau apie makiažą nieko nenutuokė? 

Mano pateikiama informacija lengvai suprantama ir aiški, esu įsitikinusi, kad gali būti naudinga ir naudojama kiekvienos moters poreikiams patenkinti. Kviečiu registruotis. 

Naujausi straipsniai