LRT apdovanojimuose „Auksinės bitės“ – garsūs televizijos žmonės

Renginio svečiai / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-25 18:50
Ketvirtadienio vakarą Vilniuje surengti kasmetiniai apdovanojimai „Auksinės bitės“, subūrę ryškiausias nacionalinės televizijos žvaigždes.

Per kasmetinę apdovanojimų ceremoniją Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pagerbė tuos, kuriais didžiuojasi – profesionalus, kurių dėka pastaraisiais metais eterį išvydo geriausios radijo ir televizijos laidos, straipsniai, specialieji projektai.

Apdovanojimai „Auksinės bitės“ surengtos skandalo fone – tą pačią dieną, kelios valandos prieš renginį, į pirmąjį posėdį susirinko Seimo komisija, tirsianti LRT veiklą. Posėdžio metu buvo nutarta suformuluoti klausimus 14 institucijų ir paprašyti visuomenės informacijos apie LRT veiklą. Komisiją domina LRT darbuotojų atlyginimai, viešieji pirkimai ir sutartys su laidų prodiuseriais.

Tačiau nerimo ir rūškanų veidų apdovanojimuose „Auksinės bitės“ nebuvo matyti. Raudonuoju LRT „oskarų“ kilimu žengė ryškiausios televizijos žvaigždės – Arūnas Valinskas, Gerūta Griniūtė, Violeta Baublienė, Eglė Daugėlaitė ir daugelis kitų.

Šventinę vakaro atmosferą palaikė LRT ritmo grupė. Susirinkusiems taip pat koncertavo grupė „Twosome“, Česlovas Gabalis ir Rosita Čivilytė bei Bjelle. Renginį vedė Arnas Mazėtis ir Aistė Plaipaitė.

Pirmasis apdovanojimas įteiktas geriausiam LRT radijo žurnalistui. Jais šiemet tapo net du žurnalistai – Rūtą Kupetytė ir Edvardas Kubilius – šių metų vasarą surengę žurnalistinę kelionę po Lietuvą.

Atsiimti apdovanojimo ant scenos užlipo geriausia LRT televizijos žurnaliste pripažinta Irma Janauskaitė.

Kartu su „Auksinėmis bitėmis“ jau keturioliktą kartą rengiami ir LRT radijo „Metų žmogaus“ rinkimai. Pirmuoju „Metų žmogumi“ tapo prezidentas Valdas Adamkus, o šįkart šis titulas skirtas Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovui, profesoriui Rimantui Kėvalui už iškeltus į viešumą faktus apie smurtą šeimose patiriančius vaikus ir už atkreiptą žmonių dėmesį į jų pačių abejingumą.

Pasveikinti LRT radijo metų žmogų pakviesta radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė.

„Šiemet mums tikrai nebuvo sunku išrinkti, mes gana vieningai sutarėme šį titulą skirti gydytojui, kuris ne tik juos gydo, bet ir kalba negalinčiųjų apsiginti vardu“, – sakė G. Litvaitienė.

Įteikti garbės apdovanojimą už nuopelnus bei ilgametį darbą ir sveikinimo kalbą tarti buvo pakviestas LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. Šis apdovanojimas įteiktas pirmosios televizijos transliacijos įvykio herojui, režisieriui Anuprui Lauciūnui.

„Neabejokite, kad esate geriausi, tikėkite tuo ir darykite savo darbą. Televizija turėjo pradžią, bet neturi pabaigos ir dėl to mes įteikiame apdovanojimą pirmosios transliacijos režisieriui A. Lauciūnui“, – kalbėjo A. Siaurusevičius.

Į sceną užlipęs laureatas tikino esantis sujaudintas tokio garbingo apdovanojimo. „Priimu jį kaip visos mano kartos, kuri kelis dešimtmečius dirbo Lietuvos televizijoje, apdovanojimą. Tie žmonės, kurie kelis dešimtmečius čia dirbo, paliko gražią brydę Lietuvos televizijos istorijoje“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė A. Lauciūnas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai