LRT televizija Astai Baukutei durų neužtrenks: „Cenzūros pas mus nėra“

Rimvydas Paleckis ir Asta Baukutė / V.Ovadnevo ir L.Balandžio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-09 15:59
LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas, televizijos vadovas Rimvydas Paleckis sako, kad po savaitgalį nuaidėjusio skandalo televizijos durys aktorei Astai Baukutei nėra užtrenktos: demokratiškoje šalyje nėra cenzūros. Tiesa, jis abejoja, ar dabar kas nors aktorę kviestų į LRT laidas.

Aktorė Asta Baukutė skandalo sūkuryje atsidūrė po to, kai penktadienio vakarą LRT eteryje buvo parodyta pramoginė laida „Atspėk dainą“. Iš anksto nufilmuotoje, ir tik vėliau ištransliuotoje laidoje A.Baukutė išsišoko demonstruodama Hitlerį vaizduojantį gestą. Nors laida buvo sumontuota, šio epizodo niekas neiškirpo.

Dėl šio incidento kilus ažiotažui, LRT televizija paskelbė nutraukianti visus sutartinius ryšius su televizijos laidų prodiuserio Modesto Karnaševičiaus įmone „Viena planeta“, kuri ir kūrė minėtą laidą.

Ir nors M.Karnaševičiaus produkcijai LRT eteryje vietos neliko, skandalo centre atsidūrusi A.Baukutė jame rodytis gali. Na, bent jau teoriškai, sako LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas, televizijos vadovas Rimvydas Paleckis.

Skandalas – it peilis į nugarą

Bendraudamas su 15min R.Paleckis pasakojo, kad M.Karnaševičiaus įmonė LRT televizijai kūrė pramoginio pobūdžio laidas – anksčiau rodytą „Auksinį balsą“, taip pat „Dainų dainą“. Pastaruoju metu prodiuseris kūrė tik dėl kilusio skandalo nutrauktą laidą „Atspėk dainą“.

„Švelniai pasakius, jaučiuosi nemaloniai, pusiau išduotas. Ta kompanija daug metų dirbo ir su mumis, ir su kitomis televizijomis. Buvo toks peilis į nugarą, kai iš esmės pasitiki žmonėmis, duodi jiems kurti atsakingus projektus, jie šiuos tikrai gerai daro daug metų, niekad nesulaukia priekaištų, o tada... Ši kompanija mums kūrė pramoginius, muzikinius projektus. Jie pas mus yra tikrai matomi, nors jų ir nedaug“, – kalbėjo R.Paleckis.

Ką LRT rodys vietoje „Atspėk dainą“? „Artimiausias penktadienis – Sausio 13-oji, taigi programa buvo suplanuota iš anksto, ir šios laidos rodyti neketinome. Dar kitą penktadienį irgi numatytas išankstinis projektas. Taigi vienaip ar kitaip, artimiausias dvi savaites laidos „Atspėk dainą“ ir nebūtume rodę. Dėl to dabar mums nereikia verstis per galvą. Bet, žinoma, dvi savaitės televizijoje yra labai trumpas laikas, todėl jau svarstome, ką reikės rodyti vėliau“, – tikino.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

R.Paleckio teigimu, dėl skandalo kalti visi, kas prisidėjo prie eteryje pasirodžiusios laidos kūrimo. Jis sako, kad dirbdamas su žmonėmis demonstruoja pasitikėjimą, todėl negalėjo įsivaizduoti, kad šitaip nutiks.

„Didžiausią savo atsakomybę jaučiu už tai, kaip mums pavyksta suplanuoti eterį ir jo kūrėjus. Tai – mano pagrindinė atsakomybė. Neįsivaizduoju savęs sėdinčio ir peržiūrinčio laidas vien dėl to, kad atsitiko šis įvykis. Manau, didžioji mūsų pasirinktų prodiuserių, žurnalistų dalis yra atsakingi žmonės, kuriems nereikia aiškinti tokių dalykų. Visgi manau, kad po šio incidento jie dažniau konsultuosis su mūsų juristais, taip pat su manimi. Pas mus yra ta normali praktika, kad susitinkame, aptariame, pasikonsultuojame, o galų gale man tenka priimti sprendimą. Taip būna, kai dėl kažko kyla abejonių. Man keista, kad šiuo atveju niekam nekilo jokių abejonių – nei vedėjams, nei režisieriams, prodiuseriams, operatoriams, laidos dalyviams. Man tai labiausiai nesuprantama šioje istorijoje. Iki šiol esu sutrikęs dėl tokios, galima sakyti, išdavystės, provokacijos ar idiotizmo“, – kalbėjo.

Cenzūros nėra ir nebus

Paklaustas apie A.Baukutę R.Paleckis sakė kilus skandalui asmeniškai su ja nekalbėjęs. „Nei anksčiau su ja bendraudavau, nei dabar turiu apie ką su ja kalbėti. Nelabai ją pažįstu“, – sakė jis.

Neatmesčiau tikimybės, kad ji pasirodys mūsų eteryje, kitaip prieštaraučiau savo įsitikinimams dėl žodžio laisvės ir demokratinės visuomenės.

Į klausimą, ar A.Baukutei ateityje atsiras vietos LRT eteryje, R.Paleckis sakė: „Niekada nesikišiu į žurnalistų teisę rinktis pašnekovus. Kai pats kūriau laidas, visad rinkdavausi juos pagal savo supratimą. Šiuo atveju, toliau laikysiuos to principo: niekam niekada nenurodinėsiu, ką kviesti ir ko ne. Patys žmonės turi jausti, kuo mes skiriamės nuo komercinių televizijų. Jei jie nesupranta, šioje televizijoje jiems ne vieta. Cenzūros pas mus nėra. Neatmesčiau tikimybės, kad ji pasirodys mūsų eteryje, kitaip prieštaraučiau savo įsitikinimams dėl žodžio laisvės ir demokratinės visuomenės. Visgi nemanau, kad kažkas, dirbantis LRT, artimiausiu metu, o ir ne tik artimiausiu, sugalvos ją kviesti ir kalbinti.“

Pokalbį su 15min R.Paleckis baigė tikindamas, kad savo principų LRT televizija nekeis: „Šiuo atveju neišvengiamai esu atsakingas už turinį, tuo pačiu ir už kitų klaidas. Kai pats padarau klaidą, man lengva paaiškinti, kodėl ją padariau. Dabar tenka aiškintis už kitų klaidas, ir man tai sudėtingiau. Ką darysi, toks darbas. Savo esminių principų mes nekeisime. LRT yra atvira visoms nuomonėms, bet yra sveiko proto, padorumo, vulgarumo ribos, temos, kuriomis juokaujant reikia pagalvoti 10 kartų. Stengsimės griežtinti tų žmonių, kurie pretenduoja dirbti su LRT, kontrolę.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai