Lotynų Amerikoje – keliautojų Ivetos ir Amandos nuotykiai: džiunglių pavojai ir atrasta nauja aistra

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Kanevičiūtė, 15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Kas dažniausiai nutinka tiems avantiūristams, kurie metę sėkmingus darbus užsideda kuprinę ant pečių ir leidžiasi į kelionę aplink pasaulį... O gal labiau – kelionę į save? Atsakymą tikrai žino po Lotynų Ameriką keliaujančios geriausios draugės Iveta ir Amanda, kurios vieną dieną nusprendė pakeisti savo rutiną. Dabar kiekvienos dienos nuotykiu džiunglėse jos dalijasi „TikTok“ platformoje ir apie atrastą naują gyvenimo būdą pasakoja tūkstančiams sekėjų.

Po sėkmingų pasiekimų – tuštuma ir noras ją užpildyti

Turbūt ne tik aš, bet ir kiti internautai jus atrado per „TikTok“ platformą. Vis dėlto, manau, ne džiunglėse užsimezgė graži draugystė. Todėl įdomu pažvelgti į pačią pradžią – kada susipažinote?

Iveta: Iš tikrųjų turime visai įdomią susipažinimo istoriją. Abi užaugome Airijoje, o susibendravome, kai mums buvo apie 13 ar 14 metų.

Amanda: Bet ilgai nebendravome, nes Iveta buvo toks smarkus vaikas, o aš – tylus. Atsimenu, kad buvo toks miestelis, kur Iveta gyveno ir buvo daug lietuvių, o aš atvažiavau iš kito, ir taip susipažinome. Bet dabar galvoju, ar dar buvome draugės, nes būdavai per daug smarki (juokiasi).

Iveta: Praėjo daug metų ir taip išėjo, kad susitikome bendroje draugų grupėje. Susidraugavome ir po kelerių metų draugystės išsiaiškinome, kad mes abi gimėme Šiauliuose ir į Airiją atvažiavome 11-os metų. Mūsų gyvenimo istorija – visiškai vienoda. Netgi mūsų šeimos vienos kitas pažįsta. O artimesnės tapome dėl „Erasmus“ programos Madride. Čia kartu praleidome daug laiko, o vėliau kuriam laikui grįžome į Airiją.

Amanda: Mes tiesiog visą laiką juokėmės (juokiasi).

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.

Juokėtės, juokėtės ir sugalvojote – metas keliauti. Bet spėju, kad mintis išvykti į kitą žemyną kilo ne per dieną ir ne per dvi. O kada ir kodėl?

Iveta: Mes abi baigėme universitetus.

Amanda: Aš baigiau Rygos universitete ekonomiką ir išvykau į Aziją. Jau tada pamačiau, ką reiškia keliavimas. Supratau, kad tai nėra tiesiog keliavimas, ir galvojau sugrįžti ne į Aziją, o į Lotynų Ameriką, kur gamta gyvesnė. Su Iveta kaip tik tuo metu gerai suėjome.

Iveta: Aš irgi baigiau universitetą bei gerai šnekėjau ispaniškai. Kaip tik visą gyvenimą turėjau svajonę nuvažiuoti į Lotynų Ameriką – klausiausi dainų, kurios populiarios, žiūrėjau serialus. Tokia svajonė ir liko. Tuomet pradėjome dirbti ir įklimpome į kasdienybę. Darbas, namai, rutina. Viskas taip nuobodžiai.

Amanda: Pagal modernius standartus buvome visai sėkmingos. Baigėme universitetus, dirbome visai gerus darbus. Atrodo, viskas kaip ir pasiekta. Bet radome gyvenime blankumą. Po truputį rutina pradėjo žudyti.

Iveta: Tada sugalvojome, kad vis dėlto reikia susitaupyti pinigų, kiek tik galima daugiau, ir išvykti. Kaip tik korona tam padėjo. Sakėme, kad reikia vykti į Lotynų Ameriką ir pabandyti atrasti save.

Amanda: Ta kelionė nėra tik aplink pasaulį ar Lotynų Ameriką, bet kelionė ir į save. Anksčiau nebūčiau supratusi, kad tu ne tik keliauji ir atrandi dalykus išoriniame pasaulyje, bet ir vidiniame. Šiose kelionėse daug apie save sužinai. Tai nuostabu, kai atsiranda variklis atrasti save ir pasaulį aplink.

Idėja gimė, kryptis, kur vyksite, – taip pat. O kaip į tokį sprendimą reagavo jūsų artimieji?

Iveta: Išleido (juokiasi). Aišku, visi jaudinosi. Mano šeima taip pat – sakė, kaip bus, jei nutiks kas nors blogo. Bet mes kol kas nelabai turėjome nemalonumų. Manau, reikia mažiau bijoti ir pasinerti į duotas galimybes.

Amanda: Draugas sakė, kad neįsivaizduoja, kaip taip važiuoju, kaip nebijome. Tas gyvenimo džiaugsmas ir yra, kai išlipi ir komforto zonos ir pajauti tikrą gyvenimą. Kai jį pajauti – niekas nebaisu. Reikia žengti tą pirmą žingsnį ir viskas tikrai įmanoma. Jei nori patirti gyvenimą, tai niekas nėra stabdis, tik tu pats. Visada bus žmonių, kurie bijos.

Iveta: Mes sutikome merginą, kuri jaunesnė už mus ir ji viena atvažiavo į Kostą Riką. Su savimi pasiėmė tik 2 tūkst. eurų.

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.

Dvi kuprinės ir vienas tikslas – pažinti Lotynų Ameriką

Esate minėjusios, kad išvykote su dviem kuprinėmis ant pečių. Smalsu, koks jų turinys. Ką vežėtės į šią kelionę?

Iveta: Mes įsidėjome minimaliai rūbų – kelis marškinėlius, šortus, apatinius, ilgas kelnes darbui ir marškinėlius ilgomis rankovėmis. Visko po vieną. Dar po megztinį ir striukę, bet keliais drabužiais teko atsikratyti ir juos atidaviau džiunglėse žmonėms, nes buvo beprotiškai karšta. Ir man užėmė vietos kuprinėje, buvo sunku vežiotis (juokiasi).

O daugiausiai dėjomės elektroniką. Įsidėjau nešiojamą kompiuterį, telefoną ir aparatą filmuoti tiktokams. Ai, mes dar vežiojomės projektorių, kur gal vieną sykį panaudojome, kad galėtume pažiūrėti filmą džiunglėse. Bet nerekomenduojame to daryti (juokiasi). Pasinaudojome kartą ir viskas, daugiau nebežiūrime, nes pats gyvenimas kaip filmas.

Amanda: Vienas įdomus faktas, kad įsidėjome visokiausių šampūnų, higienos priemonių, bet nuvažiavus į pirmas džiungles jų neprireikė. Sužinojome, kad šampūnu naudotis upėje negalima, kas savaime mums buvo aišku. Turėjome tokį natūralų muilą, prausdavomės, kur užlipus aukščiau buvo padaryta, kad vanduo tekėtų ant žemės, bet ne į upę. Tačiau visų cheminių prekių, kurias atsivežėme, jau seniai nebeturime.

Iveta: Visko nebėra. Sužinojome, kad tos priemonės – tiesiog reklama. Dabar visiškai švarūs plaukai. Būna, kad išlauki mėnesį ir nebereikia jų naudoti.

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.

Aptarėme daiktus, o dabar judėkime toliau. Kokia buvo jūsų pirmoji kelionės stotelė?

Iveta: Prieš Lotynų Ameriką iš pradžių keliavome į Indiją. Išlaikėme jogos mokytojų kursus ir pradėjome praktikuotis. Labai patiko ir norėjome sužinoti daugiau. Sužinojome, kad būtent Indija yra jogos sostinė ir supratome, ką reiškia keliauti, pamatyti ne tik aplinką, bet ir save. Tuomet grįžome porai savaičių namo ir išvykome į Kosta Riką.

Amanda: Indijoje atradome aistrą jogai ir jos principus gyvenimui. Supratome, ką reiškia iš tikrųjų pajusti, gyventi ne monotoninį gyvenimą, o jausti gyvybę kiekvienoje akimirkoje, ką keliavimas ir suteikia.

O grįžtant prie Kosta Rikos, prisiminiau, vieną iš stipriausių dalykų, kai atsikeli ir nežinai, kur nuneš nauja diena. Nėra taip, kad šiandien penktadienis, tu atsikelsi ir darysi tai ar tai. Čia tu sutinki nuostabių žmonių, patiri neįtikėtinų nuotykių. Tu būni čia ir dabar. Ir gamta jos nuostabi. Be to, ji viena iš taikiausių šalių, neturinti savo kariuomenės, bet turinti gamtą, kurioje naudojama atsinaujinanti vandens, saulės varoma energija. Norėjome nuvykti ir susipažinti su jų kultūra.

Iveta: Išsiaiškinome, kad labai daug bendraminčių važiuoja į Kosta Riką. Dėl tų pačių priežasčių, kurias paminėjo Amanda, – ji taiki ir švari šalis su gražia gamta. Mes čia turėjome nerealių ir tikrų potyrių bei nuotykių. Manau, kad ten grįšime. Tai bus mūsų pirmoji ir paskutinė stotelė.

Keli žmonės, su kuriais bendravome, sakė, kad ten yra tokia bendruomenė, kur gyvena žmonės iš Amerikos, Kanados bei Europos. Ir jie stato planetai padedančius projektus – vandens valymo sistemas, kur su augalais išfiltruoja vandenį.

Amanda: Ir su jais buvo labai gražu bendrauti. Mes daug išmokome ir supratome. Žmonės susirenka, turi sistemą ir naudoja kriptovaliutas. Tokiose bendruomenėse yra pabrėžtas bendras gyvenimas, dalinimasis ir kiekvieno žmogaus balsas įskaičiuotas.

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.

Ir tada iš bendruomenės patraukėte į džiungles Kolumbijoje?

Iveta: Džiunglėse buvo visi mūsų išgyvenimai. Prieš kurį laiką nusileidome iš Siera Nevados džiunglių Kolumbijoje. Džiunglėse buvo pats nuostabiausias laikas, kurį galima buvo patirti. Gyvenome be elektros, vandens, be jokio modernaus komforto. Labai daug laiko buvo praleista su savimi, gamta, kuri buvo be proto graži.

Atsirasdavome vietose, kur nebūdavo resursų gaminti valgio, įprastų daiktų. Suteikiama galimybė pabandyti kurti su tuo, ką turi. Galiu pasigirti, kad išmokau valgyti daryti iš nieko (juokiasi). Ten nebuvo pakankamai reikalingų virtuvinių įrankių, jokių ingredientų. Iš tikrųjų – ryžiai ir kelios daržovės, kurias gali valgyti porą savaičių.

Kartais faina neturėti visko po ranka, neturėti parduotuvių kelis žingsnius nuo namų. Esi priverstas pamąstyti daugiau, pasitelkti kūrybiškumą, kurį esame praradę šioje modernioje civilizacijoje.

Kaip atrodydavo jūsų įprasta diena džiunglėse?

Iveta: Atsikeldavome prieš 6 val., nes darėme jogą, meditavome. Pasidarydavome savo rytinę rutiną, kas yra būtina mūsų gyvenime būdui, ir tada eidavome dirbti. Mes savanoriaujame per „Workaway“ platformą, kur gauname visokius darbus.

Pavyzdžiui, vienose džiunglėse dirbome po 4-5 valandas, nes vienur sunkiau, kitur lengviau. Išdirbame tas valandas per dieną ir po to tiesiog turime laisvą laiką.

Džiunglėse buvo upė ir nueidavome prie jos medituoti, užsiimti joga, kūrybiniais darbais. Bandėme laiką panaudoti protingai, paskui darėmės pietus, bendravome su kitais savanoriais, o štai vakare kurdavome laužą, gamindavome vakarienę. Nors labai paprastai leidome laiką, bet buvo labai gera sielai.

Amanda: Bendruomenėje buvo panašiai. Atsikeldavome prieš 7 val. ir jau būdavome veiksme. Kaip įprasta – rytinė rutina, o tada darbas. Bet darbas bendruomenėje buvo šiek tiek sunkesnis, nes atrinkinėjome medieną, kurios nereikėtų išmesti, bet ji būtų panaudota teisingai. Ir, kas smagiausia, į darbą galėdavai įsijungti tada, kai gerai jausdavaisi tą dieną. Jei nesijauti, tai be problemų gali ilsėtis. Ten žmonės emociškai subrendę ir supratingi, atsižvelgia į kiekvieno savijautą. Tas pasitikėjimas duoda daugiau motyvacijos, tai yra paprastas žmogiškumas.

O po darbo prasidėdavo linksmybės. Pabaigi darbą, pavalgome ir su tokiu džipu pasivažinėdavome po vietovę. Toje bendruomenėje vykdavo renginiai, kur virš 100 žmonių susirinkdavo. Mama pasakojo, kad kaime irgi taip vykdavo linksmybės (juokiasi).

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.

Išmoktos pamokos – meilė sau ir gamtai

Labai drąsiai kalbate apie savarankišką gyvenimą džiunglėse, bendravimą su kitais keliautojais, bet nepaminėjote kitos pusės – saugumo. Ar pačioms nebuvo baimės, kad kažkas gali nutikti?

Iveta: Mes visą laiką būname dviese. Palaikome viena kitos kompaniją, taip pat sutinkame daug žmonių, su kuriais irgi pakeliaujame. Buvome susiradusios porelę, su kuria kelias savaites keliavome.

Amanda: Su jais pasidarėme tokį fainą laiko leidimą. Turėjome stovyklą, rengėme visokias dirbtuves ir kartu vedėme užsiėmimus, rinkome šiukšles nuo paplūdimio. Buvo sąmoningas laiko leidimas, kuris priveda prie saviugdos.

Iveta: Be to, mano ispanų kalba labai padeda. Aš greitai paklausiu vietinių, kur eiti, jie pasako, o ir priduria, kur neiti. Ir išgirdę, kad kalbu ispaniškai, jaučia didesnę pagarbą, nebando apgauti. Tuo metu jei būni visiškai žalias turistas, mėgina apgauti.

Taigi netikėtų pavojų išvengėte?

Iveta: Buvome užsirezervavusios butą per „Airbnb“ bet paskutinę minutę, kai grįžome iš karnavalo, mums atsiuntė kitą adresą, į kurį ir nuvažiavome. Nuvažiavusios sutikome moterį, kuri sakė, kad nieko neišnuomavo ir prašė iš naujo susimokėti. Paskambinome savininkui, kuris jis patikino, kad viskas gerai, patarė mums ten pasilikti, o jis per tą laiką paskambins ir viską suderins. Bet tiesiog bandė apgauti. Galiausiai viskas buvo gerai, nes iš patikimo puslapio užsisakėme kambarį ir atidavėme pinigus moteriai.

Amanda: Iš tikrųjų didžiausi pavojai tyko džiunglėse, nes ten yra daug nuodingų gyvačių. Paskutinėse džiunglėse, kuriose buvome, savininkams jų šuniukas buvo kaip vaikas, jie jį stipriai mylėjo, ir jam įkando nuodinga gyvatė. Jie nespėjo jo nuvežti pas veterinarą ir mes visi kartu laidojome. Buvo tikrai liūdna patirtis.

Aš irgi buvau prie tos pačios nuodingos gyvatės, kuri mirtina ir žmogui, bet ji nušliaužė nuo manęs greitai. Bet esant džiunglėse, jei gyvatė ar koks nors kitas gyvūnas įkastų, būtų sunku surasti pagalbą.

Iveta: Bet tos gyvatės pačios pirmos nepuola. Su šuniuku taip išėjo, nes turbūt jis su ja žaidė.

Man asmeniškai baisiau būti mieste nei džiunglėse. Jose jaučiu tylą, ramybę, saugumą, o grįžus į civilizaciją vis siūlo suvenyrus. Žmonės tiesiog yra tavo erdvėje, o aš nuo to atpratau. Todėl ir savo vaizdo įrašais norime žmonėms padėti grįžti prie gamtos, laiko leidimo su savimi.

Panašu, kad per šiuos mėnesius įgijote ne vieną svarbią pamoką. Kuriomis labiausiai džiaugiatės?

Amanda: Išmokome, kad reikia ne tik gamtą mylėti, bet ir save. Daug kas gali pasakyti, kad myli gamtą, bet ne visi pažiūri į tai, kas po kojomis. Iš naujo supratome, kaip svarbu išreikšti meilę gamtai, sutikome žmones, kurie gyvena „zero waste“ (Atsakingas vartojimas, rūšiavimas arba perdirbimas – aut. past.), išklausėme jų, kodėl verta taip gyventi, ir padarėme pokyčių savo gyvenimo būde.

Dar pamatėme, kas yra laiko leidimas. Dirbant darbus ar gyvenant savo gyvenimus, nebūdavo daug laiko saviugdai, savęs paieškoms. Dabar tai suprantame. Iveta parašė kelias dainas, aš rašau poeziją. Turime ketinimų piešti ir užsiimti kūryba. Užsiimame visokiais kūrybiniais projektais, kur vėl gali būti vaikas ir ieškoti dalykų savyje (šypsosi). Išmokstame tai, apie ką seniai galvojai, bet neradai tam laiko. Čia tam toks spyris.

Iveta: Manau, kad nežinomybė ir nauji dalykai yra keliavimo variklis. Išmoksti adaptuotis prie kiekvienos dienos, kuri yra skirtinga. Mes prieš keliaudamos nieko neplanuojame, tiesiog sekame, kas dabar vyksta, kas yra įdomu.

Ir mus lydi sėkmė tokiame gyvenimo būde, nes atsirandame ten, kur turime būti. Tai yra puikios vietos, kur sutinkame nuostabius žmones, iš kurių taip pat be galo daug išmokstame. Iš tikrųjų viskas – kaip per sviestą (šypsosi).

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką / Asmeninio albumo nuotr.

O ar namų ilgesys nekankina?

Iveta: Tiesą pasakius, pasiilgome šeimos ir draugų, bet ir prisimename, kad sėdime pasaulyje, kur amžina vasara. Aišku, reikės grįžti kažkada (juokiasi).

Amanda: Mano mama atvažiuos mus aplankyti, nes pačios greitu metu neplanuojame grįžti. Tiesiog gyvename dabartine akimirka. Net nežinome, kas mūsų laukia. Turime viziją, kad grįšime į Kostą Riką.

Ir bendruomenėje turime galimybę atvykti ilgesniam laikui, pačios kurti projektą pagal savo nuožiūrą, kad galėtume padėti planetai. Bet kiekvieną dieną viskas keičiasi.

Fotogalerija:

Ivetos ir Amandos kelionė po Lotynų Ameriką
+4

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Gretos Lebedevos rankose – antras bakalauro diplomas: studijų metu netrūko iššūkių

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių