Linas Zareckas: „Simonos Starkutės žodžiai – šmeižtas, o Kelių eismo taisyklės galioja visiems“

Simona Starkutė ir Linas Zareckas / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-01-24 13:34
Prieš kelias dienas manekenė Simona Starkutė viešoje erdvėje metė priekaištus grupės ŽAS nariui Linui Zareckui-Chorui, kad jis pernelyg pilietiškai seka jos automobilio statymą ir skundžia merginą policijai. Tuomet portalui Žmonės.lt susisiekus su L.Zarecku jis situacijos nekomentavo, tačiau penktadienį atlikėjas išplatino savo pareiškimą.

„Kaip „smagu“ turėti tokius „nuostabius“ kaimynus kaip Linas Zareckas-Choras, kuris fotografuoja kaimynų mašinas, paliktas kieme ant borto (nes svetimi žmonės palieka mašinas statomose vietose, o gyventojai priversti statyt kaip tik išeina, šiuo atveju ant borto) net ne prie namo, kuriame yra jo butas, ir siunčia policijai! Negana to, sugeba įlįsti į kito namo požeminį garažą ir palikti raštelius už valytuvų. Kažin ar ponas supranta, kad lįsti į svetimą garažą yra nusikaltimas?“ – socialiniame portale parašė S.Starkutė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žiniasklaidos perspausdintas modelio pareiškimas sulaukė visuomenės dėmesio.

„Nenorėjau veltis į tokį beprasmį ginčą, nes man jis atrodo nevertas dėmesio, tačiau iš atgarsio žiniasklaidoje matau, kad esame subrendę spręsti pilietiškumo klausimus, – atsakė L.Zareckas-Choras. – Visų pirma, dėl Simonos Starkutės – niekam nesiunčiau jokių nuotraukų ir nelindau į jokį garažą su rašteliais. Tačiau savo kieme tikrai esu skambinęs policijai dėl automobilių, užtveriančių pravažiavimus. Taip pat esu kreipęsis į Vilniaus savivaldybę dėl parkavimą draudžiančių ženklų pastatymo mūsų namo apylinkėse. Savivaldybės sprendimu jie buvo pastatyti.“

Manekenei, teigiančiai neva L.Zareckas skundžia kaimynus, kurie neleistinai parkuojasi spaudžiami aplinkybių, vyras nelinkęs nuolaidžiauti. „Skirkime apibrėžimus: ne „skųsti“, o „pranešti“. Man nesuprantama, kad žmogus, kaip tik pabrėžiantis, kad dirba plačiame pasaulyje ir savame krašte pranašu nebus, staiga pademonstruoja, kokiais primityviais principais gyvenime vadovaujasi, kaltina aplinką, kad nėra kur statyti automobilio. Čia ne rokenrolas, o visuomeniškumo nebuvimas. Simona teigia turinti vietą namo garaže, bet vis tiek parkuojasi ant šaligatvio. Bet ar ji pagalvoja, kaip tais šaligatviais turi vaikščioti mūsų kaimynystėje gyvenančios mamos su vežimėliais? Kaip nelaimės atveju privažiuoti ugniagesiams ar greitosios pagalbos mašinoms, kaip konteinerius pasiekti šiukšliavežiams? Šviesoforas sankryžoje nekaltas, kad dega raudona šviesa. Nekaltinkime, kas ką pranešė, bet vertinkime savo veiksmus. Nebandykime manyti, kad esame gudresni už kitus. Aš pats vieną parkavimosi vietą nusipirkau, kitą išsinuomojau, kad nekiltų problemų, kur statyti mašiną ir kad netrukdyčiau kitiems. Tai kodėl kažkam turi būti daromos nuolaidos?“

ŽAS narys nebuvo linkęs aiškintis santykių per spaudą. Po šmeižto jis skambino S.Starkutei asmeniškai, tačiau konstruktyvaus pokalbio užmegzti nepavyko. „Pagrindinis dalykas, kurį noriu pasakyti, yra tas, kad Kelių eismo taisyklės galioja visiems, ir man taip pat. Tačiau jas pažeidęs aš susimoku baudą, užuot kaltinęs policininkus, kad mane sustabdė“, – pabrėžė L.Zareckas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai