„Loftas Fest“ tapo Europos Sąjungos finansuojamos tarptautinės talentų platformos partneriu

„Loftas“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-02 10:30
Vienintelis miesto festivalis Lietuvoje „Loftas Fest“ žengė istorinį žingsnį ir tapo Europos talentų apsikeitimų platformos – kooperacijos projekto „Europavox“, partneriu.

Šis projektas suvienysiantis septynis muzikos festivalius iš septynių skirtingų Europos šalių yra finansuojamas bei globojamas Europos Sąjungos ir savo veikla sieks plėtoti muzikinę įvairovę bei kultūrinio lauko inovacijas Europoje.

Šiemet Europos Sąjungos finansuojamiems projektams buvo pateikta net 112 projektų siūlymų, tačiau tik 15 jų buvo patvirtinti. Iš visų atrinktųjų – „Europavox“ kooperacijos projektas yra vienintelis atstovaujantis šiuolaikinės muzikos sritį. Projekto partneriais tapo septyni Europos festivaliai – „Loftas Fest“ Lietuvoje, „Europavox“ Prancūzijoje, „Estragon“ Italijoje, „WUK“ Austrijoje, „Le Botanique“ Belgijoje, „INmusic“ Kroatijoje ir „Fuzz Productions“ Graikijoje.

Muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ partnerystė tarptautiniame projekte – tai aktyvaus pastarųjų metų bendradarbiavimo su Europoje veikiančiais muzikos industrijos sektoriais ir institucijomis rezultatas. „Loftas Fest“ nuo 2015 metų yra įtrauktas į Europos festivalių asociaciją „Europe for festivals – festivals for Europe“ (EFFE), kuri intensyviai bendradarbiauja su Europos Sąjungos komisija ir parlamentu.

Viktoras Diawara
Viktoras Diawara

„Per pastaruosius du metus aplankėme daugiau nei penkiolika tarptautinių muzikos ir kūrybinių industrijų konferencijų visoje Europoje. Dalyvavome visus Šiaurės Europos premjerus suburiančioje „The Northen Forum“ konfenecijoje Islandijoje, taip pat nepriklausomai šiuolaikinei muzikos kultūrai ir vizualiems menams skirtoje prancūzų konferencijoje „European Lab“, pagrindinius Europos kultūros ir multifunkcinius centrus vienijančioje „Trans Europe Halles“ konferencijoje Italijoje ir daugelyje kitų. Aktyviai keliavome ir po kitus muzikos festivalius, kuriuose daug dėmesio skiriama jaunų grupių pristatymams ir sklaidai, pavyzdžiui, „Europavox“ ir „Nuits Sonores“ Prancūzijoje, „Iceland Airwaves Islandijoje, „Spring Break“ ir „Soundrive“ Lenkijoje, „Tallinn Music Week“ Estijoje ir kituose. Džiaugiamės ne tik pasisėmę daug įkvepiančių pavyzdžių, bet ir sėkmingai užmegztais tarptautiniais ryšiais bei partnerystėmis su muzikos ir kultūros institucijomis bei platformomis Švedijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Vengrijoje ir kitose Europos šalyse,“ – tarptautine sėkme džiaugiasi vienas menų fabriko „Loftas“ ir festivalio „Loftas Fest“ įkūrėjų Vikoras Diawara.

Į „Europavox“ kooperacijos projektą be 7 pagrindinių partnerių įsitrauks ir daugiau nei 200 muzikos profesionalų iš skirtingų Europos šalių, virš 40 Europos žiniasklaidos įmonių, institucinių ir viešųjų partnerių, taip pat inkubatorių, vienijančių daugiau nei 200 startuolių skaitmeninėje industrijoje. Kooperacijos projekto dėka net 400 Europos grupių bus suteikta galimybė savo kūrybą pristatyti tarptautiniu lygiu, taip suburiant Europos jaunimą į tarptautišką ir interaktyvią gyvos muzikos patirtį.

Viktoras Diawara
Viktoras Diawara

Kooperacijos projektą inicijavęs „Europavox“ yra vienas reikšmingiausių Prancūzijos muzikos festivalių. Jis ne tik suteikia galimybę išgirsti įdomiausius naujus Europos muzikos vardus, bet ir skiria ypatingą dėmesį jaunų europiečių kūrybiškumo skatinimui. Sukaupęs didžiulę patirtį ir palaikomas Europos tinklo, „Europavox“ siekia įrodyti, jog vienybė yra įvairovėje, todėl kasmet savo scenas deleguoja į ir kitus Europos renginius. „Europavox Showcase“ scenose pasirodo perspektyviausios jaunų europiečių grupės. Šiemet viena jų išdygs ir muzikos bei menų festivalyje „Loftas Fest“ Vilniuje, rugsėjo 2-3 d.

„Labai džiaugiamės tapę „Europavox“ projekto partneriais – tai didžiulis įvertinimas ir garbė. Šį savaitgalį lankysimės „Europavox“ festivalyje Prancūzijoje, kur visi septyniai partneriai dar sykį susitiks sudėti visų taškų ant „i“ – diskutuosime apie pagrindinius projekto tikslus, artimiau susipažinsime vieni su kitais ir ieškosime geriausių bendradarbiavimo sąlygų“, – pakeliui į Prancūziją pasakojo viena menų fabriko „Loftas“ ir festivalio „Loftas Fest“ įkūrėjų Živilė Diawara.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai