LRT darbuotojams dvyliktą kartą įteikti „bitinukai“, geriausia laida tapo „Labas rytas, Lietuva“

„Bitinukų“ įteikimo ceremonija / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Astra Petkūnaitė
Publikuota: 2013-01-23 17:36
Trečiadienio vakarą LRT televizija ir radijas apdovanojo savo darbuotojus LRT „oskarais“ – „bitinukų“ statulėlėmis. Dvyliktą kartą surengta apdovanojimų ceremonija skirta pagerbti darbuotojus, savo darbu ir kūrybiškumu puošiančius nacionalinio transliuotojo eterį.

Iškilmingą renginį pradėjo dainininkė Katažina Nemycko su savo vadovaujamu choru. Kolektyvas atliko legendinį kūrinį „Laikas“. „Bitinukų“ įteikimo ceremonijos vedėjais tapo 25-ąjį gimtadienį švenčiančios laidos „Labas rytas, Lietuva“ veidai – Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė.

Pas geriausius atskrido aštuoni „bitinukai“

Geriausiu LRT radijo laidų vedėju ar žurnalistu tapti pretendavo Edvardas Kubilius, Justina Mitkaitė ir Raminta Jonykaitė. Tačiau iš politikės Irenos Degutienės rankų apdovanojimą gavo E.Kubilius. „Eidamas į darbą radijuje einu kaip į šventę“, – prisipažino jaunasis radijo laidų vedėjas Edvardas. 

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Nemira Pumprickaitė, Justina Navickaitė ir Andrius Tapinas pretendavo tapti geriausiu LRT televizijos laidų vedėju ar žurnalistu. Tradicinį „bitinuką“ iš Editos Mildažytės rankų gavo ir geriausia LRT žurnaliste tapo J.Navickaitė, dirbanti laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ir „Laba diena, Lietuva“, kur skaito spaudos žinias bei dirba reporte. „Labas rytas“ mane užaugino ir yra geriausias kolektyvas pasaulyje“, – rankose spausdama „bitinuką“ sakė Justina. 

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

LRT radijas taip pat apdovanojo judėjimą „Darom“ už pastangas ir iniciatyvą tvarkant mūsų aplinką.

Metų LRT debiutantu tapti pretendavo Arnas Mazėtis, Ugnė Galadauskaitė ir Mindaugas Raguotis. Tačiau tik vienam iš jų buvo įteiktas garbingas „bitinukas“. LRT naujienų tarnybos vadovas Andrius Matonis džiaugėsi galėdamas šį apdovanojimą įteikti kolegei U.Galadauskaitei, kuri dirba jo komandoje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Iki sausio 20 dienos buvo galima balsuoti ir už 2012-ųjų Metų kultūros šviesulį – žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Metų kultūros šviesuliu išrinkta Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Ažuožerių filialo vyresnioji bibliotekininkė Daiva Agafanovienė.

Geriausiu serialu rodomu per LRT televiziją pretendavo tapti „Gražiausios pasaulio pasakos“, „Šerlokas“ ir „Prisikėlęs faras“, „Apokalipsė“. Kam atiteko šis garbingas apdovanojimas paskelbė programų direktorius Rolandas Maskoliūnas. Geriausiu serialu paskelbtas serialas „Šerlokas“. „Jūsų, žiūrovai, skonis yra puikus“, – paskelbęs laimėtoją sakė R.Maskoliūnas.

LRT naujienų tarnybos vadovo pavaduotojas Jonas Ramelis trečiadienio vakarą pelnė garbingiausią vakaro apdovanojimą. Ilgametis LRT darbuotojas pelnė Garbės „bitinuką“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Sonata Jadevičienė, Regina Verbaitienė ir Algis Mateika pretendavo tapti LRT profesionalu, dirbančiu radijuje. Laimėtoją išrinko patys LRT darbuotojai. Radijo laidų programų direktorė Guoda Litvaitienė „bitinuką“ įteikė S.Jadevičienei. „Labai ačiū jums už gražius žodžius, o kad šiuo keliu galiu eiti, noriu padėkoti savo tėvams“, – iš jaudulio virpančiu balsu dėkojo LRT radijo laidų garso režisierė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

LRT profesionalu, dirbančiu televizijoje, pretendavo tapti Justas Puluikis, Artūras Mažeika ir Margarita Liaudanskienė. „Bitinuką“ šio apdovanojimo laimėtojai archyvarei M.Liaudanskienei įteikė LRT televizijos direktorius Rimvydas Paleckis. „Sakoma, kad, ko prašysi, to negausi, bet čia yra priešingai“, – juokaudamas laimėtoją pristatė R.Paleckis.

Geriausia LRT radijo laida pretendavo tapti laidos „Nežinau“, „Pašnekesiai apie tave ir kitus“ bei „Laida rusų kalba“. Šį titulą pelnė radijo laida „Pašnekesiai apie tave ir kitus“.

Geriausia LRT televizijos laida pretendavo tapti laidos „Labas rytas, Lietuva“, „Savaitė“ ir „Mūsų laisvės metai“, tačiau geriausios laidos vardą pelnė tik viena. Česlovas Juršėnas „bitinuką“ įteikė laidos „Labas rytas, Lietuva“ prodiuseriui Modestui Naudžiui.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai