llka Adams ir Andrius Pauliukevičius laimėjo kultūrizmo varžybas Namibijoje

Andrius Pauliukevičius ir Ilka Adams / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-11-08 16:55
Sporto treneriai, knygų apie sveiką gyvenseną autoriai Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius švenčia pergalę Namibijoje. Abu jie įrodė, kad sportas ir sveika gyvensena gali duoti akivaizdžių rezultatų – šalies sostinėje Vindhuke vykusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose „Nucleus Open bodybuilding contest“ abu jie iškovojo pergales.

Ilka užėmė pirmą vietą moterų „Beach Bikini“ konkurse, Andrius buvo pirmas kultūrizmo sunkaus svorio kategorijoje.

„Kiekvienoje kategorijoje buvo 6–8 sportininkai. Prieš dvi savaites vykusiose kitose varžybose, nepatekę į finalinį šešetą, šį kartą neatvyko, nes neturėjo realių galimybių šįkart ką nors pakeisti. Tad sportininkų nebuvo daug, bet susirinko tik tiek, kurie galėjo pretenduoti į prizines vietas. Tų, kuriems svarbiau dalyvauti, o ne laimėti, nebuvo, nes neverta už tai mokėti startinio mokesčio, mokėti už grimą ir dar laikytis dietos“, – 15min pasakojo Andrius.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Jam panašios varžybos – nebe naujiena, jis tuo užsiima jau 14 metų. „Esu dalyvavęs tiek šalies, tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose ir laimėjęs prizines vietas visuose tuose turnyruose. Ilkai tai buvo antros varžybos gyvenime“, – kalbėjo sportininkas.

„Buvo labai malonu dalyvauti mano gimtojoje šalyje vykusiose varžybose. Manau, kad tęsiu savo karjerą šioje srityje ir būtinai dalyvausiu kituose, Namibijoje vyksiančiuose konkursuose. Jaučiu, kad tai man tinka“, – 15min kalbėjo Ilka.

Konkurse ji spėjo susidraugauti su čia dalyvavusiomis merginomis. Pasak jos, visos jos – labai draugiškos, maloniai ją priėmė.

Specialiu, odą rudinančiu kremu ji sako pasirūpinusi jau varžybose, Ilka liko sužavėta profesionaliu specialistų darbu. „Man patiko parinktas atspalvis“, – sako ir šiaip tamsesnio gymio Ilka.

„Beach Bikini“ kategorijoje teisėjavo tik moterys. „Manau tai labai teisingas sprendimas, nes moterys moteris gali geriau suprasti“, – kalbėjo ji.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pirmą vietą laimėjusiai llkai atiteko ir 3 tūkt. Namibijos dolerių (apie 190 Eur) prizas. Tačiau nors suma santykinai nėra didelė, sportininkė, sako, prizu liko maloniai nustebinta – konkursas buvo nedidelis, todėl ji apskritai nesitikėjo piniginio prizo.

Andriui didelį įspūdį paliko žiūrovų palaikymas. „Sunkiasvoriai, kaip preciziškiausia ir įdomiausia varžybų kategorija, į sceną lipa paskutiniai. Tuomet, kai dar varžėsi lengvo ir vidutinio svorio sportininkai, man dar būnant užkulisiuose, girdėjosi, kad salė eina iš proto. Palaikymas buvo labai triukšmingas“, – pasakojo Andrius.

Pasak jo, afrikiečiai, nesvarbu kokio amžiaus, lyties ar socialinio statuso būtų nesivaržo reikšti emocijų. Andrių stebino organizatorių rūpestingumas, tačiau tuo pačiu – ir kai kur išlendantis jų neprofesionalumas.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Atliekant laisvąją programą, sportininkas paprastai pozuoja pagal savo pasirinktą muziką, pagal ją pasirenka pozas, jų eiliškumą, pozavimo tempą. Čia reikėjo pozuoti pagal organizatorių parinktą muziką. Užlipi į sceną, jie paleidžia muziką ir tu pozuoji. Jei palygintume tai su dainavimu, tai būtų tas pats, kas lipti į sceną ir dainuoti pagal negirdėtą muziką. Įmanoma, tačiau tai nėra smagu“, – pasakojo sportininkas.

Andrius pasakojo, kad pasiruošimas varžyboms truko 10 savaičių. Tokį laiko tarpą jis vadina gana skubotu, esą per tiek laiko pasiruošti gana sudėtinga, tačiau įmanoma. „Treniravausi du kartus per dieną – kasdien laukdavo viena treniruotė su svoriais ir viena – kardio. Kardio atlikti salėje man nuobodu, todėl vaikščiojau į ją ir atgal pėsčiomis arba boksavausi pas savo trenerį Alfredą Lifšicą“, – kalbėjo jis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Visą šį laikotarpį sportininkas laikėsi Keto dietos – valgė daug baltymų, gana daug riebalų ir visiškai nevalgė angliavandenių.

„Sunkiausia tai, kad prasidėjus vaisių sezonui, negalėjau jų valgyti. Negalėjau jų valgyti ir būdamas Namibijoje, kol baigėsi varžybos. Todėl pirmas dalykas, ką valgiau po varžybų, buvo litras kokosų vandens ir 4 bananai“, – 15min kalbėjo jis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tuo tarpu Ilkos dieta kardinaliai skyrėsi nuo įprastų. 70 proc. jos raciono sudarė angliavandeniai, 15–20 proc. – augalinių baltymų, apie 15 proc. – riebalų. Tokios dietos ji laikėsi maždaug 2 mėnesius.

Daug dėmesio sportininkė skyrė ir fiziniam krūviui. Ir nors treniruotėse su svoriais krūvio nepadidino, dažniau rinkdavosi kardio pratimus. Per savaitę pasiruošimo varžyboms metu Ilka turėdavo 4 treniruotes: vieną skirtą kojoms, kitą – rankoms ir pečiams, trečią nugarai, ketvirtą treniruodavo apatinę kūno dalį, sėdmenis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ilka Adams naujoje fotosesijoje įkūnijo Beyonce, jos kolega – Jay-Z

5 litrus vandens per dieną išgerianti Ilka Adams rytą pradeda litro iššūkiu: žiūrėkite video

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai