LNOBT direktoriaus pavaduotoja Jurgita Skiotytė dėl koronaviruso pateko į ligoninę

Jurgita Skiotytė-Norvaišienė
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-08 19:12
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktoriaus pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė dėl koronaviruso buvo paguldyta į ligoninę, rašo portalas lrt.lt.

„Jaučiasi tikrai prastai. Kol kas nėra kažkokios komplikacijos prasidėjusios, bet ją paliko ligoninėje su priežiūra ir galėtų atlikti visus reikiamus tyrimus ir taikyti visas reikiamas procedūras“, – portalui sakė LNOBT direktorius Jonas Sakalauskas.

Pasak jo, dauguma teatro darbuotojų šiuo metu savarankiškai tiriasi dėl koronaviruso. Nuo pirmadienio bus pradėtas masinis viso teatro darbuotojų testavimas.

Apie teigiamą J. Sakalausko koronaviruso testą paskelbta penktadienį. LNOBT vadovas izoliavosi savo namuose, laikinai sustabdžius teatro veiklą, atšaukiami kitą savaitę planuoti renginiai, įskaitant Adolphe'o Adamo baleto „Žizel” premjerą.

Teatre iš viso dirba per 600 darbuotojų.

Žmonės.lt primena, kad šeštadienio popietę paaiškėjo, jog koronavirusu užsikrėtė ir buvusi J.Sakalausko žmona, solistė Agnė Sabulytė.

Išreiškė apgailestavimą

Dėl susiklosčiusios situacijos teatre šeštadienio popietę LNOBT išplatino atvirą J.Sakalausko laišką.

Jonas Sakalauskas / Mark&Migle nuotr.
 / MARK and MIGLE Photography
Jonas Sakalauskas / Mark&Migle nuotr. / MARK and MIGLE Photography

Atviras Jono Sakalausko laiškas: likime orūs, saugokime save ir savo artimuosius

Mieli teatro bičiuliai,

Kaip žinote, penktadienį sulaukiau blogos žinios – mano COVID-19 testo rezultatas buvo teigiamas. Apgailestauju, jog dėl to visas LNOBT kolektyvas artimiausiu metu negalės grįžti prie įprasto darbo: teatro patalpos bus dezinfekuojamos, visiems jose dirbusiems bus atlekami nemokami COVID-19 testai. 

Labiausiai gaila, kad negalės vykti kitą savaitę (rugpjūčio 12, 13, 14 d.) planuoti baleto „Žizel“ premjeriniai spektakliai. Šiai premjerai pandemija pakiša koją jau antrą kartą. Tuo pačiu norėčiau nuraminti ir patikinti klasikinio baleto išsiilgusią teatro publiką: „Žizel“ spektakliai bus perkelti į rugsėjo mėnesį ir tikrai įvyks, o pauzė nepakenks puikiai parengtos premjeros meninei kokybei. 

Tuo pačiu norėčiau pabrėžti, kad visi tiek į baleto „Žizel“ , tiek į operos „Ana Bolena“ repeticijas atvykę užsienio kūrėjai bei atlikėjai, prieš pradėdami darbą su LNOBT kolektyvu, buvo patikrinti COVID-19 testais. Visais atvejais gauti neigiami atsakymai. 

Iš Italijos atvykęs LNOBT Operos meno vadovas Sesto Quatrini, dalyvaujantis „Anos Bolenos“ repeticijose, taipogi pristatė liepos 29 d. išduotą pažymą, jog nėra užsikrėtęs COVID-19 infekcija. Jokiais sveikatos sutrikimais, priešingai nei viešai teigia nenorintys savo vardo viešinti teatro darbuotojai, šis dirigentas nesiskundė. Tad raginčiau teatro bendruomenę ateityje susilaikyti nuo sąmoningai klaidinančios ar nepatikrintos informacijos skleidimo.

Nenorėčiau sutikti ir su kaltinimais, kad teatre nebuvo pakankamai rūpintasi darbuotojų apsaugos priemonėmis. Nei muilo, nei dezinfekcinio skysčio, nei vienkartinių pirštinių, nei veido kaukių teatre tikrai netrūko. Visi po vasaros atostogų į teatrą sugrįžtantieji privalėjo informuoti savo tiesioginius vadovus apie apsilankymus rizikingomis pripažintose šalyse bei kontaktus su galimai užsikrėtusiais, saviizoliacijoje esančiais asmenimis. Mes, teatro vadovai, stengėmės visais įmanomais būdais priešintis pandemijai ir kontroliuoti situaciją kolektyve. 

Visgi man, teatro žmogui, sunku įsivaizduoti, kaip su kvėpuoti trukdančiomis veido kaukėmis praktiškai galėtų repetuoti sunkiai fiziškai dirbantys baleto šokėjai ar tuo labiau dainininkai. Dėl šios priežasties veido kaukių dėvėjimas teatro patalpose darbuotojams ir spektaklių kūrėjams nebuvo privalomas. To, beje, nereikalavo ir Lietuvos Vyriausybės šią vasarą platinamos rekomendacijos.  

Norėčiau nuraminti visus teatro darbuotojus, kad jiems priklauso valstybinio sektoriaus darbuotojų socialinės garantijos. Taigi neverta nerimauti dėl darbo atlygio bei kitų jiems priklausančių išmokų: visa tai bet kokiu atveju bus išmokėta laiku. 

Naujausi straipsniai