Liūdna žinia „Granatos Live“ gerbėjams: didžiausias Lietuvos festivalis perkeliamas į kitus metus

Vido Bareikio pasirodymas festivalyje „Granatos Live 2019“/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Liepos 31 – rugpjūčio 2 dienomis Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje turėjęs įvykti festivalis „Granatos Live“ yra atšaukiamas. Trečiadienį pasirodė žinia, kad neįvyks ir „Karklės“ festivalis. Tokius sprendimus organizatoriai priėmė pasirodžius premjero ir kultūros ministro komentarams, kad masiniai renginiai, kuriuose dalyvautų tūkstančiai žmonių, šią vasarą nebus leidžiami.

„Granatos Live“ organizatoriai žinia apie atšaukiamą renginį pasidalijo festivalio svetainėje ir feisbuke: „Mes turėjome vilties, turėjome ir minčių, koks kitoks galėtų būti šių metų festivalis, bet šiandien lūkesčiai virto negailestinga realybe. Deja, turime pranešti, kad festivalis „Granatos Live“ nukeliamas į kitus metus.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Renginių su tūkstantine minia šią vasarą nebus: siūloma leisti iki 300 dalyvių atvirose erdvėse

Muzikos festivalis „Granatos Live“/ Dainiaus Dambrausko nuotr.

„Labai liūdna ir keista, kad šią vasarą turėsime praleisti be Granatų ir nesusitiksime Lietuvos liaudies buities muziejuje. Bet turime tikėti, kad galiausiai viskas bus gerai. Esame dėkingi festivalio atlikėjams, rėmėjams ir visiems dalyviams už palaikymą ir pozityvumo žinutes. Kitais metais festivalis bus didesnis ir geresnis, tik jo laukti reikės šiek tiek ilgiau“, – rašoma pranešime. Organizatoriai žada netrukus pranešti naują „Granatos Live“ datą ir informaciją dėl bilietų.

Muzikos festivalis „Granatos Live 2019“ (175 nuotr.)
+169

Renginių startas – su 100 dalyvių viduje ir 300 dalyvių lauke

Ministrų kabinetas trečiadienį pasitarime pritarė renginių atlaisvinimo planui: nuo birželio būtų pradėta leisti renginius viduje su 100 dalyvių ir lauke – 300 dalyvių.

Vėliau kas dvi savaites galimų dalyvių viduje skaičius augtų po 50 dalyvių, o lauke – po 200 dalyvių, sakė pakeitimus pristatęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Siūlymai įsigalios etapais tik juos patvirtinus Vyriausybės nutarimu, dėl pirmųjų atlaisvinimų bus sprendžiama Vyriausybės posėdyje kitą savaitę.

Kultūros ministras teigė, kad „keičiantis epidemiologinei situacijai atlaisvinimo planas galėtų būti tikslinamas arba atšaukiamas, situaciją vertinant kas dvi savaites“.

Pagal planą, birželio 1–15 dienomis uždarose erdvėse būtų leidžiami renginiai iki 100 dalyvių, tarp jų išlaikant dviejų metrų atstumą. „Kas dvi savaites būtų didinama po 50 dalyvių, ir rugpjūčio 16–31 dieną tas skaičius pasiektų maksimalų – 350 dalyvių skaičių“, – apie vidaus renginius sakė M.Kvietkauskas.

„Taip pat siūlome nuostatas, kad nuo birželio 1 dienos uždarų erdvių užpildymas negalėtų būti didesnis kaip 30 proc. galimo dalyvių skaičiaus, nuo liepos 1 dienos uždarų erdvių užpildymas negalėtų būti didesnis kaip 50 proc. galimų dalyvių skaičiaus“, – BNS cituoja ministrą.

Lauko renginiuose būtų reikalaujama laikytis metro atstumo tarp dalyvių, birželio 1–15 dienomis būtų leidžiami renginiai iki 300 žmonių, tuomet kas dvi savaites didžiausias galimas skaičius didinamas po 200 žmonių.

„Liepos 16 dieną maksimalus skaičius žmonių galėtų būti 900 dalyvių ir tai būtų aukščiausia maksimali riba iki rugpjūčio 31 dienos. Masiniai renginiai, festivaliai didesni nei 900 dalyvių iki rugpjūčio 31 dienos neplanuojami“, – sakė M.Kvietkauskas.

COVID-19 komitetas trečiadienį nusprendė, kaip bus švelninami ribojimai renginiams, juos svarstyti numatyta kitos savaitės Vyriausybės posėdyje.

Vyriausybei siūloma nustatyti, kad nuo birželio 1 dienos leidžiama rengti renginius atvirose erdvėse su 300 dalyvių, nuo birželio 16 dienos – 500, nuo liepos 1 dienos – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių.

Uždarose erdvėse nuo birželio 1 dienos būtų galima organizuoti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 dienos – 150, nuo liepos 1 dienos – 200, nuo liepos 16 dienos – 250, nuo rugpjūčio 1 dienos – 300, nuo rugpjūčio 16 dienos – 350 dalyvių.

Karantino režimas šalyje siekiant sustabdyti koronoviruso plitimą įvestas kovo 16 dieną ir kol kas pratęstas iki gegužės 31-osios. 

Skaitykite daugiau