Lytinių nusikaltimų atomazga: komikas Billas Cosby pripažintas kaltu

Billas Cosby pakeliui į teismą / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienį Filadelfijoje prisiekusieji pripažino garsų JAV komiką Billą Cosby kaltu dėl Andreos Constand apsvaiginimo ir lytinio išnaudojimo. Nusikaltimas buvo įvykdytas prieš keturiolika metų ir tai toli gražu ne vienintelis kaltinimas, per tą laiką pateiktas jam.

Keliasdešimt moterų paskutinius kelerius metus viešai pasakojo stulbinamai panašias istorijas apie patirtą seksualinę prievartą – komikas jas kažkuo apsvaigindavo, o tuomet, jau beveik praradusias sąmonę, išžagindavo. Tarp aukų buvo manekenių, padavėjų, „Playboy“ merginų ir moterų, anksčiau dirbusių pramogų versle.

Šie incidentai įvyko laikotarpiu nuo praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio iki 1996 metų įvairiose Jungtinių Valstijų vietose.

2005 metais duodamas parodymus teisme Billas Cosby prisipažino, kad įsigijo metakvalono ketindamas užsiimti seksu su mažiausiai viena moterimi, taip pat gavo septynis receptus raminamiesiems vaistams, kurių davė kitiems žmonėms.

Kaip dabar rašo „NYtimes.com“, po paskelbto verdikto aštuoniasdešimtmetis B. Cosby tyliai sėdėjo nudelbęs akis žemyn. Keletas moterų, kaltinusių komiką tais pačiais nusikaltimais ir kasdien stebėjusių teismo procesą, palaimingai sušuko, o tuomet tyliai pravirko.

Teisėjas Stevenas T. O'Neillas apibūdino tai „išskirtinai sunkia byla“, taip pat pridūrė bylą laimėjusiai moteriai ir kitoms aukoms: „Jūs daug paaukojote, bet jūs pasiaukojote, kad pasitarnautumėte teisingumui“.

B. Cosby advokatas Tomas Mesereau pareiškė, esą niekas dar nebaigta ir jie gali paduoti apeliaciniam teismui paraišką.

Turint omeny jo amžių, B. Cosby neabejotinai kalėtų iki savo mirties.

Skaitykite daugiau