Liuksemburgo karališkosiose vestuvėse susirinko kitų šalių karūnuotieji asmenys

Liuksemburgo Didžiojo hercogo titulo paveldėtojas Guillaume'as su belgų grafaite Stephanie de Lannoy / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Liuksemburgo Didžiojo hercogo titulo paveldėtojas Guillaume'as su belgų grafaite Stephanie de Lannoy / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2012-10-20 18:44
AA

Europos karūnuotieji asmenys ir eiliniai piliečiai šeštadienį susirinko į didžiausias per kelis pastaruosius dešimtmečius Liuksemburgo karališkosios šeimos iškilmes, norėdami pamatyti sosto įpėdinio princo Guillaume vestuves su Belgijos grafaite Stephanie de Lannoy.

Garsiausi Europos karališkųjų šeimų atstovai dalyvavo katalikiškose vestuvių pamaldose dievo Motinos katedroje, kurioje tradicijos susiliejo su modernumu. Šios apeigos vyko kitą dieną po penktadienį buvusios privačios civilinės santuokos ceremonijos.

Liuksemburgo meras Bettelis Xavier, kuris neslepia esantis gėjus, buvo lydimas savo gyvenimo draugo per iškilmes, kuriose taip pat dalyvavo beveik 300 šios didžiosios hercogystės eilinių gyventojų.

Dar vienas šiuolaikiškas akcentas – jog žiedai, kuriuo sumainė pora, buvo pagaminti iš aukso, nupirkto už lėšas iš sąžiningos prekybos.

Liuksemburgo arkivyskupas Jeanas Claude'as Hollerichas aukojo mišias keliomis kalbomis, kurios prasidėjo po 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku, kai šviesiaplaukė grafaitė, vilkinti dramblio kaulo spalvos nėriniuotą ir sidabru siuvinėtą suknelę, įžengė į katedrą, vedama už parankės savo brolio Jehano.

Suknelę su trimis ketvirčiais rankos dengiančiomis rankovėmis sukūrė libanietė dizainerė Elie Saab; šilkinis apie 4 metrų ilgio nuometas taip pat buvo papuoštas sidabriniais gėlių raštais.

28 metų nuotaka yra vienos seniausių Belgijos aristokratų giminių atstovė, taip pat jauniausioji iš aštuonių brolių ir seserų.

Grafaitės pastangos išmokti liuksemburgiečių kalbą pravertė – jungtuvių įžadus ji ištarė šia kalba, sukeldama pagyrimo šūksnius tarp ceremonijos žiūrovų, stebinčių vaizdą dideliame ekrane, įrengtame centrinėje aikštėje.

30-metis princas Guillaume'as, kuris yra Liuksemburgo didžiojo hercogo įpėdinis, atvyko vilkėdamas paradinę karinę uniformą kartu savo motina – didžiąja hercogiene Maria Teresa, vilkinčia ryškios koralų spalvos suknelę su didele sidabrine sege.

Per vestuvių iškilmės, kurios Liuksemburgo mokesčių mokėtojams kainavo apie 500 tūkst. eurų (1,73 mln. litų), taip pat vyks nemokami koncertai, gatvės vaidinimai ir didžiuliai fejerverkai.

Karališkųjų šeimų nariai atvažiavo juodais limuzinais arba kuklesniais žaliais mikroautobusais, žengdami ant ilgo raudono kilimo į katedrą, skaisčiai šviečiant saulei šiam metų laikui neįprastai šiltą dieną.

Tarp svečių buvo Monako princesė Caroline, Didžiosios Britanijos princas Edwardas ir Japonijos sosto įpėdinis princas Naruhito, taip pat Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola, kurie yra susiję giminystės ryšiais su Liuksemburgo karališkąja šeima.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Norvegijos karalius Haraldas V ir karalienė Sonja, Lichtenšteino princas Hansas Adamas II ir princesė Marie, Nyderlandų karalienė Beatrix, Danijos karalienė Margrethe II ir jos vyras princas Henrikas, Švedijos karalienė Silvia bei princesė Lalla Salma, Maroko karaliaus Mohammedo VI žmona.

Liuksemburgo didysis hercogas Henri, taip pat vilkintis puošnią karinę uniformą, buvo lydimas Stephanie tetos – rugpjūčio pabaigoje žuvusios grafienės Alix de Lannoy sesers. Šeštadienį, prieš prasidedant jungtuvių mišioms, velionė buvo pagerbta tylos minute.

Princas Guillaume'as, kuris turėtų tapti 7-uoju Liuksemburgo didžiuoju hercogu, buvo paskutinysis Europos karališkasis viengungis.

Prieš ceremoniją jis pareiškė: „Mūsų jungtuvės yra tarptautinis įvykis – gera proga parodyti šventišką Liuksemburgo pusę.“

Didžiojo hercogo vaidmuo iš esmės tėra reprezentacinis šioje mažytėje valstybėje, įsiterpusioje tarp Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos. Liuksemburgas, pasižymintis drėgnu ir vėjuotu klimatu, pasaulyje labiausiai žinomas kaip tarptautinis finansų centras ir mokesčių rojus.

Liuksemburgo valdančioji Nassau-Weilbourgų dinastija gyvuoja nuo 1890 metų.

57 metų didysis hercogas Henri tapo šeštuoju šalies valdytoju, kai jo tėvas Jeanas atsisakė valdžios 2000 metais.