Lukiškių kalėjime vyko patyriminis „Vasaros kino“ seansas

Lukiškių kalėjime vyko patyriminis „Vasaros kino“ seansas / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-25 15:04
Jau daugiau nei 14 tūkstančių žiūrovų pritraukęs „Kino pavasario“ projektas „Vasaros kinas“ pakvietė į išskirtinį patyriminį renginį buvusiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Sekmadienio popietę vykusių seansų programa susidėjo iš trijų dalių: partnerių „Open House Vilnius“ inicijuoto pasivaikščiojimo po pastatą, dokumentinio filmo apie Kalifornijos Folsomo kalėjime vykdomą terapinę programą „Terapija“ peržiūros ir žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuotos diskusijos su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe bei resocializacijos specialiste.

Kodėl vyrams reikia verkti

Ypatingo festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų dėmesio spėjęs sulaukti filmas „Terapija“ nukelia į Folsomo kalėjimą Kalifornijoje. Viename jo kambaryje paprasti pašaliečiai dalyvauja keturias dienas trunkančiame terapijos kurse su sunkiausiais nusikaltėliais. Terapijos metu visi kambaryje esantys vyrai vienas po kito gilinasi į savo praeitį. Šis autentiškas ir apnuoginantis procesas viršija terapijoje dalyvaujančių laisvų žmonių lūkesčius, ištraukia juos iš komforto zonos ir priverčia ne tik kalinius, bet ir pačius save pamatyti kitaip. Filmas siūlo autentišką žvilgsnį į tai, kas vyksta už aukštų betono sienų, plieninių durų ir mūsų kultūroje egzistuojančios dehumanizacijos, kad atskleistų esminį kaltės išpirkimo ir pasikeitimo momentą.

Lukiškių kalėjime vyko patyriminis „Vasaros kino“ seansas / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.
Lukiškių kalėjime vyko patyriminis „Vasaros kino“ seansas / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.

„Po filmo garantuojamos karštos diskusijos, kodėl vyrams reikia verkti ir kaip arti gali priartėti dokumentininko kamera“, –  sako kino kritikė Aistė Račaitytė. Iškart po peržiūros, dalyviai buvo kviečiami pasiklausyti žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuoto pokalbio su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe ir resocializacijos specialiste, o taip pat pasidalyti savo mintimis ir išgyvenimais.

Galimybė pažinti neeilinę erdvę

„Open House Vilnius“ komanda renginio žiūrovus kvietė į savarankišką pasivaikščiojimą po tardymo izoliatorių-kalėjimą. Dalyviams buvo išdalyti specialiai renginiui paruošti pasivaikščiojimo maršruto lankstinukai, kurie supažindino su pastato istorija, architektūra. Pasivaikščiojimo metu dalyviai aplankė nuteistųjų kameras, pasivaikščiojimų kiemelius.

„Vasaros kino“ seansai neįprastose Vilniaus viešose erdvėse – tai „Kino pavasario“ dovana vilniečiams artėjančio 25-ių metų jubiliejaus proga. Seansai, kaip ir jų vietos, bus netikėtos, tad patariame sekti informaciją festivalio feisbuko ir instagramo paskyrose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai