Liutauras Čeprackas ir Laura Čepukaitė – apie išbandymus pandemija, santuoką ir darbą drauge

Liutauras Čeprackas / Tomo Kaunecko nuotrauka
Autorius: Laisvė Radzevičienė
Publikuota: 2022-01-26 19:00
Atrodo, jie nieko daugiau ir neveikia, tik atidaro ir uždaro savo restoranus, galvoja, kaip suktis iš situacijos, kai už nugaros ir vėl šlaistosi karantino šešėlis. Ar įmanoma kartu dirbančiai porai tokiomis aplinkybėmis išlaikyti ne tik sveiką protą, bet ir sveikus santykius? Tokie klausimai sukosi mano galvoje, kai žengiau pro virtuvės šefo Liutauro Čepracko (47) ir jo žmonos Lauros Čepukaitės (42) restorano „Gastronomika“ duris.

Išgyvename keistus laikus, kurie išmėgina mūsų pasirinkimą, kelius, netgi – santykius. Jūs kartu gyvenate, kartu dirbate, kartu keliaujate – kaip pavyko nesusipykti, išlaikyti santykius tokiu metu, kai aplink tik ir girdėti apie porų skyrybas? 

Liutauras: Matai, mes per karantiną kartu nedirbome... 

Argi visai nedirbti – ne dar blogiau? Juk bent darbe galima atitrūkti nuo naminių reikalų ir minčių? 

Liutauras: Tai ko pyktis, kai nedirbi?! Iš tiesų buvo visko, juk pykstamės, kaip visi. Tik gal ne visi apie tai kalba. Mes – tikrai ne iš tų, kurie deklaruoja tobulą šeimą, pasakoja apie fantastiškai besiklostantį gyvenimą, bet sukandę dantis nutyli tai, kas vyksta už uždarų durų. O paskui, žiūrėk, tokie laimingi – ir išsiskyrė. Mudu su Laura abu turime aštrių kampų, kuriuos reikia vis nugludinti. Tą ir darome, kartais pasipykdami. 

Laura: Juokingi tie mūsų pykčiai! 

Liutauras: Kalbėsiu, ką aš manau, o Laurutė pasakys, ką ji galvoja. Man atrodo, puikiai jaučiamės dviese. Dar daugiau, geriausiai dviese jaučiamės, kai nieko daugiau nėra, labiausiai – kelionėse. Per karantiną dviese buvome, dviese ir likome. Nepaisant visko, tai buvo geras laikas – pietūs su šeima, vakarienės. O bendravimas juk santykius stiprina, ne griauna. 

Psichologai kalba apie bėdą, kai darbuose ir asmeniniuose sunkumuose paskendę žmonės tiesiog nebemoka, nebegali būti vienoje erdvėje ilgą laiką kartu. 

Laura: Nesame kontoriniai darbuotojai, neskaičiuojame darbo valandų ir valandų, kurias leidžiame su šeima. Mūsų darbe viskas – viena ir labai nenuspėjama. Būna, Liutauras kuria patiekalų idėjas ir koncepcijas namuose, aš irgi šalia dirbu prie kompiuterio. Mes daug laiko praleidžiame namie, o ir į darbo keliones dažniausiai kartu važiuojame. Taip įpratome ir mums smagu, visai nekeista. 

Visą tekstą gali skaityti tik ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Turintiems prenumeratą ir programėlę telefone

Kodėl verta prenumeruoti ŽMONĖS telefono programėlę?
  • Du žurnalai už vieno kainą – ŽMONĖS ir LEGENDOS
  • Žurnalus prenumeratoriai skaito pirmieji. ŽMONĖS – jau trečiadienio vakarą!
  • Pirmas mėnuo 0,99 Eur, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama