M.Chlebopaševaitė-Vaidilė ligoninėje patyrė košmarą: „Dar dabar sunkiai sulaikau ašaras“

Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-10-17 13:57
Prieš kelias dienas aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė patyrė tai, ko nebūtų susapnavusi baisiausiame sapne. Kovo mėnesį kartu su vyru Kęstučiu Vaidila susilaukusi sūnaus Gabrieliaus, moteris penktadienį su kūdikiu netikėtai atsidūrė ligoninėje, kur, deja, jai nebuvo suteikta tinkama pagalba.
Savo skaudžia patirtimi Antakalnio ligoninėje aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė sutiko pasidalinti su Žmonės.lt.
 
„Esu mama kovotoja, tačiau dar dabar sunkiai sulaikau ašaras. Kur dingo Hipokrato priesaika? Esu girdėjusi apie panašias situacijas iš šalies, bet kol man to nenutiko, negalėjau patikėti, kokia supuvusi Lietuvos ligoninių sistema“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt sakė Marija. 
 
Visą istoriją aktorė išsamiai aprašė socialiniame tinkle „Facebook“. 
 
„Ne dėl to, kad gaulėtumėte, kad pamatytumėte. Retai skundžiuosi viešai, bet šį kartą nesusilaikysiu.
 
Viskas įvyko iš spalio 15d. į 16d. naktį. O kodėl rašau datą? Nes tikrai neturėjau jėgų užfiksuoti daktarų pavardžių, gal kažkas kam reiks, atkas...Greičiausiai to nebus, nes juk tokios taisyklės. O kad nereagavo į situaciją, tikriausiai reikėjo filmuoti, kad įrodyčiau.
 
Vakaras prasidėjo ypatingai, o baigėsi košmariškai ligoninėje... Po beveik pusantrų metų su vyru gavome progą pasimatymui dviese, kadangi atvažiavo jo mama, o su ja Gabrielius puikiai jautėsi, tad ramia sąžine sau išėjome į kavinę prie namų.
 
Tikrai jautėmės kaip pasimatyme, tad aš užsimaniau picos, po kurios grįžus namo pradėjau vemti... Nežinau ar tai „Čili picos“ seni produktai ant picos ar virusas.. Grįžusi namo visą laiką pravėmiau, krėtė šaltis, juodavo akyse.
 
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Pamaitinau vaiką ir vyras paėmęs ant rankų migdė mažiuką, nes aš to nesugebėjau padaryti, buvau per silpna... Netrukus ir vaikas atpylė fontanu, iš paskos sekė ir antras kartas.. Labai išsigandome ir iškart puolėme skambinti greitąjai pagalbai, ir ji tikrai skubiai sureagavo.
 
Mane ir Gabrielių, kuriam 6 su puse mėnesių, išvežė į Antakalnio vaikų ligoninę. Ten ir prasidėjo didysis košmaras ir antžmogiškumas.
 
Atvažiavus man liepė pildyti dokumentus, nors net nemačiau vaizdo ir vos nulaikiau kūdikį. Aptarnaujantis personalas buvo piktas, klausė apie vaiką, bet ir tai neskubėdami, vaikas žiaukčiojo ir vėmė ant grindų. Nebuvo jokios per didelės reakcijos. Tik tada, kai paprašėme bliūdo, į kurį galėtume vemti, jį atnešė.
 
Tada mane supykino, kritau ant grindų ir vemdama dusau, nes tiek išsivėmus nebeturėjau kuo vemti, šaukiau pagalbos, nereagavo, vėliau padavė servetėlių...
 
Sako, atleiskit, mes negalime jum suteikti pagalbos, nes čia vaikų ligoninė. Kas??? Čia vieta, kur nežinia, ar apskritai gali vadintis ligonine. Jei net į vaiką adekvačiai nereaguoja, ką jau kalbėti apie mamą, kuri šiuo metu yra pagrindinis vaiko maisto šaltinis, kadangi maitinu krūtimi...
 
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Dar pasiūlė atskirti mamą nuo vaiko, kai jį nuraminti ir suteikti saugumą gali tik ji. Man personalas aiškina, kad tokios taisyklės. Šikt man ant šitų jūsų taisyklių, kurios yra absoliučiai nelogiškos! Sunku patikėti, kokia supuvusi sistema yra ligoninėse Lietuvoje.
 
Galiausiai mus paguldė į palatą, gulėjau apsikabinus vaiką ,kuriam ką tik buvo įstatytas kateteris, kūkčiojo visas mažiukas... Raminau jį, supau, nors krėtė baisulinis šaltis, laužė kaulus, temo akyse, ir niekam nebuvo įdomu...
 
Šiaip ne taip išaušus rytui ir nesulaukus pagalbos, mano organizmas sukovojo, o, galbūt, motinystės instinktas, kad turėjau globoti vaiką, prikėlė mane.
 
Apmaudžiausia tai, kad negavau jokios lašelinės, nors prašyta buvo ne vieną kartą. Kas būtų buvę, jei būčiau atsijungus tiek, kad vaiko net nesugebėčiau apkabinti. Jei jį paliktų klykiantį ir drebantį ir tada jam dar būtų blogiau?
 
Tai yra žiauru. Man teliko melstis“, – košmariška patirtimi ligoninėje dalijosi aktorė.
 
Portalui Žmonės.lt Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė patikino, kad šiuo metu jaučiasi geriau, bet vis dar trūksta jėgų.
 
Žmonės.lt susisiekus su Antakalnio vaikų priėmimo skyriuje dirbančiu personalu, pranešta, kad platesnio komentaro apie šią situaciją galima tikėtis darbo dieną – pirmadienį.

NE DĖL TO, KAD GAILETUMĖT, KAD PAMATYTUMĖTE. Retai skundžiuos viešai, bet šį kartą ne susilaikysiu. Viskas įvyko iš...

Posted by Marija Chlebopaševaitė - Vaidilė on 2021 m. spalio 16 d., šeštadienis
Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai