„Loftas“ kviečia į kiną: spalio mėnesį – Oskarui nominuotas „Bagdad Cafe“

„Bagdad Cafe“/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-26 14:01
Atėjus rudeniui ir sparčiai vėstant orams, tamsius vakarus norisi praleisti jaukiai ir šiltai bežiūrint gerą kiną. Būtent tokį planą kiekvieną mėnesį iki metų galo lankytojams siūlo menų fabrikas „Loftas“ ir Goethe‘s institutas, o spalio mėnesį kviečia išvysti Oskarui už geriausią garso takelį nominuotą vokiečių šedevrą „Bagdad Cafe“.

Projektas „Muzika kine/Goethe svečiuose“ kviečia pažinti įtraukiantį ir pasaulyje gausybės įvertinimų susilaukusį vokiečių kiną. Filmų seansus „Loftas“ ir Goethe‘s institutas organizuoja trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Druskininkuose ir Anykščiuose.

Spalio mėnesio filmas „Bagdad Cafe“ spalio 1 dieną bus rodomas Druskininkų jaunimo užimtumo centre, spalio 3 d. Anykščų menų inkubatoriuje, o spalio 30 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“. Visi filmų seansai – nemokami, originalo kalba su angliškais arba lietuviškais subtitrais.

„Bagdad Cafe“ – tai jautrus, tačiau humoro nestokojantis režisieriaus Percy Adlono filmas, laimėjęs keliolika apdovanojimų „Geriausio užsienio šalių filmo“ ir „Geriausio scenarijaus“ kategorijose įvairiuose Europos ir Amerikos filmų apdovanojimuose.

Tai istorija apie dviejų moterų iš visiškai skirtingų pasaulių draugystę. Jazmina, verslininkė iš Bavarijos, po kivirčo su vyru atsiduria viena Mohavių dykumoje. Ji atkeliauja iki dykumos viduryje įsikūrusio nušiurusio motelio su kavine „Bagdad Cafe“, kurioje viešpatauja Brenda – amžinai viskuo nepatenkinta juodaodė.

Pamažu apsipratusi su šoku ir netikėtais gyvenimo pokyčiais, Jazmina pamažu įgauna Brendos pasitikėjimą, padeda suklestėti jos kavinei, o tarp moterų užsimezga glaudus ir nuoširdus ryšys.

Filmas „Bagdad Cafe“ buvo nufilmuotas Kalifornijoje, 66-jame greitkelyje įsikūrusioje „Sidewinder Cafe“. Netrukus po filmo premjeros 1987-aisiais, ši kavinė pasikeitė pavadinimą į „Bagdad Cafe“ ir dar šiandien, po daugiau nei 30 metų sulaukia gausybės turistų iš visos Europos. 

Naujausi straipsniai