Linas Adomaitis – apie tėvystę: „Tai didžiausia Dievo dovana, kuri mane pakeitė kaip vyrą“

Linas Adomaitis su dukra/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-06-07 17:01
Sekmadienį atlikėjas Linas Adomaitis surengė antrąjį savo gyvą koncertą sušvelnėjus karantino sąlygoms. Tiesa, šis pasirodymas dainininkui – ypatingas, kadangi jo data mini Tėvo dieną bei jubiliejinio festivalio „Kaunas Jazz 2020“ atidarymą.

Kaip jaučiatės sugrįžus į sceną, kur vėl galite muzika dalintis gyvai su žmonėmis?

Begalo pasiilgau pašnekesio tarp scenos ir auditorijos, tad jaučiuosi nuostabiai. Pasirodymas Raudonės pilyje man yra ypatingas ne tik todėl, kad vyko per Tėvo diena, bet ir todėl, kad su juo atidariau jubiliejinį „Kaunas Jazz 2020“ festivalį. Man tai yra garbė ir vienas malonumas, kadangi šiame festivalyje kiekvienais metais renkasi pati šauniausia publika.

Tiesa, šiame koncerte atlikau savo geriausius visų laikų hitus, tačiau šįkart jie skambėjo visai kitaip nei įprastuose koncertuose, kadangi buvo adaptuoti džiazo muzikai. 

Kaip atrodė kūrybinis procesas bei pasiruošimas koncertams namuose karantino metu?

Namuose kūrybos buvo daug, bet labiau buitiniuose dalykuose (juokiasi). Šįkart leidau kūrybai bręsti ir savo laiką skyriau šeimai. Na, o pats pasiruošimas koncertams nebuvo tiek intensyvus, kiek bendradarbiavimas su įvairiais muzikos prodiuseriais, kadangi rudenį planuoju išleisti savo dainų remiksų albumą.

 

Linas Adomaitis su dukra/Asmeninio archyvo nuotr.
Linas Adomaitis su dukra/Asmeninio archyvo nuotr.

Karantino metu viename vaizdo įraše įsiamžinote studijoje dainuojant kartu su savo dukra ant rankų. Ar per šį laikotarpį tapote dar artimesni?

Pernai išvykome pagyventi į Malagą, tad realiai jau tada buvau kiek atsiribojęs nuo muzikos ir visą savo dėmesį skyriau šeimai. Mūsų dukrytė buvo labai laukiama, tad kartu su ja džiaugiamės kiekviena akimirka ir karantinas neturėjo įtakos mūsų ryšiui, kuris jau ir prieš tai buvo gana artimas.

O koks yra jūsų dukros santykis su muzika? Galbūt jau pastebite jos muzikalumą?

Nors dukrai dar tik pusantrų metukų, ji jau dabar išgirdusi muziką pradeda dainuoti ar niūniuoti. Kai fone groja muzika, ją niūniuodama dukra pataiko į toną, tad su žmona tikrai pastebime, kad dukrytė yra muzikali. Žinoma, laikas parodys, į kurią pusę ji bus linkusi labiau.

 

Linas Adomaitis su dukra/Asmeninio archyvo nuotr.
Linas Adomaitis su dukra/Asmeninio archyvo nuotr.

Ką jums reiškia tėvystę?

Tėvystė visiškai perprogramavo mano gyvenimą ne tik kaip žmogaus, bet ir kaip vyro. Atsirado visai kiti prioritetai, o tuo pačiu ir švelnumas, kuris anksčiau buvo ne toks artimas ir pažįstamas jausmas. Manau, kad pirmas vaikas, o ypatingai dukra, labai keičia vyro santykį į viską. Esu dėkingas Dievui už tokią dovaną, nes tai yra kažkas ypatingo.

Naujausi straipsniai