Liudas Mažylis: „Dar pakonkuruosiu ieškodamas to, kas irgi susiję su 100-mečiu“

Liudas Mažylis / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-05 12:19
„Žinot, aš turiu planą 2018-iems metams. Tai gal net nėra tiesiogiai susiję su radiniu, bet šis iššūkis būtų labai įdomus mano gyvenime ir labai įdomu, ar man pavyktų jį įveikti,“ – vos prieš metus Lietuvos nepriklausomybės aktą radęs prof. Liudas Mažylis jau dėliojasi naujus planus.

Lietuvai minint savo valstybingumo atkūrimo šimtmetį, profesorius vis tiek lieka paslaptingas: „Dabar dar viskas yra tokioj ankstyvoj planavimo stadijoj, tad negaliu pasakot viešai. Tačiau neminint paties fakto, dar galėčiau pasakyti, kad ne visi dalykai susiję su šimtmečiu yra atrasti, tad smagu ir konkuruoti su kitais jų ieškant.”

Tačiau 2017-ieji buvo ypatingi ne tik mūsų šaliai, sulaukusiai Nepriklausomybės akto originalo, – didelės dovanos sulaukė ir pats Liudas Mažylis: „Stebuklų laikai dėjosi man gyvenime du kartus ir lygiagrečiai. Atsirado dukra, o po pusmečio – Sąjūdis ir politiniai pokyčiai. Pernai, 2017-siais, atsirado dokumentas, o po mėnesio – anūkė, – su šypsena kalba L. Mažylis. – Vardas yra karingos patriotės pagal žinomą meninį filmą. Kol kas aš tik planuoju žiūrėti į akis, o tos akys didelės, labai smalsios, nors mums dar tik aštuoni mėnesiai su trupučiu. Ko tos akys klaus, į tai bandysiu atsakyt.”

Pats puikiai prisimindamas savo vaikystės keliones su žymiuoju seneliu, ginekologijos pradininku Lietuvoje Pranu Mažyliu, profesorius žada šeimos tradicijas auginant anūkus išlaikyti: „Mes jau dabar Vilniuj pavažinėjam į Valakampius ir atgal, bet čia nėra labai gerai, nes tų pasivaikščiojimų metu jai reiktų miegot, o kai ji savo dideles akis išplečia ir pradeda šypsotis – tai jau reiškia, kad aš užduoties neįvykdau, nes anūkė prabudo. Čia gal ankstyvas toks smalsumas, bet va reiktų dar jai pamiegot ilgiau…”

Pokalbis su prof. Liudu Mažyliu – šį vakarą LRT dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ 19.30 val.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai