Londone gyvenanti Viktorija Faith ieško naujų talentų Lietuvoje

Viktorija Faith
Autorius: Rūta Evelina Šutinytė
Publikuota: 2020-10-01 16:02
Londone gyvenanti lietuvė dainų autorė, kompozitorė ir atlikėja, aktorė Viktorija Faith neria į filmų kūrimo pasaulį. Jos artimiausi planai yra sukurti du pilnametražius filmus: miuziklą ir dramą, kurie yra labai susiję su jos asmeniniais išgyvenimais.

Viktorija ieško naujų talentų vaidmenims šiuose filmuose ir visus susidomėjusius kviečia jai rašyti Info@gfmempire.org

„Miuziklui dabar turiu surasti vaikiną, kuris moka gražiai dainuoti ir gali būti pagrindiniame vaidmenyje kartu su manimi. O dramai man reikia labai stiprių pagrindinių dviejų lietuviškai kalbančių charakterių vyrų ir vieno labai stipraus moteriško vaidmens. Bet čia yra pagrindiniai vaidmenys, man taip pat reikės tų aktorių, kurie filmuosis po porą dienų. Šie du filmai bus filmuojami Londone. Norėčiau padaryti atvirą aktorių atranką, kad jie tiesiogiai galėtų su manimi susisiekti elektroniniu paštu. Reikėtų kreiptis į „Global Film & Music Empire“. Viskas vyks internete, bet kai porą žmonių atrinksiu, aš pati atskrisiu į Lietuvą“, – kaip ieško naujų „žvaigždžių“, dalinasi Viktorija.

Mintis atrasti naujų talentų jai kilo grįžus iš aktorystės mokslų Los Andžele, Amerikos dramos meno akademijoje. Jau ten besimokydama, ji nusprendė, kad nebus viena iš tų aktorių, kuri laukia, kol kažkas jai kažką duos. Anot jos, Los Andžele reikia labai daug pažinčių arba būti turtinga, kad tave paimtų vaidinti kaip aktorę. O Viktorijos tikslas gyvenime yra būti pačiai sau prezidente. Nors grįžusi iš tų mokslų į Londoną ji nežinojo, ko imtis, suprato, kad turi pradėti kažką savo. Tuomet Viktorija įkūrė savo kompaniją, kuri vadinasi „Global Film & Music Empire“ ir užsiima filmų bei muzikos prodiusavimu.

Pastaruosius dvejus metus ji dėliojo ir rašė pirmų dviejų savo filmų scenarijus. Viktorija startuos su šiais dviem projektais ir neplanuoja sustoti. Turėdama pažinčių aktorių agentūrose, ji taip pat žada peržvelgti aktorius ir ten. Tačiau galbūt yra koks nors talentas, kuris kreipsis pats ir kuris labai jai „įstrigs“. Viktorija nenori būti tas žmogus, kuris vaidina, kad viskas yra labai sunkiai prieinama. Jai pačiai teko dalyvauti keletoje atrankų, kuriose matė, kaip buvo paimtas žmogus be patirties ir iš jo atrastas naujas talentas.

Viktorija Faith / Asmeninio albumo nuotr.
Viktorija Faith / Asmeninio albumo nuotr.

Užsideda prodiuserės kepurę

Aktoriaus talentas Viktorijai Faith yra svarbus 90 proc., o diplomai - 10 proc. Moteris mano, kad diplomai parodo, kiek žmogus turi disciplinos, o tai irgi yra svarbu aktorystei. Be aktorių, jai taip labai būtų įdomu susirasti, kas kuria filmus Lietuvoje, galbūt tai taptų bendru darbu. „Šiuo metu aš jau parašiau scenarijus, užsidedu savo prodiuserės kepurę. Darau biudžetus, ruošiame planus, manau, kad esu žmogus, kuris turi laikyti ranką ant visko. Visus paruošiamuosius prodiusavimo darbus darau pati. Vadovaujuosi tuo, ko teko išmokti apie filmų kūrimą. Kai grįžau iš Los Andželo, aš jau turėjau išsilavinimą, tad nebesinorėjo išleisti daugiau pinigų režisūros studijoms“, - apie šiuo metu vykdomus darbus pasakoja Viktorija.

Dairantis po kino pasaulį, jai teko lankytis ir didelių filmų filmavimo aikštelėje. Aktorių agentūrai, su kuria dirbo, pasakė, kad siūlytų jai bet kokią galimybę, net jet teks filmuotis masinėse scenose. Toks buvo Viktorijos ketinimas iš arčiau susipažinti su kino pasauliu. Anot jos, kai „įlendi“ į vieną filmą, randi daugiau pažinčių ir gali daug ko išmokti. Taip ji pamatė, kaip dirba didžiausių filmų „Rocketman“, „Greiti ir įsiutę“, „Men in black“ kūrėjai.

Viktorija Faith / Asmeninio albumo nuotr.
Viktorija Faith / Asmeninio albumo nuotr.

Tokia patirtis pravertė Viktorijai pirmajam savo miuziklui rašant muziką, scenarijų ir, be abejo, žvalgantis, kas tuo domisi. Pradėjusi ieškoti investicijų, ji važiavo į Niujorką. Londone lankėsi vienoje premjeroje, kurios direktorius išgirdęs moters gyvenimo istoriją, patarė jai ją atspindėti kine. Pastaruoju metu Viktorija dar ėmė dalyvauti Barnes filmų festivalyje, susijusiame su kino industrija.

Ji yra viena is prodiuserių ir kalbina bei ima interviu iš geriausių filmo dalyvių. To festivalio tikslas taip pat yra padėti pradedantiesiems filmų kūrėjams. O Viktorija nori kurti filmus, taigi vyksta bendradarbiavimas. Aktorystė jai padeda sužinoti pačiai apie save. Tačiau Viktorija suprato, kad jai labiau patinka kurti: nuo pačios idėjos gimimo iki įgyvendinimo.

Taigi Victoria Faith pastaruoju metu daugiausiai užsiima filmų kūrimu, bet kadangi jos nepalieka ir muzika, ji ketina užbaigti naują savo albumą. Pasak jos, jis bus žymiai geresnis negu ji anksčiau žadėjo. Pakeliavusi po pasaulį, ji pamatė, ko norėtų. „Apskritai nesu iš tų žmonių, kurie gimė labai turtingoje šeimoje. Aš, kaip ir visi Lietuvoje, gimiau, paprastomis sąlygomis. Gal nuo vaikystės įpratau viską daryti savomis jėgomis. Jeigu kalbame apie klipų darymą, pati sugalvoju idėją. Sėdžiu dienomis, naktimis ir galvoju pati apie apšvietimą, nors galėčiau pasamdyti tam žmogų“, – savo darbo filosofiją dėsto moteris.

Nors Viktorija sako, kad pačios kurti vaizdo klipai dažniausiai ne taip profesionaliai atrodo, bet tai yra įdomu jai pačiai: „Man patinka mokytis ir tobulėti“. Ji svarsto, galbūt tai yra koks psichologinis momentas, kad viską nori padaryti pati. Netgi jei tas rezultatas kritikuojamas, moteris žino, kad ji už jį atsako. Ji prisipažįsta, kad jai patinka kontroliuoti situaciją. Nenori būti priklausoma nuo kažkokių statusų, kokius turi resursus, tuos ir naudoja. Jeigu kažkas norės investuoti į jos filmus, šaunu, jeigu ne, ji viską padarys pati. Ačiū Dievui, šiuo metu Viktorijai sekasi gerai: atsiveria naujos galimybės, vis sugalvoja naujų idėjų verslui.

Viktorija Faith / Asmeninio albumo nuotr.
Viktorija Faith / Asmeninio albumo nuotr.

Nori įkvėpti jaunas merginas

Ji prisimena, kad porą metų grįžus iš Los Andželo jai buvo labai sunku, nes išsiskyrė su ilgamečiu draugu, buvo apėmusi netgi depresija. Grįžo su vienu krepšiu daiktų vėl pas mamą. Tuomet Viktorija susiėmė ir visiškai atsidavė kūrybiniam procesui dienomis ir naktimis, juk yra „prie meno“. Dabar jaučia, kad yra pasiruošusi naujam etapui. Anksčiau Viktorija yra sukūrusi trumpametražių filmų, visi jos vaizdo klipai yra jos pačios kurti. Žmonės juokiasi, sako: „Jeigu tu sau dar galėtum vaizdo kamerą pasilaikyti, tau nereikėtų nieko“. Kadangi ji to negali padaryti, labai norėtų susipažinti su Lietuvoje gyvenančiais kūrėjais, kurie daro kažką panašaus.

Los Andžele besimokydama aktorystės, Viktorija Faith suprato, kad turi atrasti savo nišą. Ji nenorėdavo ateiti į atranką, kur dvidešimt taip pat kaip tu atrodančių žmonių. Juk ten visi sveikai maitinasi, visi kūrybingi, visi talentingi.

„Manau, kad mano „arkliukas“ gyvenime yra tai, kad aš moku viską pradėti nuo nulio ir paskui suorganizuoti rezultatą. Kai buvau 19-os metų, įkūriau savo pirmąjį verslą. Veiklos organizacija yra mano stiprioji pusė, todėl mano verslas buvo organizuoti rimtus verslo susitikimus, kur žmonės susitikdavo ir vėliau naudodavosi vieni kitų paslaugomis. Mano stiprybė yra ta, kad jeigu man kažkas yra įdomu, galiu įgyvendinti bet kokią idėją nuo nulio. Ir dainavimo karjerą pradėjau nuo nulio, o dabar jau turiu įvairių apdovanojimų“, – apie savo stiprybes kalba Viktorija.

Jos mama sako: „Jeigu kas nors žinotų, kad už tos šypsenos slypi geležinė valia“. Viktorijai nereikia specialios motyvacijos, juk ji „buvo pačiame nulyje“. Moters vaikystė tikrai nebuvo lengva, šeimoje buvo visokių sunkumų. Augdama nepasiturinčioje šeimoje, ji galvojo, kad galės dirbti tik aptarnaujančius ar administracinius darbus. Ačiū Dievui, visa tai liko praeityje. Ir iš tų jos atsiminimų galima lipdyti dramas. Vėliau Viktorija suprato, kad kuo tu nori tapti, tuo ir tapsi, tik reikia būti atkakliai. „Moteris vis dėlto nėra silpnoji lytis, mes ką sugalvojame, tą ir darome. Per savo gyvenimą aš nešu žinutę, kad esu jauna, veikli ir talentinga. Man prireikė labai daug laiko, kad aš išmokčiau apie save taip pasakyti. Dabar drąsiai tai sakau ir noriu, kad jaunos merginos būtų įkvėptos“, – drąsiai kalba Viktorija Faith.

Pristatė naują dainą „Pray“

Ji pradėjo dainuoti nuo vaikystės, bet paskui padarė labai ilgą pertrauką. Prieš septynerius metus įstojo į Londono muzikos koledžą, paskui – į Vakarų Londono universitetą. Tuomet susirado mokytoją, kuri jai padėjo pasiekti dainavimo karjeros. Viktorija Faith išgarsėjo radijo hitu tapusia daina „The One“, kuri pirmą kartą suskambėjo per „Power Hit Radio“. Kai Viktorija jaučia, kad reikia kažkaip save išreikšti ir prasiblaškyti, sėda prie pianino. Muzika yra jos dalis. Dainos jai padeda suprasti, kas vyksta viduje. Dabar ji jaučiasi labiau subrendusi ir vokaliai, ir kaip kūrėja.

Taigi po kelių metų pertraukos Viktorija Faith pristatė naują savos kūrybos dainą „Pray“ ir jos klipą. Šios dainos aranžuotę sudėliojo pati. Nors dažniausiai savo dainas įrašinėja savo namų studijoje, šį kartą paklausė patarimo ir „suvedimą“ darė vienoje iš studijų Londone. Labai nervinosi, nes ją įrašinėjo ir „suvedimą“ darė garso inžinierius Od Hunte, kuris praeityje dirbo su tokiais atlikėjais kaip Emeli Sande ir Leona Lewis (jų karjeros pradžioje). Mėgstamiausia šio proceso dalis buvo jos dainos klipas. Viktorija norėjo eksperimentuoti su šviesomis, spalvomis, rūbais. Be abejonės, montažą taip pat darė pati.

Pasakodama apie dainą „Pray“ Viktorija Faith sako, kad malda jos gyvenime tikrai turi reikšmę, tačiau ji nėra per daug religingas žmogus, nors paauglystėje mokėsi Jėzuitų gimnazijoje. Jos, kaip ir kiekvieno, gyvenime buvo ir tokių dienų, kai vienintelis būdas prašyti bet kokios pagalbos buvo tik malda. Pastaruoju metu Viktorija labai daug laiko skyrė savo sielos ieškojimui ir dvasinėms praktikoms, meditacijai.

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai