Londone – princo Philipo atminimo ceremonija: po pertraukos viešumoje pasirodė ir Elizabeth II

Princo Philipo atminimo ceremonija Londone / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Kovo 29-ąją britų karališkajai šeimai – svarbi diena: Londone įvyko beveik prieš metus mirusio princo Philipo atminimui skirtas renginys. Į Vestminsterio abatijoje vykusias padėkos pamaldas už Edinburgo hercogą atvyko britų ir kitų Europos karališkųjų šeimų nariai. Po kelių mėnesių pertraukos viešame dideliame renginyje dalyvavo ir karalienė Elizabeth II.

Edinburgo hercogas princas Philipas mirė praėjusių metų balandžio 9-ąją, būdamas 99 metų. Praėjus beveik metams po jo mirties Vestminsterio abatijoje, Londone surengtos jo atminimui skirtos padėkos pamaldos, kurių metu siekta pagerbti jo tarnybą ir „ilgą pilnavertį gyvenimą“.

Velionio vyro pagerbimui skirtoje ceremonijoje pasirodė ir silpnos sveikatos Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II. 95 metų monarchė tokiame dideliame renginyje šiemet dalyvavo pirmą kartą.

Į ceremoniją Vestminsterio abatijoje ji keliavo iš Vindzoro pilies, o ją lydėjo kaltinimų dėl seksualinės prievartos sulaukęs princas Andrew. Tai – pirmasis viešas jo pasirodymas po kilusio skandalo. Sūnus motiną lydėjo iš automobilio į abatiją ir atgal.

Princo Philipo atminimo ceremonija Londone / „Scanpix“ nuotr.
Princo Philipo atminimo ceremonija Londone / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, monarchės patogumui užtikrinti buvo imtasi specialių priemonių. Pamaldos truko 45 minutes, o ji pati automobiliu atvežta prie šoninių bažnyčios durų – kertant kelią per Poetų kampelį, ji greičiau pasiekė abatijos priekį, kur jos laukė vaikai ir anūkai.

Nors Elizabeth II neseniai pripažino, kad judėti jai yra sunku, reikiamose pamaldų vietose ji stojosi, visai kaip ir kiti abatijoje buvę žmonės.

Elizabeth II, kuriai kitą mėnesį sueis 96-eri, nuo praėjusių metų spalio, kai ligoninėje praleido vieną naktį, nedalyvavo jokiuose svarbiuose renginiuose už karališkųjų rezidencijų ribų. Anksčiau šiais metais ji sirgo COVID-19.

Padėkos pamaldos už princą Philipą / „Scanpix“ nuotr.
Padėkos pamaldos už princą Philipą / „Scanpix“ nuotr.

Renginyje dalyvavo britų karališkoji šeima: princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla, Kembridžo hercogai princas Williamas ir Kate Middleton su vaikais – princu George'u ir princese Charlotte, princesės Eugenie ir Beatrice, karališkoji princesė Anne, jos dukra Zara Tindall su vyru Mike ir dukra Mia, princas Edwardas su šeima.

Į pamaldas atvyko ir Europos karališkųjų šeimų nariai: Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas ir karalienė Silvia, Monako princas Albertas II, Belgijos karalienė Mathilde ir karalius Philippe, Ispanijos karalius Felipe VI ir karalienė Letizia, Nyderlandų karalienė Maxima ir karalius Willem-Alexanderis su princese Beatrix, taip pat Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir įvairių labdaros organizacijų atstovai.

Princo Philipo atminimo ceremonija Londone / „Scanpix“ nuotr.
Princo Philipo atminimo ceremonija Londone / „Scanpix“ nuotr.

Skaičiuojama, kad antradienio rytą vykusioje ceremonijoje dalyvavo apie 1800 svečių – karališkosios šeimos narių, giminaičių, draugų ir žmonių, kurie gavo naudos iš princo Philipo labdaros.

Fotogalerija:

Princo Philipo atminimo ceremonija Londone (32 nuotr.)
+26

Žmonės.lt primena, kad šviesaus atminimo princas Philipas į paskutinę kelionę palydėtas balandžio 17-ąją. Šv. Jurgio koplyčioje, seniausioje karališkoje rezidencijoje Vindzoro pilyje, su mylimu šeimos nariu atsiveikino patys artimiausi.

Pagal tuo metu JK galiojusius pandemijos ribojimus atsisveikinime galėjo dalyvauti daugiausiai 30 žmonių. Svečių sąraše – karalienės Elizabeth II ir princo Philipo artimieji bei jo giminaičiai iš Vokietijos. Buvo paisoma Edinburgo hercogo noro – laidotuvės vyko be pompastikos, pačių brangiausių apsuptyje. 

Princo Philipo laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.

Ceremoniją, vykusią Vindzoro pilyje, esančioje į vakarus nuo Londono, stebėjo milijoninė televizijos auditorija, visuomenė buvo raginama likti nuošalyje dėl pasaulinės pandemijos.

Philipas, tapęs ilgiausiai princo konsorto statusą turėjusiu žmogumi per Britanijos istoriją, kelis dešimtmečius buvo ištikimas karalienės palydovas.

Jo mirtis po 73 santuokos metų paliko „didžiulę tuštumą“ Elizabeth II gyvenime, sakė antrasis poros sūnus princas Andrew.

Fotogalerija:

Princo Philipo laidotuvės (98 nuotr.)
+92
Skaitykite daugiau