Linui Karaliui už nesumokėtą baudą teismas skyrė viešųjų darbų

Linas Karalius / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-20 13:17
Vilniaus apygardos teismas patenkino antstolio Donato Kisieliaus prašymą ir vietoj 3 tūkst. eurų (10 400 litų) nesumokėtos baudos Linui Karaliui paskyrė atlikti viešuosius darbus.

Teismas gavo L.Karaliaus sutikimą baudą pakeisti viešaisiais darbais. Jam paskirta neatlygintinai visuomenės labui išdirbti 480 val. per vienerius metus po 40 val. per mėnesį.

Ši nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Teismui pateiktoje medžiagoje nurodyta, kad L.Karalius neturi lėšų sumokėti paskirtos baudos.

Buvo nuteistas už dokumentų klastojimą, panaudojimą ir sukčiavimą

Per apkaltą iš Seimo prieš daugiau nei ketverius metus pašalintas L.Karalius 2012-ųjų rugpjūtį Vilniaus apygardos teismo buvo pripažintas kaltu dėl netikrų dokumentų pagaminimo, jų panaudojimo ir svetimo turto įgijimo apgaule. Jam buvo paskirta 10 400 litų bauda, kurios nuteistasis nesumokėjo.

Teismo nuosprendyje konstatuota, kad tuo metu Seimo nariu buvęs L.Karalius 2009 metų gruodį kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją savo motinos Irenos Mažeikienės vadovaujamos viešosios įstaigos „Geri darbai“ vardu.

Bylos duomenimis, L.Karalius prašė lėšų jaunimo fizinį aktyvumą skatinti turinčiam projektui „Sniego parkas“ žinodamas, kad realiai jokio projekto viešoji įstaiga neorganizuos.

Teismui pateiktoje medžiagoje nurodyta, kad L.Karalius neturi lėšų sumokėti paskirtos baudos.

Tuometinis Seimo narys minėtos viešosios įstaigos vardu pagamino netikrus dokumentus, susijusius su projekto „Sniego parkas“ organizavimu ir vykdymu, bei juos pateikė ministerijai.

Sveikatos apsaugos ministerija, suklaidinta šių dokumentų, skyrė 20 tūkst. litų „Sniego parkui“ iš dalies finansuoti. Pinigai pervesti į „Gerų darbų“ banko sąskaitą. Tą pačią dieną pinigai buvo išgryninti.

Vėliau Sveikatos apsaugos ministerijos atliktas auditas parodė, kad viešoji įstaiga įsipareigojimų nevykdė, todėl pareikalauta lėšas grąžinti. L.Karalius prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, dėl savo veiksmų apgailestavo ir įsipareigojo atlyginti visą padarytą žalą.

L.Karalius į 2008-2012 metų kadencijos Seimą buvo išrinktas pagal Tautos prisikėlimo partijos sąrašą. 2010 metų lapkritį per jam surengtą apkaltos procesą parlamentaro mandato jis neteko. Neeilinę Seimo sesiją į atostogas Pietryčių Azijoje iškeitęs L.Karalius pripažintas sulaužęs Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidęs Konstituciją.

Naujausi straipsniai