Linui Karaliui antstoliai prašo skirti areštą arba viešuosius darbus

Linas Karalius / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-14 15:25
Dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo nuteistam ir 3 tūkst. eurų (10,4 tūkst litų) baudos nesumokančiam buvusiam parlamentarui Linui Karaliui antstoliai teismo prašo pakeisti bausmę į areštą arba viešuosius darbus.

Šis antstolių prašymas nagrinėtas trečiadienį Vilniaus apygardos teisme. Kaip BNS nurodė teismo atstovė Vaida Kibirkštytė, teismas savo sprendimą žada skelbti kitą antradienį.

Per apkaltą iš Seimo prieš daugiau nei ketverius metus pašalintas L.Karalius 2012-ųjų rugpjūtį Vilniaus apygardos teismo buvo pripažintas kaltu dėl netikrų dokumentų pagaminimo, jų panaudojimo ir svetimo turto įgijimo apgaule.

Teismo nuosprendyje konstatuota, kad tuo metu Seimo nariu buvęs L.Karalius 2009 metų gruodį kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją savo motinos Irenos Mažeikienės vadovaujamos viešosios įstaigos „Geri darbai“ vardu.

Bylos duomenimis, L.Karalius prašė lėšų jaunimo fizinį aktyvumą skatinti turinčiam projektui „Sniego parkas“ žinodamas, kad realiai jokio projekto viešoji įstaiga neorganizuos.

Tuometinis Seimo narys minėtos viešosios įstaigos vardu pagamino netikrus dokumentus, susijusius su projekto „Sniego parkas“ organizavimu ir vykdymu, bei juos pateikė ministerijai. Sveikatos apsaugos ministerija, suklaidinta šių dokumentų, skyrė 20 tūkst. litų „Sniego parkui“ iš dalies finansuoti. Pinigai pervesti į „Gerų darbų“ banko sąskaitą. Tą pačią dieną pinigai buvo išgryninti.

Vėliau Sveikatos apsaugos ministerijos atliktas auditas parodė, kad viešoji įstaiga įsipareigojimų nevykdė, todėl pareikalauta lėšas grąžinti. L.Karalius prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, dėl savo veiksmų apgailestavo ir įsipareigojo atlyginti visą padarytą žalą.

L.Karalius į 2008-2012 metų kadencijos Seimą buvo išrinktas pagal Tautos prisikėlimo partijos sąrašą. 2010 metų lapkritį per jam surengtą apkaltos procesą parlamentaro mandato jis neteko. Neeilinę Seimo sesiją į atostogas Pietryčių Azijoje iškeitęs L.Karalius pripažintas sulaužęs Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidęs Konstituciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai