M.A.M.A. apžvalga (VI dalis): už ką nominuoti atlikėjai?

„Biplan“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-29 13:44
Jau šį penktadienį, sausio 30-ąją, Kauno „Žalgirio“ arenoje ketvirtą sykį įvyks svarbiausia metų muzikos šventė – apdovanojimų ceremonija M.A.M.A. 36 – tiek grupių ir atlikėjų pretenduoja į išsvajotas statulėles.

Komisija pretendentus vertina tik už per dvylika mėnesių (nuo 2013-ųjų gruodžio iki 2014-ųjų lapkričio) nuveiktus darbus. Visą mėnesį kandidatus pristatę ceremonijos rengėjai kviečia susipažinti su paskutine muzikinės apžvalgos serija – dar šešiomis grupėmis ir atlikėjais

„Biplan“. 2013-ųjų gruodis (nuo tada skaičiuojami M.A.M.A. vertinami darbai) grupei „Biplan“ prasidėjo įspūdingai – pasirodymu Kijeve, Maidane, kurį stebėjo apie 70 tūkstančių žiūrovų (bene daugiausia per visą grupės karjerą). Per metus grupė dar ne sykį grįžo į Kijevą, grojo Ukrainos laisvės siekius palaikančiuose koncertuose Lietuvoje, tačiau karjeros akcentų 2014-aisiais buvo kur kas daugiau. Vasarą išleista daina „Kapitonai“ tapo vienu didžiausių „Biplan“ hitų, dainos „O mes prie jūros“ ir „Iš taško A“ skambėjo kino filmuose „Valentinas už 2rų“ ir „Šventa karvė“. Lapkritį pagaliau pasirodė po penkerių metų pertraukos išleistas, jau žinomų hitų prikimštas albumas „Visi keliai veda prie jūros“. Dešimtis solinių koncertų ir pasirodymų festivaliuose surengę „Biplan“ prieš metus M.A.M.A. scenoje džiaugėsi Metų popmuzikos grupės titulu. Šįsyk „biplanai“ pretenduoja ne tik į jį, bet ir į Metų grupės bei Metų albumo statulėles.

Klipas „Iš taško A“:

Jurga Šeduikytė. 2014-ieji šiai žinomai Lietuvos dainininkei buvo dosnūs ne tik muzikoje – kritikai puikiai vertina jos debiutą kine (Ričardo Matačiaus psichologinėje dramoje „Rūsys“). Be to, ji debiutavo ir kaip muzikos kinui autorė – sukūrė garso takelį režisierės Giedrės Žičkytės dokumentiniam filmui „Meistras ir Tatjana“. Į kino ir teatro pasaulį panirusi Jurga nepamiršo muzikos – surengė daugiau nei dešimties akustinių koncertų turą per Lietuvą, koncertavo Airijoje, Norvegijoje ir Didžiojoje Britanijoje, sėkmingai dalyvavo muzikiniame TV šou „Auksinis balsas“. Gerbėjų dėmesio sulaukė nauji Jurgos pristatyti kūriniai – „Sapnas“ ir „Trys Kanados“ (su sutuoktiniu Vidu Bareikiu), taip pat – su žinoma Latvijos grupe „PeR“ įrašyta daina „Dancing Knights“. M.A.M.A. ceremonijoje šį penktadienį Jurga gali laimėti Metų atlikėjos titulą.

Daina „Sapnas“:

Mad Money.  Kauno reperis Mad Money nebijo veltis į žodžių karus su žinomais hiphopo atlikėjais, pats leidžia savo albumus ir žarsto rimus apie viską, ką mato aplink – nuo gatvės aktualijų iki lito laidotuvių. Kaip ir prieš metus, jis pretenduoja į Metų hiphopo atlikėjo apdovanojimą – ir tikrai pelnytai. Rudenį reperis išleido albumą „Viskas arba nieko“, kurio dainas gerbėjams pasiūlė atsisiųsti nemokamai. Albumą pristatęs klipas „Saulėlydis“ jau peržiūrėtas 170 tūkstančių kartų. Metų pabaigoje reperis pristatė ir naują muzikinį projektą su paslaptingu prodiuseriu Segreto. Autoritetų nepaisantis atlikėjas – prieštaringai net ir hiphopo bendruomenėje vertinamas, bet ryškus jos atstovas.

Klipas „Saulėlydis“:

„Neteisėtai padaryti“. Gali būti, kad „Neteisėtai padaryti“ yra vienintelė dainuojančių mimų grupė pasaulyje. Bent jau patys šio dueto nariai teigia apie kitas panašias negirdėję. Iš pogrindžio į dienos šviesą 2014-aisiais išlindę aktoriai publiką stebina ne tik grimu, bet ir ironijos pilnomis dainomis, įamžintomis debiutiniame albume „Skandalas“. Per metus grupė surengė daugiau nei 50 koncertų, grojo „Bliuzo naktyse“, „Galapaguose“, „Loftas Fest“ ir kituose dideliuose festivaliuose, greitai sulaukė ir TV laidų kūrėjų dėmesio. Lapkritį kūrybingus metus vainikavo klipas „Galvotas“ (su keliasdešimčia nelegalias mimų kovas stebinčių vaikų), M.A.M.A. įtrauktas į Metų klipo nominantų sąrašą. Ir tai dar ne viskas – dėmesį į save atkreipę mimai pretenduoja ir į Metų proveržio titulą.

Klipas „Galvotas“:

„Skamp“. Nuo pirmojo „Skamp“ albumo pasirodymo praėjo 16 metų. Nuo kol kas paskutinio „Kažką?!“ – beveik septyneri. Daugoka, tačiau grupė toliau sėkmingai koncertuoja festivaliuose ir naujų dainų puokštę ruošia neskubėdama. 2015-aisiais, tikėtina, pagaliau pasirodys naujas Ericos, Viktoro ir Viliaus albumas. Užuominas į jį pradėta laidyti jau pernai. Viena tokių – su britų atlikėju Deadly Hunta įrašyta daina „Good Girl Gone Bad“, atskleidusi naujus „Skamp“ skambesio posūkius. Dainai buvo sukuras ir spalvingas vaizdo klipas, režisuotas žinomos fotografės Marlos Singer. Tai vienas penkių geriausių per metus sukurtų Lietuvos atlikėjų klipų – bent jau taip skelbia M.A.M.A. Metų vaizdo klipo nominacija.

Klipas „Good Girl Gone Bad“:

„Ministry Of Echology“. Populiariausia Lietuvoje reggae/dub grupė tai tvirtai įrodė pavasarį, kai į jos debiutinio albumo „Notes & Quotes” pristatymo koncertą susirinko pilnutėlė Vilniaus menų fabriko „Loftas“ salė.

Sausakimšose salėse albumas pristatytas ir Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Gegužę grupės koncertu atidarytas sostinės Vasaros terasos sezonas, vėliau albumas pristatytas koncertais Lenkijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Vasarą grupės koncertai žavėjo didžiųjų Lietuvos festivalių, tokių kaip Karklės ir „Granatos Live“, publiką.

Lapkritį pasirodė dar vienas svarbus leidinys – grupės remiksų albumas „Version Excursion“, kuriame „Ministry Of Echology“ kūrinius perdirbo Lietuvos ir užsienio prodiuseriai. Į 2015-uosius grupė žengė, ruošdama antrąjį albumą, o už pernai nuveiktus darbus yra nominuota M.A.M.A. Metų proveržio kategorijoje.

„Ministry Of Echology“ daina „Laikas meilei“:

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A. 2014  jau šį penktadienį, sausio 30-ąją, bus išdalyti Kauno „Žalgirio“ arenoje – metų muzikos šventėje, kurioje koncertuos Džordana Butkutė, Alina Orlova, Leonas Somovas ir Jazzu, „Colours of Bubbles“, Linas Adomaitis, „Man-go“, atgimstanti „Bavarija“, „Biplan“, „G&G Sindikatas“ su Vidu Bareikiu bei kiti žymiausi šalies atlikėjai. Renginį tiesiogiai transliuos TV3. Bilietus platina BILIETAI.LT ir „Bilietų pasaulis“ (www.bilietupasaulis.lt).

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai